Skocz do zawartości

[szlak orlich gniazd] rowerowy a pieszy


hulk14

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, gielo napisał:

Ile to jest mniej więcej kilometrów Twoją trasą? Rowerowy szlak ma coś chyba około 190km.Planuje właśnie wyprawę an wakacje, w którą wejdzie między innymi właśnie szlak orlich gniazd, że mam ograniczoną ilość urlopu w tym czasie, muszę znać mniej więcej ilość kilometrów, aby się wyrobić :] Tym bardziej, że chce zahaczyć jeszcze m. inn. o góry Tu różnie może być :]

Jak odpuścisz zamek w Rudnie (Tenczyn) to wyjdzie mniej kilometrów (tak jak napisał @MichalD). Szkoda go bo fajny jest, ale obecnie w remoncie i zamknięty, więc tylko z zewnątrz można zobaczyć (a i rusztowania sporo zasłaniają).

Na SOG odbywały się (a może jeszcze się odbywają) maratony, więc jest to do przejechania w jeden dzień. Tylko po co. Tyle atrakcji, że żal tak zwyczajnie przejechać i się nie zatrzymać. Choćby na chwilkę. Ale jak Cię czas przyciśnie to zawsze możesz przyspieszyć pomijając niektóre miejsca. Trzy dni to taki akuratny czas na przejechanie SOG bez pośpiechu, ale i bez zbytniego rozciągania się. Cztery dni to już wycieczka na luzaku. Ja w tym roku obiecałem synowi (ma 10 lat) i pewnie właśnie na 4 dni będziemy jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2018 o 08:22, marcinusz napisał:

Ja po Jurze jeżdżę na XC HT i ścieżkowym fullu, więc mam mniejszą pokusę, aby unikać trudniejszych fragmentów. Jako że lubię podjeżdżać, to fragment Januszkowa - Jaroszowice PKP jest fajny w obie strony. Tak samo jak zmarszczki między Jaroszowcem i Golczowicami oraz uwielbiane przeze mnie Góry Byldlińskie rewelacyjne jako podjazd i jako zjazd.

Ech, przypomniał mi się mój niezrealizowany pomysł zaatakowania całej Jury w jeden dzień. Nie wiem czy to jest w moim zasięgu kondycyjnym, ale póki nie spróbuję, to się nie dowiem. 

Również pochodzę z okolic Zawiercia i Góry Bydlińskie, Smoleń, Ryczów, Morsko to miejsca których uroki doceniłem dopiero po 30-ce :) nie wiem czy kojarzysz ale zjeżdżając w Górach Bydlińskich w kierunku Bydlina trzymając się czerwonego szlaku w pewnym momencie jest krótki zjazd ostro na prawo z leśnej ścieżki do wąwozu - to dla mnie jeden z trudniejszych odcinków tutaj w okolicy i czy mokro czy sucho nie udało mi się jeszcze zjechać tych paru metrów w dól.  Taka namiastka gór :)

Jechałem kilka razy z Pilicy do Krakowa w różnych wariantach i również chodzi mi po głowie pomysł przejechania całego szlaku w jeden dzień - może w tym roku się uda. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, NorthAngel82 napisał:

Z Krakowa jeździcie do orlich gniazd ?

Ja jadę od Krakowa ale mam znajomych co w poprzednich latach jechali od Częstochowy do Krakowa.

 

ps. Może ktoś posiada ślad gpx swojej trasy (kombinowanej, nie samej rowerowej) i mógłby go udostępnić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zamek w Rudnie (Tenczyn) w sezonie jest juz czynny, choć remonty dalej trwają. Sporo w środku zrobili. Byłem w ub roku jesienią.  Jest nawet przewodnik w stroju historycznym, wstęp niestety płatny (pare zł).

Przed wejściem stojak na rowery.

Z Krakowa w Doline Prądnika i na OPN najlepiej jechać czerwonym szlakiem pieszym na Pękowice, Giebułtów, Prądnik Korzkiewski  (Droga Św Jakuba, Via Regia). Dróg na Olkusz i Skałę nie polecam (masa samochodów).

Na Jurze jak najbardziej  szlaki piesze a nie rowerowy, rowerek MTB (sporo piachu). Mało ludzi na trasach i urokliwie.

Lasy od Chechła, po Zawiercie, Ogrodzieniec też fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dfq napisał:

amek w Rudnie (Tenczyn) w sezonie jest juz czynny, choć remonty dalej trwają. Sporo w środku zrobili. Byłem w ub roku jesienią.  Jest nawet przewodnik w stroju historycznym, wstęp niestety płatny (pare zł).

Super. To jest pomysł na kierunek wycieczki w jakiś ładny dzień. A wiesz może kiedy zaczyna się u nich sezon? Bo na stronie jest info z zeszłego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trochę sfilmowanych tras na szlaku - i rowerowe i piesze i pewnie z poza szlaku - znajdziecie tutaj:

https://trassy.pl/overview/299/11

Klikajcie na trase na mapie, pojawi się video. Później można wskazywać miejsce na trasie żeby przeskoczyć do niego. Na komputerze można kliknąć dwa razy, żeby przejść do szczegółowego widoku. Prawdopodobnie będą pojawiały się kolejne trasy ze szlaku Orlich Gniazd.

10.06.2018 odbędzie się wyścig w tej okolicy Bike Atelier MTB Maraton Olkusz. Tutaj znajdziecie wirtualny objazd tej trasy:

https://www.trassy.pl/route/308

Na trassy.pl znajdziecie wiele innych tras rowerowych.

 

Webp.net-resizeimage.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...