Skocz do zawartości

[2018] Canyon Grail - gravel


sapero

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3/15/2018 o 18:30, rzezniol napisał:

Kochaj albo rzuć :).
Nikt nie kupi tego roweru z zamiarem wymiany jego głównej cechy charakterystycznej, tylko kupi go właśnie ze względu na nią :).

Ano, pytanie czy to wogole da sie wymienić, na coś co bedzie wygladało/pasowało równie dobrze czyli - jak dla mnie brzydko :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

No taki brzydal, że wersja na Di2 Ultegry się już rozeszła, a Znajomy musiał czekać dodatkowy miesiąc na realizację zamówienia.

Plus, sobie chwali tę kierownicę, jak i sztycę notabene, czuje różnicę w tłumieniu drgań.

Czy jest ktoś jeszcze kto posiada ten rower? Ciekawam ile trafiło do PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja jestem prosty chłopak i mnie się ten rower podoba. Gdyby tylko budżet pozwalał, miejsca w domu nie brakowało, a jeżdżąc rowerem do pracy nawet i takim za 10k zł można byłoby go przypiąć do słupa i spokojnie przepracować 8 godzin w pracy, by później wyjść i zastać swój rower w stanie nienaruszonym, to na prawdę z przyjemnością bym nim jeździł.

Nietuzinkowy, oryginalny i wyróżniający się. Dla mnie to są niezaprzeczalne plusy tej koncepcji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już rozumiem to wybrzydzanie! Jego się pod pracą nie da zostawić! Faktycznie pech. Z drugiej strony, słyszałam, nie wiem gdzie, że jest tak brzydki, że nawet nikt go za darmo by nie wziął, więc skąd te obawy?

Ja to prosta dziewczyna jestem, wcześniej myślałam, że to zwykły marcowy hejt, bez żadnego uzasadnienia. A tu proszę! Od razu mi lepiej. Dziękuję za te piękne, szanujące nietuzinkowość i oryginalność wpisy! Tyyle się dowiedzieć.

anulkaa

PS. Wiadomo, że koncepcji jest wiele, ale tylko jedna najsłuszniejsza. Dzięki temu cały świat prze!

 

A gdyby faktycznie ktoś szukał czegoś sensownego na temat tego roweru, są recenzje na portalach, niestety póki co tylko zagranicznych. Chyba rozumiem dlaczego. I uwaga, nie skupiają się na 100 stronach jaki to jest brzydki, ale też na elementach, które tę "brzydotę" uzasadniaja. Reszta to kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
19 godzin temu, anulkaa napisał:

No to już rozumiem to wybrzydzanie! Jego się pod pracą nie da zostawić! Faktycznie pech. Z drugiej strony, słyszałam, nie wiem gdzie, że jest tak brzydki, że nawet nikt go za darmo by nie wziął, więc skąd te obawy?

O co Ci chodzi? Kobiece dni dostałaś? Jak nie wiesz o co chodzi z zostawianiem drogich rowerów w Polsce na mieście  na kilka godzin, to kup sobie taki, przypnij i poczekaj kilka godzin na efekty...

Zachowujesz się tak jakby cała Twoja rodzina była zaangażowana przy projektowaniu tego roweru, kształty ramy byłyby dopracowywane nocami przez Ciebie, a po ujrzeniu światła dziennego, nagle gro osób z forum szydzi i wybrzydza Twoje dziecko. Żałosne.

Wrzuć na luz, każdy ma prawo do własnych opinii :)

Jeszcze raz powtórzę, mnie się ten rower podoba. Jako rower na miasto, do dojazdów do pracy, do podpięcia przyczepki z dzieckiem byłby dla mnie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już raz pisałem kochaj albo rzuć ... Ten rower jednemu trafia w gust innemu nie ... jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje. :)
To że wersje Di2 zostały wyprzedane oznacza tylko tyle i aż tyle że zostały wyprzedane. Jak nie znasz wolumenu produkcji to nie ma się czym jarać ;) .

Pozdro  
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rzezniol napisał:

Jak już raz pisałem kochaj albo rzuć ... Ten rower jednemu trafia w gust innemu nie ... jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje. :)

Chyba chodzi koleżance o to, że u nas się musi nie podobać, bo jest za drogi :>  Znam takich, których stać (z Polski), i  mówią, że brzydki :P Na tyle brzydki że nie  rozważają  nawet ustawiania się w kolejce po wersje z Di2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się po raz setny odzyskiwać hasła.

O tutaj, proszę, tak wygląda forum, z którego można się dowiedzieć czegoś ciekawego na temat:

https://weightweenies.starbike.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=150719

Czego na temat omawianego roweru, można się dowiedzieć z Największego Polskiego Forum:

- brzydal, 

- brzydki,

- dla bogatych naiwniaków,

- dla głupich,

- brzydki

- obrzydliwy,

- kontrowersyjny,

itp. itd.

Czy jak Was nie stać na nówki Audi czy BMW badź każdej innej marki premium, to idziecie na forum i tam się chwalicie znajomością tematu na tym samym poziomie? Np.: "EEE to BMW to brzydkie i dla naiwniaków, każda lepsza Skoda jest lepsza. Kto by przepłacał za ten silnik?! Przecież to musi palić! Bez TDI? Bez TDI? Co to ma być?! Nie da się wsadzić gazu, idioci a nie projektanci. 10letnie modele najlepsze! kto by przepłacał! pewnie naiwniacy.". Itp. itd.

Z drugiej strony, faktycznie. Z ciekawości weszłam na temat o XTR. W końcu też nie tani, ale testowany również w PL. Wyzywanie się od idiotów już na pierwszej stronie. Aż chce się czytać i czytać te 11 stron.

 

A ja się jakiś czas temu zastanawiałam, kurczę, dlaczego u nas nie próbują testować takich rowerów. W końcu, korzystając z analogii samochodowej, w prasie samochodowej są testowane samochody, na które trzeba faktycznie sporo zarabiać. Testy nie kosztują, a przynajmniej można mieć szerszą perspektywę, porównanie, powzdychać. I teraz widać dlaczego. Coś a'la polskie, jeżeli mnie stać na krowę, boże zabierz też sąsiadowi, ewentualnie obgadam ze wszystkimi wokoło, że ta jego krowa brzydka a na koniec doniosę do skarbówki bo pewno ukradł.

 

anulkaa

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc bądź pierwsza i napisz coś ciekawego na temat tego roweru, bo póki co nie wzbogacasz tego wątku. Każdy ma prawo mieć swój gust i wyrazić swoją opinię. Problem zaczyna się wtedy gdy zaczyna wyśmiewać i obrażać innych. A na razie jedyną osobą która obraża i wyśmiewa innych jesteś Ty. Wyhamuj i wyluzuj, przecież dopiero co imieniny miałaś. Spóźnionego najlepszego i więcej uśmiechu życzę !

Edytowane przez sapero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, forumrowerowe napisał:

Coś a'la polskie, jeżeli mnie stać na krowę, boże zabierz też sąsiadowi, ewentualnie obgadam ze wszystkimi wokoło, że ta jego krowa brzydka a na koniec doniosę do skarbówki bo pewno ukradł.

Czyli miałem racje :> 

 

CO do podlinkowanego wątku zagranicznego, tam nikt z tych piszących tego roweru nie ma, komentują zapowiedzi pojawienia sie tego roweru ;-)))

 

A nawet sie smieja z tego sprzeta :

Marin wrote:
Mon May 14, 2018 9:36 am
Have fun riding offroad with 2mm fender clearance :D

You don't understand, it's not a mudguard, it's a tire wipers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, cinol123 napisał:

Czyli miałem racje :> 

 

CO do podlinkowanego wątku zagranicznego, tam nikt z tych piszących tego roweru nie ma, komentują zapowiedzi pojawienia sie tego roweru ;-)))

 

A nawet sie smieja z tego sprzeta :

Marin wrote:
Mon May 14, 2018 9:36 am
Have fun riding offroad with 2mm fender clearance :D

You don't understand, it's not a mudguard, it's a tire wipers.

I cała rzesza innych komentarzy ludzi, którzy nie mają tego roweru, ale wrzucają coś ciekawego. 

Na tym samym forum, ludzie mają taaakie rowery, za tak niesamowite ceny, pewnie mieszkanie musiałabym sprzedać, razem z samochodem, i czytam: "Fajny rower." a nie "NAIWNIACY". 

Swego czasu, pod jakimś video blogiem, który opisywał jakiś "droższy" rower komentarz: "Sprzedałeś się" do testującego. WTF?! 

17 minut temu, sapero napisał:

Więc bądź pierwsza i napisz coś ciekawego na temat tego roweru, bo póki co nie wzbogacasz tego wątku. Każdy ma prawo mieć swój gust i wyrazić swoją opinię. Problem zaczyna się wtedy gdy zaczyna wyśmiewać i obrażać innych. A na razie jedyną osobą która obraża i wyśmiewa innych jesteś Ty. Wyhamuj i wyluzuj, przecież dopiero co imieniny miałaś. Spóźnionego najlepszego i więcej uśmiechu życzę !

Ja właśnie szukałam informacji na jego temat. Nie macie różnych Znajomych?! A taaaak, to Naiwniacy, z nimi się nikt nie chce kumplować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sapero napisał:

Jedyny gocu napisał "naiwniacy". Co należy robić z postami usera gocu wie chyba każdy kto odrobinę dłużej siedzi na tym forum. 

A Ty na podstawie tego jednego słowa wylewasz tutaj chyba cały żal swojego życia. Zastanów się.

Widziałeś w którym roku były moje ostatnie wpisy? Największe Forum Rowerowe, na którym swego czasu się sporo udzielałam, wpadłam aby wyszukać konkretny temat. 

Dobrze. Przepraszam. Wzięłam zbyt do siebie. Nie pojmuje jak można obrażać kogoś kogo się nawet nie zna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam oczywiście fakt że w dziale "Nowości" dyskutujemy o nowościach czyli z zasady jest to temat o wyrażaniu swoich opinii na podstawie obrazków ;D .
 

Godzinę temu, forumrowerowe napisał:

Widziałeś w którym roku były moje ostatnie wpisy?

 Jak dla mnie w 2018 ... bo dla mnie jesteś użytkownikiem zarejestrowanym 2 h temu ;)
Z jakiegoś powodu interesuje cię ten rower słowem podoba ci się ...
Tylko z jakiegoś powodu zbyt osobiście odbierasz fakt że komuś się ten rower najzwyczajniej nie podoba a ma do tego pełne prawo.

I na sam koniec skoro jesteś zainteresowany/a tym rowerem i szukasz o nim informacji to dlaczego zamiast zwykłego prostego pytania "czy ktoś jest szczęśliwym posiadaczem tego sprzętu" wyjeżdżasz  na dzień dobry z elaboratem o "polskiej cebuli" ?

Pozdrawiam 

   

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 16.03.2018 o 14:45, rzezniol napisał:

Istotne jest w tym wszystkim to ze Canyon najprawdopodobniej osiągnie swój cel marketingowy :D .

Niezależnie od tego czy go kupisz czy nie już teraz widać że rower ten nie przejdzie przez media branżowe niezauważony.
Do tego będzie się dyskutowało o jego głównym wyróżniku czyli o kierownicy :D .
W przyszłym sezonie jak już wszyscy będą wiedzieli ze Canyon ma w ofercie "żwirka nieżwirka" to dołożą do oferty tańszego aluminiowego z bardziej klasyczna kierą czy sprzęta z napędem 1xX :) 

Pozdrawiam 

Prorok ! 

https://www.canyon.com/pl/road/grail/2019/grail-al-7-0-sl.html

 

Edytowane przez sapero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie wszystkie są zielone ...
Pierwszy rzut oka na węglowego Graila i ... ja bym się w próbę wymiany tej kierownicy nie bawił.
Znajdziesz mostek zaciskany z przodu  i go założysz na tą rurę sterowa.
Tylko zobacz jaki będzie on musiał mieć wznios aby kierownica nie zmieniła swojej pozycji.
No i bardzo dużo stracisz wizualnie. 
Jak ci nie odpowiada ta kiera to węglowy Grail nie jest zwyczajnie dla ciebie szukaj u konkurencji. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Grail Canyon'a AL 7.0 SL w kolorze oliwkowym jest piękny. Chociaż faktycznie te spawy lekko rzucają się w oczy, ale to mały pikuś. Najbardziej mnie zastanawia geometria tych rowerów, czy po przesiadce z roweru crossowego będzie to dla mnie spora różnica? Długość rury podsiodłowej w rozmiarze XL i efektywna długość górnej rury są identyczne jak w moim obecnym rowerze, pewnie największa różnica jest w 'wysokości kierownicy'. Obecnie jest to długość amortyzatora ok 47 cm + 17 cm główki + pewnie z 5 cm podkładek i mostek (69 cm). W grailu jest chyba 40 cm widelec + 19 cm główki ramy i 3 cm podkładki (62 cm). Te ramy zaliczają się raczej do wygodnych czy agresywnych/sportowych? Jak myślicie, przesiadka z cross'a będzie bardzo odczuwalna w kwestii wygody pokonywania kilometrów? Bardzo bym chciał spróbować takiego roweru, ale trochę się obawiam jak mi podpasuje taka geometria i inny rodzaj kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Chociemir: ale czy aby na pewno stack/reach jest wskaźnikiem 'wygodności' roweru? Przeanalizowałem sobie kilka rowerów tego typu i wychodzi mi, że jednym z lepszych w tym względzie jest Accent Feral - 1,71. To bardzo dużo, lepszego w tym względzie nie znalazłem. Jednak czytam recenzję tego roweru i piszący wskazuje na jego wyczynowy i nie najwygodniejszy charakter. A przykładowo Marin Four Corners określany jest jako bardzo wygodny (chociaż w moim odczuciu trochę pokraczny), a przykładowo w rozmiarze XL ma tylko 52 cm podsiodłówki (to bardzo mało) i efektywną długość górnej rury blisko 65 cm (bardzo dużo).

Spać mi nie daje ten Canyon ;-) Zastanawiam się, czy ewentualnie mostek 70 mm +17deg uratowałby trochę sytuację w przypadku gdyby było mało wygodnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...