Skocz do zawartości
  • 0
Gość Piotr

Ruszające się tylne Koło w rowerze

Pytanie

Gość Piotr

Witam.

Mam problem z moim rowerem, ponieważ mam skręconą oś i gdy trochę pojeżdżę to się luzuje i rusza się na boki. Jak to naprawić i co jest tego przyczyną? Proszę o pomoc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0
skom25

Ruszą się w widełkach czy piasta łapie luz?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• samotnik
      Przez samotnik
      Rower Rockrider 560 tegoroczny, koła 27,5", tarczówki, hardtail. Po 500km skrzywiła się oś w tylnej piaście. Niestety kaseta na tyle faluje, że już słychać łańcuch, jeśli się zasprzęgli przy pedałowaniu w "krzywej" pozycji. Serwis trzymał rower tydzień i się wypiął ("to tak może być, każda kaseta trochę faluje"), ale żal mi łańcucha i kasety. Chcę wymienić tę oś.
      Piasta jest jakaś noname (a przynajmniej nie ma oznaczeń). Nie widzę samych osi w sprzedaży (a może źle szukałem), więc chyba muszę kupić piastę i przełożyć samą oś? Moje pytanie brzmi - na co mam zwrócić uwagę, żeby dobrać właściwą piastę? Konstrukcja obecnej jest "klasyczna" (dwie nakrętki). Mam zmierzyć długość piasty? Czym się kierować? Pomóżcie.
    • Arcon
      Przez Arcon
      Hej,
      Moje przednie koło po spotkaniu z autem uległo lekkiej awarii :)
      Szukam czegoś w granicach 200-300zł.

Możecie polecić coś w tej cenie ? lub nieznacznie ponad budżet?

Obecnie w rowerze:
      Obręcze    Jalco JD200 Double Wall Alloy, 32h
      Piasty    (F) All Terra Alloy 32H, Disc Specific, Centerlock / (R) All Terra Alloy 32H, Freehub Disc Specific, Centerlock
      Opony Marathon Plus Tour 28x1.6

• pablot
      Przez pablot
      Witam!
      Szukam koła tylnego w zastępstwie za Bontrager Mustang elite tlr 29. W ciągu tygodnia poszły mi dwie szprychy i postanowiłem wymienić koło bo naprawa i centrowanie za moment nie będą opłacalne. Rower użytkowany głównie po mieście i ścieżkach rowerowych szutrowych, okazjonalnie jakiś las i górki wjadą.
      Kolega polecił mi Shimano Deore WH-MT15 29" ale nie jest już dostępne w żadnym sklepie, natomiast w zamian jeden ze sklepów zaproponował mi Shimano WH-MT35 29".
      I tutaj pojawia się moje pytanie czy ktoś poleciłby coś w cenie około 300zł?
      Moja waga to 92kg więc lekki też nie jestem  Oczywiście zmiana mocowania z 6 śrub na centerlocka jak najbardziej wchodzi w grę.
      Rowerek to Trek X-Caliber 8 z 2016 roku
    • rudasfora
      Przez rudasfora
      Witam!
      Piszę, ponieważ mam problem a na rowerach nie znam się aż tak dobrze więc mam nadzieję, że mi pomożecie!
      Ostatnio zdewastowałam tylnie koło w rowerze i nie mam zielonego pojęcia jakie kupić, aby pasowało do osprzętu a też nie chcę wydawać pół wypłaty
      Koła mam 27,5. 

• humorek
      Przez humorek
      Witam,
      Przymierzam się do kupna nowych kół 26” do roweru MTB. Budżet jak przewiduję to max 500 PLN. Około 70% kilometrów to asfalt, a pozostałe 30% to bezdroża i teren górski. W tym budżecie zależy mi aby kupić jak najlżejsze koła na piastach maszynowych i gdyby były na center lock to byłoby idealnie.