Skocz do zawartości
Drodzy Rowerzyści!
Fundacja Ewy Błaszczyk 'A kogo?' pilnie poszukuje dwóch rowerów, najlepiej damek, dla rodziców/opiekunów pacjentów kliniki 'Budzik' - Warszawia - Międzylesie, przy Centrum Zdrowia Dziecka.
Po więcej szczegółów odsyłamy na oficjalną stronie www oraz fanpage FB.
Imar

[nexus 7] demontaż koła

Rekomendowane odpowiedzi

Imar
Napisano (edytowane)

Cześć. Trafiła do mnie piasta Nexus sg-7c21 z nietypową manetką Shimano ST-7S20. Problem rodzi się przy demontażu koła z ramy.

Jest to stary automat i jedno rozwiązanie jakie nasuwa mi się to odkręcenie linki od automatu żeby wyciągnąć koło.

Nie widzę tutaj "szybkiego odłączenia" automatu.

http://tnij.at/ST7S20

1.jpg

Edytowane przez Imar

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MMMAAACCC7

ależ owszem, że odłączasz mechanizm cięgnowy (toto z linką)

po pierwsze odkręcasz koło z całym tym ustrojstwem, a potem ściągasz cały system po odkręceniu (1/4 obrotu) elementu z małymi żółtymi trójkącikami. Upierdliwe przy zakładaniu i ściąganiu, ale cóż pan zrobisz, nic tylko lać uszczelniacz do dętki i modlić się o wytrzymałość kół i działanie uszczelniacza, by jak najrzadziej demontować 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Imar

Tak myślałem, Jest to problematyczne, za każdym razem trzeba czyścić automat bo zbiera tam się syf. Jest jeszcze wersja na normalną nakrętkę(zamiast zabezpieczenia na 1/4 obrotu) to już w ogóle masakra. :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MMMAAACCC7

lepsze to, niż np pentasport, 2 łańcuszki do zmiany biegów, każdy z innej strony, które po demontażu musisz od nowa regulować :P.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta