Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

kami1lek89

Witam. Od dłuższego czasu myślę o kupnie roweru. Dawno nie miałem a zamierzam jeździć nim do pracy i po pracy.
Mieszkam/pracuję w mieście, otoczonym lasami, z niewielkimi wzniesieniami w okolicy dlatego ponoć najlepszym wyborem jest rower crossowy.

Mój budżet to 3000zł ale jestem w stanie dopłacić dodatkowo max 1000zl jeśli NAPRAWDE sie oplaca.
Nie zalezy mi na koszyku z tylu czy z przodu itp. bo i tak bede jezdzil z plecakiem.

Rozwazalem takie propozycje:
- Romet Orkan M 5 (2017) 2699zl
- Romet Orkan M 5 (2018) 3999zl
- Saveno Everest 4.0 (ceny nie pamiętam)

Słyszałem, że Orkany są dobre ale czy warto dopłacać az 1300zł do nowszego o rok modelu?

Na innym forum ktoś polecił mi jeszcze starszy Romet Orkan 5 z 2016r. ktory kosztuje 2699zl czyli tyle samo co model z 2017r. Dziwne ze rok starszy a kosztuje tyle samo co nowszy model. 

Chyba ze macie inne propozycje? Jak pisałem, nie musza to byc rowery te co wymienilem.

PS: mam wzrostu 173-175cm (roznie mi mierzono) wiec jaka rama? Domyslam sie ze 19?

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
gtb

Orkana 5 2018 nie warto , jest gorszy względem '17 - pozbawili go największego atutu w postaci powietrznego amorka. Ciekawą opcją jest nowy Northec Caledon DB DR http://nrowery.pl/rowery/cross/12-caledon-db-dr powinieneś dostać rabat i zmieścić się w budżecie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kami1lek89

Czyli Northec Caledon DB DR to lepszy wybór niż Romet Orkan 5 M (2017)?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Rulez

W praktyce to samo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kami1lek89

Wizualnie ten Kross najbardziej mi sie podoba z wymienionych a sa jego modele z 2017 i 2018 ktore kosztują cos 3300-3500zl (licze ze nowsze modele znaczy ze lepsze i wieksza cena idzie w parze z jakoscia).

A jak sie ma Kross do takiego mp Orkana? Bo jesli te Krossy Evado 7.0 niewiele lepiej jezdza niz taki Romet Orkan 5 z 2017r ktory kosztuje 2700zl to chyba warto zaoszczedzic te kilka stow :D

Sorki jesli mecze pytaniami ale ja mam tak ze wole pare dni posprawdzac, popytac by potem nie zalowac, ze jednak mo mogłem za podobna cene moglem mieć cos lepszego ;)

A jestem zielony w rowerach

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
SoloTM

No to śmiało bierz tego Orkana za 2699, też będzie dobry jak za te pieniądze. Kross jest droższy bo ma lepszy osprzęt ale czy na tyle, żeby dopłacać te koło 800 stówek, jeden powie tak  drugi nie. Jeden rower jest dobry a drugi dobry +

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kami1lek89

Ok dzieki za rady, zdecyduje sie na Romet Orkan 5 z 2017r a te kilka stów jakie bym wydal na Krossie przeznacze na akcesoria do Orkana :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• pawel.wojcik
      Przez pawel.wojcik
      Cześć. Korzystając z wyprzedaży chciałbym kupić rower, do ok. 1900 zł. Jazda do pracy po mieście, ale też lekki teren bo część trasy jest łąkową ścieżką. Do 20 km dziennie. Rekreacyjnie, nie potrzebuje super sprzętu. Ale nie chcę też kupić sprzętu niskiej jakości, ma starczyć na kilka lat. Waże 85kg, wzrost 190cm. Będą chciał zamocować fotelik Hamax Sleepy.
      Udało mi sie zawęzić wybór do tych modeli:
      1. Romet Orkan 3 2016 (ok. 1450 zł)
      2. Romet Orkan 3 2017 (ok. 1600 zł) Orkan 2016 i 2017 są sprzętowo identyczne, mają tylko inne opony.
      3. Unibike Crossfire 2017 (ok. 1900 zł)
      4. BTwin Riverside 900 (ok. 1800 zł) Nietypowy model i produkcji Decathlon, czy to dobra alternatywa?
      5. Northtec Caledon DB AC (ok. 1800 zł) Czy linki puszczone w rurkach będą problemem w wypadku awarii?
      6. Kellys Cliff 70 (ok. 1700 zł)
      7. Unibike CROSSFIRE DISC GTS (ok. 1911 zł)
      8. Unibike Flash GTS (ok. 1400 zł)
      9. Spartacus Cross 4.0 (ok. 1450 zł) Tu jest spora obniżka, 400zł.
      Czy któraś marka ma problemy z serwisem? Czy poszczególne firmy różnie podchadzą do gwarancji i serwisu czy nie trzeba się tym przejmować?
      Jestem zielony w temacie, poza tym co przeczytałem na forach przez ostatnie 2 tygodnie. Będę bardzo wdzięczny za porady! 
    • Abusv8
      Przez Abusv8
      Witam,
      Szukam roweru (będzie to moj pierwszy poważny rower), do jazdy głownie po mieście czasami po polnych/leśnych ścieżkach. Dodam iż jestem dość wysoki (193cm), więc rama będzie raczej 21cal. Raczej nie planuje jakiś długich wypadów w trasę.
      Mój budżet wynosi do 2000zł, wpadł mi w oko Kands Avangarde 2018. Chętnie posłucham opinii na temat tego modelu, lub może są inne ciekawe propozycje w tej cenie.

• bebus17
      Przez bebus17
      Witam, poszukuje roweru typu cross lub jeżeli nie będzie to możliwe to mtb jestem też w stanie zaakceptować. Rower przeznaczony do jazdy poza miastem. Teren zróżnicowany asfalt, szuter, leśne ścieżki również z grubym szarogłazem. Teren podgórski od 300 -900 m. n.p.m. dlatego pomyślałem o crossie z 2 strony większość trasy poza asfaltem więc mtb na podjazdach i zjazdach miałby przewagę. 
      Problem jest jednak związany z faktem, że wysokość górnej rury tak naprawdę niewiele się zmienia w zależności od rozmiaru , a przekrok mam 72 cm przy wzroście 174 cm. W popularnych modelach o ile udało mi się znaleźć ta daną były dużo większe (patrzyłem 90%- crossy). Oczywiście przy mtb typu enduro taki kross moon nie byłoby kłopotu bo przekrok jest nisko ale cena 3 krotnie przekracza budżet. Może jakieś mniej znane marki niż kross mają górną ramę niżej. Będę wdzięczny za jakieś pomysły tym bardziej ze xx lat rowerem nie jeździłem a kiedyś składami były na porządku dziennym więc z górną rurą nie było problemów.
      Z góry dziękuję za pomoc :-)
    • marcelk
      Przez marcelk
      Hej
      Przymierzałem się do kupna roweru typu cross. Naczytałem się opinii że to typ roweru między rowerem górskim a trekkingowym. Planuje jeździć głównie po mieście, ale też czasem wypady na obrzeża gdzie teren może być trochę gorszy niż mieście(drogi szutrowe, leśne). Spotkałem się z opiniami że crossowe ciężko mają z krawężnikami i z "stanem polskich ulic i dróg" - rowery na scieżki rowerowe, że rowery mtb są lepsze do takich warunków. Z moich obserwacji po mieście to widzę że sporo ludzi jeździ na mtb/góralach tylko czy to brak niewiedzy i złego dobrania roweru do zastosowania czy faktycznie wybór na kiepskie polskie drogi. Czy cross faktycznie może mieć problem z krawężnikami i miejskimi przeszkodami, że rozwala sobie cienkie koło i amortyzator? Nie mam zamiaru skakać przez schody czy na wysokie mury.
    • mocarny
      Przez mocarny
      Siema
      Zastanawiam się pomiędzy tymi rowerami w rozmiarze 17 cali. Giant Roam 2 disc z 2018 mogę mieć za 2600zł + bon 230 zł na osprzęt, z kolei kross evado 5.0 z 2017 idzie dostać za 2200 w sklepach internetowych. Niby kross ma lepsze wyposażenie i jest tańszy, ale to chyba stary model przerzutek deore, giant jest na nowszej acerze - zobaczone na recenzji na youtube :). Nie wiem czemu, ale na Giant jakoś lepiej mi sie siedziało i czułem że wyżej siedze, ale według rozmiarów długości rury podsiodłowej to kross jest większy. Kross ma 430mm a Giant 420mm. Budże klaruje mi się tak około 2600 + w tym jakiś osprzęt, chyba że jakaś mega okazja to dołożyłbym. Z tego co widzę to nie ma sensu czekać na kolejne modele czy nowe roczniki, bo co roku to gorszy osprzęt w tej samej cenie... Także pewnie trzeba brać jak jest dobra okazja, nawet w zimie.
      Pozdrawiam i z góry dziękuje za rade.