Skocz do zawartości

[5000] full enduro


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

zaczynam powoli rozglądać się za moim pierwszym fullem. Zdecydowałem się na enduro. Jednakże postanowiłem podpytać o kilka kwestii. Mianowicie:

-czy w tym przedziale celowym mogę liczyć na napęd 1x11?

- szukając roweru,na jaki osprzęt zwracać uwagę i dlaczego? 

- jaka rama oraz amortyzacja najlepiej zniesie podjazdy,jak i zjazdy?

- jaka sztyca regulowana będzie najlepsza? (reverb?)

- przy 192 cm wzrostu,celować w L czy XL?

Na tą chwilę,to chyba wszystko. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałeś wyszukać tych informacji? Wiele zostało powiedziane na ten temat. 

5000 to dolny pułap gdzie dopiero zaczynają pojawiać się nieprzestarzałe używki. Nie będziesz miał wielkiego wyboru. O 1x11 i sztycę regulowaną będzie ciężko w tej cenie. Rozmiar ramy nie jest uregulowany żadną normą wśród producentów, także jedno L może być równe innemu XL. Gdy pojawi się z Twojej strony propozycja konkretnego roweru, to dyskusja nabierze rozpędu, teraz to zbyt zawieszone w powietrzu aby cokolwiek powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13/03/2018 o 21:37, Trimcio napisał:

-czy w tym przedziale celowym mogę liczyć na napęd 1x11?

 

Na pewno nie w nowym rowerze w tej cenie. 

W dniu 13/03/2018 o 21:37, Trimcio napisał:

- jaka rama oraz amortyzacja najlepiej zniesie podjazdy,jak i zjazdy?

 

Dowolny nowy full na ramie enduro / trail którego producent tworzy ramy pod Twój wzrost. Generalnie rowery trailowe są trochę bardziej uniwersalne niż enduro którym bliżej do zjazdówek.

W dniu 13/03/2018 o 21:37, Trimcio napisał:

- jaka sztyca regulowana będzie najlepsza? (reverb?)

 

Niekoniecznie. Poczytaj tu o sztycach: www.1enduro.pl/sztyce-regulowane/ 

W dniu 13/03/2018 o 21:37, Trimcio napisał:

- przy 192 cm wzrostu,celować w L czy XL?

 

Zależy od producenta. Ważny jest reach a nie rozmiar. Ja przy wzroście 180 jeżdże na ramie z reachem 460 mm i mostkiem 45 mm. U mojego producenta to rozmiar L. 

Generalnie nie masz co liczyć na fulla w cenie 5000 złotych, jak było powiedziane, ew. bardzo okazyjna używka.

Pokazany przez Ciebie Blackbird to dobra opcja, zwłaszcza że oferuje rozmiar XL. 

Pokazany przez Ciebie Kellys ma górną rurę krótszą od BlackBirda XL co oznacza że będzie miał mniejszy reach.

Nie popełniaj mojego błędu z przeszłości i spróbuj usiąść na jakiś rower który jest w Twoim rozmiarze, zobacz jak Ci się jeździ, spisz cyferki z geometrii i szukaj czegoś maksymalnie zbliżonego. To daje największą szansę na dobry zakup. Zależnie od determinacji i gdzie mieszkasz możesz spróbować w jakiejś wypożyczalni w bikeparku, np. na Górze Żar mają Dartmoory. Jeśli nie to może w Warszawie? 

Na za małym rowerze będzie się męczył i przeklinał. To kupa kasy, warto dobrze się zmierzyć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...