Skocz do zawartości

[sztyca] Jaką sztycę regulowaną wybrać?


peter.a

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

Chciałem sobie sprawić na nowy sezon regulowaną sztycę do tego roweru:

https://portal.bikeworld.pl/artykul/testy_i_nowosci/testy_rowerow/15226/test_dartmoor_hornet_2016

Możecie polecić jakiś konkretny model? Nie mam sprecyzowanego budżetu. Chciałbym po prostu coś co będzie pasowało cenowo do reszty roweru. No ale wiadomo jakość też jest ważna więc w razie czego jestem w stanie wysupłać więcej gotówki jak jakiś model będzie tego warty. ;) Proszę o pomoc w wyborze i jakieś ciekawe propozycje. 

Pozdrawiam

Piotr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam RS reverb i mogę polecić. Moją nową wersję A2 zakupiłem nową za 800 PLN. NIewiem  czy wersja stealth bedzie za tyle pieniędzy, ale warto zapłacić. Luz roboczy w miarę. Po mimo opinii ze w zimę przestaje działać, Moja działała prawidłowo przy -5 st C. Po jednym roku przytrzymywania 100 kg dupska działa cały czas dobrze. Poszukaj też Race Face albo PRO Koryak jak chcesz inna markę niż RS czy KS.

 

Zobacz też artykuł -> https://www.1enduro.pl/sztyce-regulowane/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za info. :) Po pobieżnej lekturze artykułu (dokładniej przeczytam w domu) wnioskuje, ze chyba lepiej właśnie tak 800-1000zł wydać, a może i nawet 1500. ;) W każdym razie to będzie zakup na lata więc najwyżej dołożę jeśli będzie trzeba. To co muszę mocno przemyśleć to jak bardzo sztyca będzie wystawała przy pozycji minimalnej (przy maksymalnym wsunięciu). Czasami moim rowerem wyjeżdżam też na miasto ćwiczyć technikę i bardzo mi zależy na tym, żeby w minimalnej pozycji siodełko było najniżej jak się da. Jeśli znacie jakiś fajny model o tej charakterystyce - proszę o polecenie. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam porównania do innych ale Reverb działa dobrze i też mogę polecić. A co do zjazdu jak najniżej to zmierz sobie długość obecnej rury zanim coś kupisz. Mój reverb ma 400mm  i to jest trochę dużo, a były wersje krótsze.
A jeśli miałbyś fulla, to jeszcze trzeba brać pod uwagę ewnentualny montaż błotnika i tylnej lampki czy ewentualnie bagażnika na sztycę, gdyby był potrzebny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...