Skocz do zawartości

[Rower] Octane One Prone 29er na RockShox Revelation i Shimano SLX 1x10, koła DT Swiss


gyrill

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Ze smutkiem zawiadamiam iż muszę rozstać się z rowerem na jakiś czas. 

Na sprzedaż mam rower ścieżkowy przygotowany pod wyjazdy w góry. Miał jeździć w górach a się kurzy.

(Ta sama treść jest w ofercie na Allegro).

4500PLN

 

Szczegóły osprzętu

Amortyzator

Hamulce

  • Hamulec przód / tył: Shimano SLX
  • Tarcza przód/tył: 180mm Shimano, 160mm Tektro
  • Adapter przedni: 160->180mm

Kokpit

  • Kierownica: 780 Kross Components (pochodzi z demontażu), średnica: 35mm
  • Mostek: Dartmoor Fury 45mm
  • Gripy: Answer Stein skręcane, lekkie i bardzo dobrze trzymają ("lepkie").

Koła

  • Obręcze: DT Swiss E512
  • Piasty: DT Swiss 370
  • przód: oś 15mm, szerokość boost 110mm
  • tył: oś 142x12mm
  • Szprychy: DT Champion, nyple mosiężne
  • Koła złożone w zeszłym roku w Daveo.pl
  • Opony: Continental XKing 2.4

Napęd

  • Przerzutka: Shimano SLX RD M7000 GS Shadow+
  • Korba: Shimano Deore
  • Blat: 34t, Banless, narrow-wide
  • Łańcuch: Shimano 10s
  • Suport: Accent BB-EX

Rama

  • Rama: Octane One Prone, rozmiar L
  • Stery: Octane One Warp 42/52
  • Sztyca: PRO z offsetem 15mm
  • Osłona chainstaya: custom z dętki na zipy :)
  • Rama jest oklejona pod pancerzami folią 3M Ventureshield

Inne akcesoria:

  • Do wyboru: pedały plaftormowe (niska platforma alu z pinami wymiennymi) LUB wpinane Shimano M520
  • Błotnik przedni z tworzywa
  • Błotnik tylny (osłona napędu)
  • Siodełko: Merida - z innego mojego roweru. Jest wygodne.

Wysyłka

Oczywiście rower mogę wysłać. Możliwa jest płatność za pobraniem ale najpierw proszę o kontakt.

 

Kilka słów ode mnie (chociaż pewno forumowiczom nie trzeba tłumaczyć :)

Stan roweru

  • Rower wizualnie i technicznie prawie nieużywany. Jedyne elementy które noszą wyraźne śladu użycia to korby (mają otarcia od butów) i na ramie  jest kilka drobnych rys. Nieuniknione przy jeździe w lesie.
  • Przejechałem nim nie więcej niż 200km: kilka razy zabrałem go na pumptrack, ze dwa razy do lasu i tyle.
  • Rama, stery, suport, koła, kierownica, mostek, tylna przerzutka, blat i kaseta - te wszystkie części były kupione przez mnie jako nowe pod ten rower.
  • Amortyzator kupiłem od rzetelnego sprzedawcy, jest świeżo wymieniony olej, nasmarowane lagi.
  • Tylna przerzutka pracuje tu z kasetą 10-rzędową o szerokim zakresie (11-42) ale bez problemu można w przyszłości rozbudować napęd po wymianie kasety i manetki - przerzutka jest 11-biegowa i obsłuży kasetę 11-46.

Użytkowanie

  • Rower składałem z myślą o wypadach w góry, na centra ścieżkowe i do Wielkopolskiego Parku Narodowego. Do tego rama nadaje się doskonale.
  • Do zestawu kupiłem nawet platformowe pedały żeby szlifować technikę ale nie mam czasu żeby ten sprzęt wykorzystać :(
  • Koła mają ocenę producenta z przeznaczeniem do ciężkiego jeżdżenia po górach. Rama pochodzi od producenta znanego z dirtowych ram.

Przydatne źródła informacji:

ZDJĘCIA

IMG_9770.thumb.JPG.106ada18a1d18e8bb7d6f68cf8a96737.JPG

IMG_1521.thumb.JPG.96ecb3487ee70054ff645c5803196cb6.JPG

IMG_1601.thumb.JPG.14d98f099f865cba44a9d17b53d9db19.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

ile masz wzrostu że L-ka? mam 177cm, jak się na nim jeździ? chciałem sam składać na tej ramie i myślę że cenowo byłoby i tak więcej, jak było z podjazdami pytam bo gdybyś był w warszawie to sam bym się przymierzył. Pozdrorower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, jesten z Poznania. Mam 180 cm. Noga 90 cm, czyli statystycznie długa. Kontaktowałem się z producentem, zalecił mi M. Z kolei na forach polecili L i taki wziąłem.

W praktyce jest dobrze, ale żałuje ze się spieszyłem i nie przymierzałem. Mniejszy rozmiar byłby krótszy, a więc mniej stabilny ale za to bardziej zabawowy, łatwiejszy do opanowania na hopach, manualach itp. Ale mam L i jest wygodnie. .  

Ogólnie jeśli masz rozkminkę nad rozmiarem polecam ten post z 1enduro, bo fajnie wyjaśnia: https://www.1enduro.pl/wybrac-rozmiar-ramy/

ale najlepsza opcja to przymierzyć ten rower lub na maksa podobny.

Np jak zerkniesz w tabelki z geometrią na stronie 7anna lub NS/Octane one to zobaczysz że Prone ma geo jak linia Eccentric, różnią się o milimetry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • Mod Team

Temat został usunięty.Prawdopodobna przyczyna usunięcia: - Przedmiot/y, których dotyczył temat został/y sprzedane/kupione - Autor tematu poprosił o zamknięcie tematuJeżeli masz jakieś wątpliwości dotyczące usunięcia tematu, skontaktuj się z moderatorem, którego nick widnieje przy tym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...