Skocz do zawartości

[Tarcza przód + okładziny] Do Shimano M365


dawid1110

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Przymierzam się do wymiany tarczy z przodu na 180 mm. Poczytałem troche na necie i zdecydowałem się na okładziny półmetaliczne. Tylko teraz parę pytań.

1) Czy do amora Sr Suntour XCR Air 29" można zamocować tarcze 180mm?

2) Czy do tej tarczy (Tarcza Shimano Deore SM-RT54) będą pasować okładziny półmetaliczne? Czy polecicie jakąś inną tarcze?

3) Czy do hamulców M365 będą pasować te okładziny: Okładziny Jagwier półmetaliczne. Czy również polecicie coś lepszego?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Można, ale jak to wpłynie na trwałość amortyzatora ciężko powiedzieć

2. Będzie, niby te tarcze są "Resin only" ale ja z powodzeniem używałem każdego rodzaju klocka i nie było problemów

3. Te Jagwire są ok, miałem je. Natomiast polecam Koolstop, przy lekkim podgrzaniu hamulca dają bardzo dużą siłę hamowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie te Jagwire miały jakby lekki luz i przy hamowaniu lubiły popuszczać. Zmieniłem na Shimano i problem zniknął. W jednym z rowerów mam te same tarcze co ty i używając klocków pólmetalicznych raz, że szybciej się zużywały to dwa, jakby krzywiły się częściej. Jeżdżąc po nizinach organiczne mi w zupełności wystarczą a na góry jest lepszy sprzęt.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Brombosz napisał:

U mnie te Jagwire miały jakby lekki luz i przy hamowaniu lubiły popuszczać. Zmieniłem na Shimano i problem zniknął. W jednym z rowerów mam te same tarcze co ty i używając klocków pólmetalicznych raz, że szybciej się zużywały to dwa, jakby krzywiły się częściej. Jeżdżąc po nizinach organiczne mi w zupełności wystarczą a na góry jest lepszy sprzęt.

To jaką tarczę byś mi polecił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dawid1110 napisał:

A jakie hample byście polecili ?

Najtańsze i dobre dostępne na runku to Magura MT2 lub przy nieco większym budżecie  Shimano SLX M7000 (co prawda ostatnio jest trochę negatywnych opinii o nich ale osobiście ma o nich dobre zdanie).

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak planujesz góry to nie baw się w półśrodki, tylko zmień chociaż same zaciski na lepsze. BR-M365 to mało. Nawet jak zwiększysz ich siłę nową tarczą i klockami to i tak temperatura po jakimś czasie zrobi swoje a ty nie będziesz znał dnia i godziny. A co do pytania "na jakie?" to użyj wyszukiwarki. Dziesiątki jeśli nie setki osób już się o to pytało na tym forum.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Brombosz napisał:

Jak planujesz góry to nie baw się w półśrodki, tylko zmień chociaż same zaciski na lepsze. BR-M365 to mało. Nawet jak zwiększysz ich siłę nową tarczą i klockami to i tak temperatura po jakimś czasie zrobi swoje a ty nie będziesz znał dnia i godziny. A co do pytania "na jakie?" to użyj wyszukiwarki. Dziesiątki jeśli nie setki osób już się o to pytało na tym forum.

Zastanowie się nad tymi Magurami MT2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...