Skocz do zawartości

[2000- 2500] Rower crossowy


Rekomendowane odpowiedzi

Ten Giant z 2016 jest całkiem ok . Amor gorszy  Orkana 5 ale to standard . W tej cenie trudno o pneumatyka . Chyba jednak go nie kupisz . Z tego co widzę tylko rozmiar XL .

A tak ogólnie - Orkan 5 ma dobry osprzęt ale jeśli chodzi o ramy stawiam na Gianta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem po rozmowie ze znajomym pracującym w serwisie rowerowym podsunięty mi został jeszcze 1 pomysł: kupno górala i dokupienie drugiego zestawu kół do crossówki. Po przeanalizowaniu wydaje się to niegłupie, w zależności od celu podróży mogę mieć górala lub quasi crossa. Czy ktoś stosował taki wariant i mógłby się wypowiedzieć jak to się sprawdza w praktyce? (bardzo przepraszam jeśli to nie ten dział ale z powodu trudności w wyborze roweru nie chciałbym zalewać forum milionem tematów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower crossowy został stworzony jako ten najbardziej uniwersalny , na szosę i lekki teren , jeśli takie ma mieć u ciebie główne zastosowanie to pomysł znajomego jest delikatnie mówiąc słaby , pomijając dodatkowe koszty w postaci drugiego kompletu kół  (i prawie każdorazowym doregulowania hamulców) po początkowej euforii z czasem nie chcę się ich przekładać i jedzie się na tym co jest . Poza tym mimo mnogości modeli MTB  w tym przedziale cenowym sprzętowo i tak ciężko znaleźć coś na poziome Orkana 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!
dane rowery są prawie identyczne, jedyne różnice jakie dostrzegłem, to:
2015 ma przerzutkę przednią Deore T610, pozostałe slx m670 - to prawie to samo, trudno odczuć różnicę

koniec różnic-reszta osprzętu identyczna

Co do Unibike Viper GTS 2017, to za 2200 jest dobrym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, xant napisał:

Koledzy, a Unibike Viper GTS 2017? Wygląda zachęcająco w tej cenie.

Pytanie jakie hamulce preferujesz - V-Brake czy tarcze (bo wszystkie dotychczasowe na takich były) , jeśli akceptujesz takie hample to zły nie jest.

2 godziny temu, xant napisał:

Znów nie mogę edytować więc w nowym poście dopytam jeszcze o Zethos 2015, 2016 i 2017 (wszystkie +/- 3000 zł)

Bardzo fajny rowerek na pełnym Deore (łącznie z piastami i hamulcami) szkoda tylko , że amorek sprężynowy ale generalnie bardzo dobra alternatywa dla Orkana 5.

 

Możesz się też zainteresować tegorocznym Northtec Caledon DB DR http://nrowery.pl/rowery/cross/12-caledon-db-dr uwzględniając rabat powinieneś w 3k się zmieścić a też jest przyzwoicie wyposażony i ma powietrzny amorek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam nadzieję, że zadaję ostatnie pytanie i idę na zakupy :)

Rzeczony Unibike Zethos ale w tegorocznej wersji. Oferują mi go w miejscowym sklepie za 3000 zł. Czy tak jak poprzednie roczniki możecie mi go polecić w tej cenie, czy z jakichś względów lepiej celować w poprzednie wersje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak można brać , ma kilka elementów osprzętu z nowszej serii ale wszystko na tym samym (przyzwoitym) poziomie co model z poprzednich lat. Dopytaj czy w tej cenie masz pierwszy przegląd który jest warunkiem utrzymania gwarancji (osobno słono się czasem za to cenią).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^

Wstępnie zamówiłem Zethosa 2018, żadnych zaliczek nie wpłacałem, mam do końca tygodnia potwierdzić bo rowery jeszcze są niewyprodukowane i będą dostępne w przyszłym tygodniu :)

Tak więc czekam, choć chciałem w święta trochę pojeździć. Trochę się zastanawiam czy nie wziąć tych linkowanych przeze mnie z poprzednich lat, są już sprawdzone i w tej samej cenie. Kaseta chyba lepsza w starszych wersjach, ale generalnie są podobne. Niezależnie jednak od rocznika, najprawdopodobniej będzie to Zethos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu naprawdę nie ma różnic , wszystkie mają tę samą ramę (2015 tylko w innym malowaniu) osprzęt również jedynie ten najnowszy ma identyczne odpowiedniki niektórych komponentów odpowiadające najnowszej Deore (piasty i hamulce M6000) . Kaseta HG50-10(HG500) mimo niższej numeracji jest aktualnym odpowiednikiem wcześniejszej HG62 , nawet wypada lepiej bo jest lżejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki @gtb, postanowione - czekam tydzień aż świeżynka pachnąca jeszcze lakierem dojedzie do sklepu ;) Bardzo dziękuję wszystkim za cierpliwość w odpowiadaniu na zadawane przeze mnie laickie pytania, za wszystkie sugestie i rozwianie moich wątpliwości.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 26.03.2018 o 17:34, xant napisał:

OK, dzięki @gtb, postanowione - czekam tydzień aż świeżynka pachnąca jeszcze lakierem dojedzie do sklepu ;) Bardzo dziękuję wszystkim za cierpliwość w odpowiadaniu na zadawane przeze mnie laickie pytania, za wszystkie sugestie i rozwianie moich wątpliwości.

Pozdrawiam.

Pochwal się zdjęciem.Jak się jeżdzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...