Skocz do zawartości

[Chwyty] dylemat


bl4ck

Rekomendowane odpowiedzi

ESI Chunky (albo Extra Chunky, zależnie od wielkości dłoni) jeśli budżet pozwala. Jeśli nie, to odpowiedniki od Accenta - Silicon bodajże się nazywają. Komfort nieporównywalny z żadnymi innymi.
W sumie... nie wspomniałeś, do jakiego roweru mają być te chwyty. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się wszystkimi czterema kończynami pod słowami @TheJW , najlepsze co jest na rynku to wspomniane ESI tyle tylko , że nie są one skręcane a widzę, że takowych poszukujesz. Ze skręcanych mogę polecić PRO Koryak (żona używa i jest zadowolona) , przy skręcanych nie polecam tych z podwójną obejmą bo jest ona nie wygodna od strony manetek/klamek hamulca dla dłoni , z jednostronną montowaną od zewnątrz kierownicy jest dużo bardziej komfortowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kto lubi  , osobiście wyżej cenię  wygodę i walory użytkowe aniżeli wygląd (choć dla mnie te ESI źle nie wyglądają - widać nie przeszkadzają mi " sparciałe czarne skarpetki " ;) ).

Tych Ritcheya nie polecam , zwykłe piankowe , w deszczu piją wodę i nawet sezonu nie wytrzymują (ugniatają się i tracą kształt).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh żarcik taki ale parę fotek widziałem no i te korki kolor(nawet czytałem że się rozpadają)

Z tymi grupami to ciekawy temat bo każdy co innego piszę :D

Pójdę krakowskim targiem i wybiorę Accent Silicon :D

 

PS

Już się boje o siodełko pytać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kristofer37 napisał:

Może jakiś pomysł na ochronę korka chwytów Esi ?

Hm...albo moje są jakieś lepsze, albo ludzie narzekający na te korki nie umieją ich montować. :D U mnie jeden zaliczając szlif na asfalcie jedynie lekko się przytarł, jednocześnie chroniąc chwyt przed uszkodzeniem. Napis nadal jest czytelny a korek w całości i na swoim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2018 o 16:51, bl4ck napisał:

Nie nie koniecznie z obejmą tak myślałem właśnie że z jeśli już z tylko z jednej strony.

No coś tam czytałem o ESI Chunky ale wygląda to strasznie :)  takie sparciałe czarne skarpetki hahah 

o tych czytałem że spoko 

https://ritcheylogic.com/wcs-true-grip-colors

Ja akurat takie stosuję i jestem zadowolony. Identyczne, ale tańsze (chyba 20zł komplet) robi Boplight. Za 20zł mogę je wymieniać co rok, ale te ostatnie wytrzymały dwa lata i zanosi się, że wytrzymają trzeci. Ważą tyle, co nic :) Jedyna wada to ta, że jak dobrze zmokną na deszczu, to się potrafią okręcać wokół kierownicy., za to na sucho zdjęcie wymaga pokombinowania (ja ściągam alkoholem izopropylowym wlanym pod chwyt, zakładam podobnie). Generalnie jednak wcale ich nie muszę ściągać, bo mam hamulce XT i manetki i-spec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem jednak PRO Silicone XC nigdy nie miałem wcześniej takiej pianki także ciężko mi porównywać, ale bardzo fajne, fajna amortyzacja, ciepłe, ogólnie nie mysli sie o nich podczas jazdy także super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...