Skocz do zawartości

[nexus 7] demontaż koła


Imar

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Trafiła do mnie piasta Nexus sg-7c21 z nietypową manetką Shimano ST-7S20. Problem rodzi się przy demontażu koła z ramy.

Jest to stary automat i jedno rozwiązanie jakie nasuwa mi się to odkręcenie linki od automatu żeby wyciągnąć koło.

Nie widzę tutaj "szybkiego odłączenia" automatu.

http://tnij.at/ST7S20

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ owszem, że odłączasz mechanizm cięgnowy (toto z linką)

po pierwsze odkręcasz koło z całym tym ustrojstwem, a potem ściągasz cały system po odkręceniu (1/4 obrotu) elementu z małymi żółtymi trójkącikami. Upierdliwe przy zakładaniu i ściąganiu, ale cóż pan zrobisz, nic tylko lać uszczelniacz do dętki i modlić się o wytrzymałość kół i działanie uszczelniacza, by jak najrzadziej demontować 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, Jest to problematyczne, za każdym razem trzeba czyścić automat bo zbiera tam się syf. Jest jeszcze wersja na normalną nakrętkę(zamiast zabezpieczenia na 1/4 obrotu) to już w ogóle masakra. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam taką wersję na C20 . Działa od ponad 20 lat - czy nowsze plastki tyle wytrzymują?
Ten mechanizm był niezły. Nie niszczył linki, miał dodatkową regulację naciągu i dwa wyraźnie zastawy znaczników które umożliwiały regulację w każdej pozycji.
W nowych plastikach ciężko cokolwiek zobaczyć w normalnej pozycji roweru:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...