Skocz do zawartości

[do 2000 zł] Kross Evado 5.0 2018 czy inny crossowy


Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłem rozglądać się za rowerami crossowymi do kwoty 2000 zł.
Z uwagi na mój wzrost (196 cm) skłaniałbym się ku wyborze ramy 23" (nie wiem czy 21" nie byłaby za mała przy przekroku ~90 cm).
Dla takiej wielkości wybór w dość dużym stopniu się ogranicza.
Moją uwagę przykuł Kross Evado 5.0 2018. Z racji tego, że to nowa wersja tego modelu nie znalazłem żadnych opinii na jego temat. 
Przy wcześniejszych edycjach, najczęstszym argumentem na nie była zbyt wysoka cena w stosunku do użytego w rowerze osprzętu.
Pytanie czy w tym przypadku, za kwotę 2000 zł jest to dobry wybór?
Może jednak warto zapoznać się z ofertami innych producentów?
Rower miałby służyć do wypadów maksymalnie kilka razy w tygodniu na dystansach do ok. 50 km, głównie po utwardzonej nawierzchni, jednak z uwzględnieniem ścieżek leśnych, czy też dróg szutrowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Lepszy napęd ma np. Northtec Caledon DB AL ( nie wklejam linka, bo przez niego ukryło mój post ).
Rozmiar dla Ciebie to 23" - przy czym Northtec jest większy od Evado w tym rozmiarze ( dłuższy i wyższy ).
Poza tym posiada regulowany mostek, co dla jednych jest zaletą, a dla innych wadą, ale na pewno oferuje możliwość zajęcia bardziej komfortowej pozycji.
Wybierając pomiędzy nimi, powinieneś się przymierzyć i przejechać na obu - wtedy będziesz miał możliwość porównania.
Dobrze zmierzyłeś przekrok :icon_question:
Pytam, bo 90 cm przy 196 cm to nie jest dużo, ale raczej powinno wystarczyć na Caledona 23".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przymierzałem się do 23" ramy Krossa i spokojnie mam jeszcze kilka cm zapasu, więc mój pomiar przekroku rzeczywiście mógł być nie do końca precyzyjny.
Caledon również prezentuje się ciekawie. Mógłbym poprosić o linka do sklepu na pw?
Ogólnie raczej nie chciałbym przekraczać kwoty 2000 zł. 
Chętnie rozważę też propozycje tańszych rowerów, jeśli różnice nie będą na tyle znaczące, żeby warto było dopłacać kwoty rzędu kilkuset złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Caledon wygląda bardzo ciekawie, rzeczywiście ma nieco lepszy osprzęt niż Evado. Tyle, że jest problem z jego dostępnością.
Druga kwestia to cena, która dość mocno przekracza założony przeze mnie budżet.
Chyba, że udałoby się u któregoś sprzedawcy uzyskać jakiś rabat na poziomie ~15%, ale nie wiem czy w przypadku tego producenta będzie to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam, który rower kupiłeś? 

Ja zamówiłem w miejscowym sklepie Kross Evado 5.0, tegoroczny, w cenie 2249 zł po rabacie. Ale czekam z niecierpliwością na dostawę odpowiedniego rozmiaru ramy :)

Czy ktoś miał już styczność z tym rowerem i może coś o nim powiedzieć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...