Skocz do zawartości

[Łańcuch singlespeed] problem z ustawieniem


kuba0220

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z ustawieniem łańcucha w rowerze typu dirt/street. Mam driver 16T i blat 34T, łańcuch za nic nie chce się dobrze ustawić, ogniwo więcej, za luźno i łańcuch spada, ogniwo mniej, łańcuch sztywny i przy dłuższej jeździe po prostu się zrywa. Czy jeżeli zmienię blat na 32T lub 30T to będzie można ustawić dobrze łańcuch? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie ustawisz, właśnie z tego powodu który opisałeś. Weź pod uwagę że nawet jeżeli jakimś cudem Ci się to uda, to łańcuch się rozciąga i prędzej czy później problem wróci.

Ja na Twoim miejscu kupiłbym napinacz łańcucha montowany w miejsce tylnej przerzutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kuba0220 napisał:

No to normalne, że łańcuch się rozciąga, z każdym prędzej czy później się to stanie, kwestia tego czy jeżeli teraz założę 32T to coś da.

A co ma dać skoro nie jesteś w stanie ustawić naciągu łańcucha? Możesz sobie wsadzić 20T albo 48T i efekt będzie ten sam, łańcucha nie naciągniesz bo nie masz takiej możliwości.

Kup sobie napinacz albo tanią przerzutkę, nic innego nie wymyślisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2018 o 21:02, kuba0220 napisał:

ogniwo więcej, za luźno i łańcuch spada, ogniwo mniej, łańcuch sztywny

Na razie półogniwo?
Docelowo musi być jakiś napinacz albo będziesz co i raz się bawił w skracanie łańcucha wraz z jego rozciąganiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...