Skocz do zawartości

[gravel/adventure] Marin vs Breezer


Rekomendowane odpowiedzi

hej, zmieniłem trochę koncepcje( czyli kupuje rower do 3000 a nie do 5000 jak zakładałem) i padło na Breezer Radar Cafe albo Marin 4 Rogi , generalnie o coś stalowego z grubym laczkiem w tej cenie .

I teraz ważna logistyczna sprawa gdzie przymierzyć się do 

Breezer Radar Cafe i Marin four corners?
Sytuacja jest o tyle ciekawa że nie jestem w stanie znaleźć takiej informacji w necie , wiec proszę o poradę.
Albo może ktoś się orientuje gdzie w Wawie jest największy wybór rowerów gravelowo-adventurowych na szerokich laczkach bo o takie głownie mi chodzi :)
pozdrawiam i liczę na odzew :)

2018_BREEZER_RADAR_CAFE_MAROON_SIDE.jpg

Marin-Four-Corners-2018_5.jpg

Jak znacie coś sensownego w tej cenie to dajcie znac , generalnie ma być stalowo i grubolaczkowo no i gdzie w Warszawie mogę na nie usiąść :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co się orientuję to Breezerów jeszcze nie naprodukowali na PL. 

Jeśli miałbym wybierać- Breezer ma lepszą ramę..... Cały tył bardziej filigranowy- ma szansę lepiej pracować. 

Stalowe gravele to nadal nisza nisz....mało tego po sklepach. Ciężko uświadczyć Ronina o reszcie nie wspomnę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woojj ez się skłaniam na breezera. rozeznałem się w temacie i jest namacalnie w paru sklepach ale na śląsku ,lecz tam nie bywam(niestety).

Ten Ronin średnio mi się widzi, wczoraj rozmawiałem ze sprzedawcą Marinów i stwierdził ze breezer to lipa i Marin bije go na łeb na szyje , jednak nie wytłumaczył dokładnie co ma na myśli ( chodzilo o te dwa modele) .Także zdania podzielone , ja jedynie mogę się do tego odnieść co znalazłem w necie... w każdym razie dla mnie breezer Radar jest rowerem calkiem sympatyczniejszym od marina, choć Marina muszę też pomacać.

56 minut temu, gtb napisał:

Tak , to tam , ale wg info ze strony działają tylko pon. - pt.: 10.00 - 18.00 http://halarowerowa.pl/

w następną sobotę mają już mieć otwarte , w tę zamknięte .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, popio napisał:

stwierdził ze breezer to lipa i Marin bije go na łeb na szyje , jednak nie wytłumaczył dokładnie co ma na myśli

Możliwe że to dlatego że sprzedaje Mariny ;)

W każdym razie jeden ma prostą kierę, drugi barana i to jest chyba podstawowy problem jeśli chodzi o decyzję... Zbaraniony Breezer to już wyszła półka cenowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, semow napisał:

W każdym razie jeden ma prostą kierę, drugi barana i to jest chyba podstawowy problem jeśli chodzi o decyzję... Zbaraniony Breezer to już wyszła półka cenowa. 

jezdzilem z baranem i mi nie pasowało . W każdym razie jak się okaże, że baran mi bardziej pasuje to zawsze można wymienić płaską kiere na barana ( i na odwrot ) oczywiście też i klamki. Zamysł mój celowy , poza tym ramy w tych 3 modelach są takie same , różnica w cenie 1000pln , miedzy Cafe a Pro, sprzętowo wole po 100-kroć wolę hydrauliczne hample i naped 1x10 ( jestem jednoblatowcem) hahaha :) i wydaje mi się ze sprzętowo ten tanszy Breezer jest lepszy także wybór świadomy jak najbardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, popio napisał:

wczoraj rozmawiałem ze sprzedawcą Marinów i stwierdził ze breezer to lipa i Marin bije go na łeb na szyje

trzeba mu było powiedzieć "ale jest brzydki" ;)

Serio, brałbym breezera bo ładniejszy. Nie mogę patrzeć na te seatstaye w marinie, chociaż fajna wysoka główka. Tym bardziej, jeżeli rama pod barana i prostą kierę jest taka sama - zawsze możesz zmienić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, popio napisał:

jezdzilem z baranem i mi nie pasowało . W każdym razie jak się okaże, że baran mi bardziej pasuje to zawsze można wymienić płaską kiere na barana ( i na odwrot ) oczywiście też i klamki. Zamysł mój celowy , poza tym ramy w tych 3 modelach są takie same , różnica w cenie 1000pln , miedzy Cafe a Pro, sprzętowo wole po 100-kroć wolę hydrauliczne hample i naped 1x10 ( jestem jednoblatowcem) hahaha :) i wydaje mi się ze sprzętowo ten tanszy Breezer jest lepszy także wybór świadomy jak najbardziej

No to chyba prosta sprawa - Breezer jest tańszy ze względu na tą konfigurację, a jeśli taki jest zamysł... W innym wypadku będziesz mógł powiedzieć: "wybrałem Marina bo był droższy i konfiguracja mi nie odpowiadała" ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subiektywnie :)

Mnie np. bardzo interesuje baran, więc prosta kiera to poważna wada (mimo że rama super). No i 1x też dla mnie jest wadą. Także Twoje preferencje są jednak kluczowe. 

Tak na marginesie - nie ma gdzieś framesetów obu rowerów w sensownych cenach? Ktoś widział?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiektywnie ma lepszy :) Też twierdziłem ze jeden blat jest wadą , jak to jeden blat ? a teraz , ha! nie ma chusteczki abym miał inny naped.

baran vs flat bar nie robiłbym takiego porównania co lepsze.

33 minuty temu, semow napisał:

nie ma gdzieś framesetów obu rowerów w sensownych cenach? Ktoś widział?

Są Breezera Radara framesety do sprzedaży , podejrzewam ze nasze sklepy mogą zamówić ,przedstawicielem Breezera na Europe jest firma z Niemiec  - Advanced Sports GmbH

Stamtąd zamawiają polskie sklepy rowerowe rowery  Breezera/Fuji.

framesety Breezera masz na amerykańskich stronach ale cenowo to około 600USD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, woojj napisał:

Nieosiągalne jak na razie....jak i same rowery. 

Nieprawda. Użytkownik z innego forum kupił w lutym radara experta 2018. Teraz dostawa breezera będzie w okolicach 12 kwietnia, niektóre sklepy mają na stanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, popio napisał:

Teraz dostawa breezera będzie w okolicach 12 kwietnia

Sam widzisz. Mają Radary zeszłoroczne raczej. Może być tak że były jakieś pojedyncze sztuki ..... Sam się zastanawiałem - kumpel miał chrapkę ;-))) Ale nic z tego nie wyszło- nie chciało mu się czekać ;-(...........I właśnie śmiga na Karambabikes. Może pojawią się fotki w necie ;-))) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...