Skocz do zawartości

[rdza] Usunięcie rdzy i zabezpieczenie przed stal + aluminium


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem używany rower Gazelle Esprit c3, niestety poprzedni właściciel nie dbał o niego i ma sporo uszkodzeń lakieru.

Na widelcu ma rdzę. Widelec w tym rowerze jest stalowy, rama i bagażnik aluminiowe.  Widelec do tego modelu może być ciężko dostępny a rower ma być do "tyrania" na lata. Firma Gazelle czytałem że daje jakieś mocne lakiery do rowerów miejskich jak widać nie pomogło to. Rower będzie narażony na sól bo zamierzam nim jeździć zimą. Jeśli chodzi o lakiery jestem totalnym laikiem.

Mam dremla mogę usunąć lakier z widelca. Czy może ktoś poradzić jaki użyć podkład i jaki sposób malowania widelcem?

Jaki może być koszt usługi malowania widelca (bez farb i podkładu)?

Na ramie aluminiowej są braki lakieru i jej całej bym nie chciał malować jak ją zabezpieczyć? Dać kroplę podkładu i farby?

Tylny aluminiowy bagażnik też bym chciał zabezpieczyć, używany na allegro kosztuje 200zł co polecacie?

Pozdrawiam

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba oddałbym do piaskowania i malowania - najlepiej i najtrwalej proszkowego, ewentualnie do jakiegoś zakładu lakierniczego - byłby potrzebny podkład do aluminium oczywiście, ale lakierem prysnęliby może niedrogo przy okazji jakiegoś autka ;) Wygrzałoby się  w komorze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stal to piaskowanie i lakierowanie najlepiej proszkowe. Każda inna zabawa to nietrwałe druciarstwo, a usuwanie lakieru dremelem z całego widelca to już jakieś szaleństwo. Z aluminium farbę usuwa się chemicznie, bo piaskowanie może przebić rurkę na wylot, a potem proszek i do pieca.

Taka renowacja ram wcale nie jest jakaś kosmicznie droga i bez problemu znajdziesz oferty w internecie. Możesz też popytać z zakładach odnawiających felgi samochodowe, bo często zgadzają się podjąć o ile nie mają za dużo zleceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 11.03.2018 o 13:40, inforobert napisał:

Na olx masz ofertę z białej podlaskiej ,"Malowanie proszkowe,piaskowanie,chemiczne usuwanie farby."

Z chęcią bym oddał rower do malowania proszkowego, ale niestety mój Gazelle ma numery seryjne na nalepce pod ostatnią warstwą lakieru bezbarwnego :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...