Skocz do zawartości

[Amortyzator] Suntour XCR 011 Series MG na jaki zmienić


krzychufmx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otóż jestem posiadaczem Krossa Hexagon v3 z 2011r. Jeżdżę niewiele, amatorsko. Dostałem od brata amortyzator Sountour XCR 011 Series MG, jest na koło 26'. Zainstalowałem go w swoim rowerku i w porównaniu do tego oryginalnego to jest kosmos. Do tego ma jeszcze blokadę skoku. Tylko moim największym problemem jest to że on jest przystosowany pod hamulce tarczowe, a ja mam v brake. I ponoć żeby zrobić dobre tarczówki to muszą być hydrauliczne. I w tym wypadku musiałbym zmienić koła na takie z uchwytem na tarczę, kupić osobne klamkomanetki, no i cały zestaw hamulców tarczowych z zaciskami. Trochę mi się to nie kalkuluję i nie wiem czy po prostu nie zmienić tego amortyzatora na jakiś przystosowany do v brake. Nie musi mieć tej blokady skoku, ale żeby miał taki sam skok i fajną pracę. Co byście w tym wypadku polecali, jest może szansa że ktoś się ze mną zamieni? ;)

IMG_20180312_181748.jpg

IMG_20180312_175520.jpg

IMG_20180312_181807.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sorki że tak późno odpowiadam, ale natłok mam pracy. Nie jestem jakimś fachowcem w dziedzinie rowerów, chociaż z zawodu mechanikiem samochodowym, ale dam radę sobie rozebrać ten amortyzator i przełożyć te golenie bez jakiś typowo specjalnych narzędzi rowerowych? A i jeszcze jedna rzecz, jak rozpoznać jaki skok ma ten amortyzator i jeszcze czy im większy skok to amortyzator jest wyższy? Bo seryjny ZOOM to chyba miał skok 60mm,  po włożeniu tego Suntoura przód znacznie mi się podniósł i generalnie dużo lepiej mi się przez to jeździ :)

Edytowane przez krzychufmx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być i czarne :) Generalnie zmierzyłem suwmiarką i średnica rur goleniowych wynosi równiutko 30mm. A te dolne golenie są przykręcane na imbus 5 od dołu. A ten rozstaw to jak zmierzyć? Jaka jest odległość miedzy jedną rurą a drugą? Czy raczej musi być to mierzone jakby od środka rurki do środka drugiej? No i oczywiście jak wyglądają cenowo u ciebie te dolne golenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...