Skocz do zawartości

[drugie życie] Maxim Hignlander 401


Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, to jest odpowiedni dział na zadanie tego pytania :)

Od jakiś 10 lat użytkuję sobie taki rower. Głównie do jazdy po szosie (75%), a czasami po terenie typu polne drogi, leśne ścieżki, szuter (25%). Rower wykorzystuję do celów rekreacyjnych. Nie jest przeznaczony na hardcore typu błoto/kamienie/korzenie. Aczkolwiek, czasami lubię dodać do pieca na szosie :voodoo:

Po tych 10 latach stwierdziłem, że warto by mu nadać drugą młodość. Wymienić kilka części pod kątem zużycia/redukcji masy. 10 lat temu byłem mniej wtajemniczony (początki cyklozy :rolleyes:), więc pewne komponenty mogą wyglądać śmiesznie.

Oto specyfikacja:

RAMA: Maxim Highlander 401

AMOR: Zoom CH-550 (planuję wymianę na sztywny widelec Force)

STERY: Neco, zintegrowane

MOSTEK: Promax DA-35

KIEROWNICA: Truvativ Xr Flatbar

ROGI: Accent

CHWYTY: Ritchey PRO

MANETKI: Shimano Stef-35

SZTYCA: Promax, alu

SIODŁO: Lookin

OBRĘCZE: Rigida XTB-24, oczkowane

PIASTY: Shimano HB-RM 40 (przód), Shimano FH-RM 30 (tył)

DĘTKI: Dębica

OPONY: Schwalbe Hurricane, semislick, 26 x 2.0 (właśnie zamówiłem)

HAMULCE: V-brake, Promax

KLOCKI HAMULCOWE: CLARK'S CP510 MTB (właśnie zamówiłem)

KORBA: Truvativ ISO Flow (22-32-42)

PEDAŁY: Shimano SPD M520

SUPORT: Truvativ, BB-03-SQ-LE

KASETA: Shimano CS-HG 30 (11:28) (raz już wymieniałem)

ŁAŃCUCH: KMC (raz już wymieniałem)

PRZERZUTKA PRZÓD: Shimano C-050

PRZERZUTKA TYŁ: Shimano Acera

Co o tym sądzicie? Budżet jaki mam, to około 500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z 500 zł po kupieniu widelca i opon zostaje 200zł.Jeśli reszta podzespołów jest ok,to nie ma sensu czegoś zmieniać na siłę.Taką kwotą raczej nic nie urwiesz na wadze.A jeśli dobrze się jeździ,to po co zmieniać.Wymień tylko linki i pancerze na nowe i już.Ale jeśli już,to ja bym wymienił  hamulce,lub klamkomanetki na klamki i  manetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic bym nie zmieniał poza widelcem, ewentualnie jak się napęd zużyje to wtedy zmieniłbym klamkomanetki na 9 tki ( lub klamki i manetki osobno ) kasetę, łańcuch. Widelec wziałbym carbonowy mosso z aliexpress pod vbrejki za 56 dolców (  aluminiowy będzie mniej pochłaniał wibracje co może być niekomfortowe ) później korba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o stery, to faktycznie myślałem o ich wymianie. To "zintegorwanie" niby polega na tym, że miski są wyżłobione w główce ramy. I tak naprawdę wymienić mogę łożyska + bieżnie. Do widelca chciałem dokupić jeszcze jakieś pierwsze lepsze (ale markowe) stery tak na wszelki wypadek. Jeżeli stara bieżnia nie zejdzie ze starego amora, albo się uszkodzi, to będę miał backup. Tak samo łożyska. Jeżeli stwierdzę, że są starte to również wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, kosmonauta80 napisał:

Jeżeli chodzi o stery, to faktycznie myślałem o ich wymianie.

Przeca tam są normalne półzintegrowane stery....choć kto wie, może jest tam coś innego. Ale jak mnie pamięć nie myli to jest jak pisałem. 

Author vision miał zintegrowane.

Edytowane przez woojj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępny plan działania jest taki:

1) Wymieniam oponki i klocki

2) Wymieniam linki i pancerze

Jak kolor pancerzy wybralibyście do takiej ramy? Chodzi o tunning optyczny B)

Zastanawiam się też czy nie dać pancerzy pod rurą, którą widać na zdjęciu (3 linki bez osłony)

3) Wymieniam widelec

Na 99% jestem przekonany, że to te stery:

http://allegro.pl/stery-neco-h-142-polzintegrowane-1-1-8-ahead-i7213012067.html

Poznaję je po tej gumowej uszczelce z rantem. Widzę, że te same stery są w kolorze srebrnym. Kolejna okazja na tunning optyczny B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...