Skocz do zawartości

[klamkomanetki] 3x9 jakie polecacie


rozk_rock

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Treka fx 7.4 byłoby z nim z grubsza ok, gdyby nie to, że ma klamkomanetki Acera (bodaj M390), które ze mną nie współpracują. Głównie ze względu na płynny skok zmiany przełożenia. Dodatkowo nie wzbudzają we mnie większego zamiłowania. Chciałbym je wymienić na jakieś inne.

Czy możecie coś polecić?

Rozważam Alivio M430 i Deore M590 jak na razie.

Budżet to coś ok 100 - 150zł (to raczej skrajność), klamkomanetki mogą być używane.

Macie jakieś pomysły? Sugestie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/oferta/klamkomanetki-shimano-xt-3x9-750-okazja-super-stan-CID767-IDqX4l9.html#445e7986cc   

( st-m750 - deore xt )

lub

https://www.olx.pl/oferta/klamkomanetki-deore-lx-st-m570-3x9xtr-xt-stx-rs-rst-duro-avid-CID767-IDoBUYG.html#83c911dcfc

( st-m570 - deore lx )

Pewnie idzie znaleźć ciut taniej, szczególnie deore lx, ale xt to już w tym stanie będzie ciężko taniej, generalnie lepiej wziąć xt.

/edit

Możesz też spróbować dual control :

https://www.olx.pl/oferta/klamkomanetki-lx-dual-control-CID767-IDsATBj.html#a898c8824d

Są tańsze, trzeba to lubić, bo biegi zmieniasz inaczej niż w klasycznych - podobnie tu jak w szosie jest. Ponoc mają mniejszą trwałość, ale cena niska.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkretne propozycje.

Faktycznie oferta z klamkami XT wygląda całkiem spoko.

Dual control to raczej odpada -> przyzwyczajenie druga natura człowieka.

A wśród nowych klamek jako alternatywę co byś polecał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za radę.

Zapytam jeszcze schodząc lekko z tematu bo zainspirowałem się klamkami.

Myślisz, że warto wymienić seryjnie montowane przerzutki zwykłe Deore z tyłu i Acera z przodu na takie m750 Deore xt?

Pytam bo sprawdzając klamki zobaczyłem, że można znaleźć używany komplet za ok 100 zł. Nie jest to majątek a przy okazji wymiany klamek z wymianą przerzutek pracy w cale nie tak wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz o tym pomyśleć, ale jak tylna dostanie luzy/ wykrzywi się etc. Jeśli jest ok to nie ma sensu dużego. Sam używam kasety 9tki 11-32 i założyłem jeszcze starszą, ale jeszcze wg. mnie lepszą bardziej pancerną, kilkanaście bodaj gramów cięższą deore xt rd-m739. Oczywiście w idealnym stanie. Przednia przerzutka to do korby jest dopasowana. Nie ma sensu zmieniać. Chyba, że coś Ci nie gra, etc. Jeśli tak to polecam 750 tkę down swing. Nie łapią luzów i mają mocną sprężynę, żywotne. 

/edit

Moment, trzeba sprawdzić - widze masz korbę 48/36/26 a to zmienia postać rzeczy jeśli chodzi o przednia przerzutkę.

/edit 2

Rzeczywiście, fd-m750 obsługuje max 44 zęby, niby 44/46/48 da radę przerzutka FD-M751. Lub lx-a  fd-m571.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie przedniej przerzutki to jest mi jej jakość w sumie obojętna, właściwie z niej nie korzystam. To tak przy okazji.

Tylnia właściwie też w obecnym stanie mi nie wadzi, także chyba sobie daruję - zostawię sprawę na przyszły sezon.

Ponownie dzięki serdeczne za opinię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...