Skocz do zawartości

[Rower do 6000zł] Hardtail z progresywną geometrią


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

szukam ścieżkowca na 198cm, wewn.dł. nogi 93cm. Pomysł na 29era właśnie ze względu na wzrost. Interesuje mnie progresywna geometria, która da pewność także na zjazdach. Pozostaje jednak przy hardtailu. 

Co myślicie o:

  1. NS BIKES ECCENTRIC ALU 29ER 2018 https://7anna.pl/product-pol-10409-Rower-NS-Bikes-2018-Eccentric-Alu-29.html ? HTA w tym modelu to 65.0
  2. NS BIKES 2018 ECCENTRIC LITE 1 29"  https://7anna.pl/product-pol-10670-Rower-NS-Bikes-2018-Eccentric-Lite-1-29.html 66.5
  3. NS BIKES 2018 ECCENTRIC LITE 2 29" https://7anna.pl/product-pol-10812-Rower-NS-Bikes-2018-Eccentric-Lite-2-29.html 66.5

Czy widzielibyście jakąś alternatywę dla tego modelu? Co warto jeszcze rozważyć? Chętnie też powalczę o jakiś model z niższą ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12/03/2018 o 19:20, tomo63 napisał:

http://pl.author.eu/adventure/mtb-27-5-/author-versus-2017-ua42882701-4757

W rozmiarze XL powinien pasowac.

Czesi na tym rowerze niezle cuda wyprawiaja.

Niestety... nigdzie go już nie ma. Poza tym słychać głosy, że osprzęt słaby.. Cieżko mi ocenić, jako że daleko mi do specjalisty w temacie.

W dniu 12/03/2018 o 13:04, dovectra napisał:

Ten z kolei rozmiarówkę swoją ogranicza do wzrostu 193cm. Ja mam 198 i nie wiem, czy nie będzie za mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 03/14/2018 o 14:29, Grzechotka napisał:

Niestety... nigdzie go już nie ma. Poza tym słychać głosy, że osprzęt słaby.. Cieżko mi ocenić, jako że daleko mi do specjalisty w temacie.

Authory jakies malo popularne są...

Problemem jest to, ze nie da sie przymierzyc przed kupnem. Dla mnie przy 193cm ta rama.bylaby marzeniem, nawet chcialem zmienic z Patriot AM na Versus ale nie dalo rady.

Pry 198cm WIELKA uwage zwracalbym na wysokosc glowki ramy, 130mm to minimum.

Co do osprzetu, to ja uwazam go za calkiem calkiem i tak wolalbym 2x10 lub 2x11 a tylko ta rama ma mozliwosc zamontowania przedniej przerzutki.

Sam kupujac slyszalem ze amory RST to badziew, ale z tego co widze po swoim RST rogue to jest naprawde spoko i nie odstaje praca od foxa czy RS, przynajmniej nie czuc tego przy wadze dochodzacej do 115 czy nawet 120kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Author wydaje się spoko, ale w tej cenie można mieć fajniejszego wg mnie Primala.

Primal w tej samej cenie ma lepszy amor ze sprawdzonym serwisem w Polsce (Suntour Aion 140 / 35 mm vs RST 140 / 32 mm), lepszą sztycę (Kind Shock vs RST) i kosztem węższych opon (2.6 vs 2.8 cala) jest lżejszy o kilogram (13.x vs 14.x), i chyba lepsze hamulce (SRAM Level vs TRP Slate?)

Ale Author wizualnie wygląda zdecydowanie lepiej niż Primal z tą dziwną rurką :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, dovectra napisał:

sklep dwa kółka na Al. Krakowskiej

Tam mają

No tak, tam tez staram sie swojego serwisować.

Jest tez GT Polska na Grochowskiej (mam do nich conajmniej mieszane uczucia)

Problemem nie sa jednak sklepy Authora ale brak takich niszowych rowerow jak Versus czy jakikolwiek Patriot w tychze sklepach. Szczegolnie w rozmiarach takich jak XL.

17 godzin temu, gyrill napisał:

Ten Author wydaje się spoko, ale w tej cenie można mieć fajniejszego wg mnie Primala.

Primal w tej samej cenie ma lepszy amor ze sprawdzonym serwisem w Polsce (Suntour Aion 140 / 35 mm vs RST 140 / 32 mm), lepszą sztycę (Kind Shock vs RST) i kosztem węższych opon (2.6 vs 2.8 cala) jest lżejszy o kilogram (13.x vs 14.x), i chyba lepsze hamulce (SRAM Level vs TRP Slate?)

Ale Author wizualnie wygląda zdecydowanie lepiej niż Primal z tą dziwną rurką :D

Primal wyglada spoko, ale dlugosc podsiodlowki go dyskwalifikuje dla osoby powyzej 188cm.

Jesli nawet rama by pasowala pod kolege 198cm wzrostu to nadal pozostaje kwestia, ze Primal to tylko 27,5 cala a nie 27,5+ (ktore jako tako porownac sie da z 29).

Co do sztyc, to chyba KindShock ma limit wagi 90kg...glowy nie dam bo przestalem sie tym interesowac i zostalem przy zwyklej. RST bym nie skreslal.

Co do amortyzatora zgoda, RST ciezko z serwisem. Jak spytalem w sklepie co ile wymiana oleju, to zapytali mnie: a po co? :)

 

TRP slate postawilbym.na poziomie Sram Guide R - to jednak 4 tloczki i na oleju mineralnym. Maja bardzo dobre opinie.

Wage Versusa i tak uwazam za zanizoną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, tomo63 napisał:

Problemem nie sa jednak sklepy Authora ale brak takich niszowych rowerow jak Versus czy jakikolwiek Patriot w tychze sklepach.

Czyli wychodzi na to, że jednak sklepy. Dla autoryzowanego dealera to żaden problem zamówić dany rower w danym rozmiarze na stan. Bierzesz katalog, pokazujesz jaki model cię interesuje i sprzedawca z uśmiechem na twarzy powinien poinformować cię, że za tydzień będzie.

 

W dniu 17.03.2018 o 11:33, tomo63 napisał:

Authory jakies malo popularne są...

Może dlatego, że kupując rower tej marki dopłacasz 10-15% za napis "author" na ramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Brombosz napisał:

Czyli wychodzi na to, że jednak sklepy. Dla autoryzowanego dealera to żaden problem zamówić dany rower w danym rozmiarze na stan. Bierzesz katalog, pokazujesz jaki model cię interesuje i sprzedawca z uśmiechem na twarzy powinien poinformować cię, że za tydzień będzie.

 

Może dlatego, że kupując rower tej marki dopłacasz 10-15% za napis "author" na ramie.

Oba wymienione sklepy są cząścią www.dobresklepyrowerowe.pl czyli nie ma problemu z zamówieniem roweru.

Ale jak zamówić rower bez uprzedniego przymierzenia się do niego??

 

A czy 10-15% to nie jest niec w porównaniu do tego co za napis biorą inne bardziej znane marki?
Ja osobiście Authora oceniam dość dobrze przede wszystkim za to że robią rowery także pod wysokich ludzi.. Ceny nie są z kosmosu jak np. polski Kross (gdzie tak jak w Dartmoorze rozmiarówki nie ma pod osobę 190cm), o zagranicznych markach jak Spec nie mówię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dovectra napisał:

W " Dwóch kółkach " właściciel to ludzki człek ,można  się dogadać

 

To prawda, spoko ludzie tam są.

Nie miałem okazji sprawdzić czy da tam rower radę zamówić i przymierzyć, bo sam  kupiłem gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tylko że ta geometria... nie jest progresywna (czy jak to zwą). To jest geometria XC. 

Zobacz jaki tam jest kąt główki - 69.5 stopnia. Przy sagu 30% masz dodatkowe 1.5 stopnia, czyli 71 przy pełnym obciążeniu roweru. 

Dla porównania, rama Prone albo Eccentric ma 66.5, po obciążeniu na widelcu 120mm jest 68.5. 

W Peaku, już zupełnie typowym rowerze XC, masz 70 stopni, po obciążeniu wychodzi 71.5. Czyli Zaskar jest XC, jest długi, ale nie progresywny. 

Dlaczego to ważne? Sam pisałeś o zjazdach. Zaskar nie da Ci tego o co Ci chodziło wg mnie. A jeździłem na Peaku wcześniej, więc trochę mogłem sobie porównać odczucia.

Ale dobrze że przymierzyłeś, jeśli długość Ci odpowiada to ważne info. Teraz możesz porównywać wartości Reach i Stack, im bliżej tego co uznałeś za wygodne tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...