Skocz do zawartości

[2000] rower crossowy damski


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem, witam wszystkich :)

Jestem tu calkowicie nowa, zielona w sprawach rowerowych, ale stwierdziłam, że podepnę się pod ten temat bo idealnie pasuje!
Szukam roweru głównie do jazdy po mieście - dojazdy na uczelnię/do pracy, trochę weekendowej rekreacyjnej jazdy raczej też po utwardzonych drogach, chociaż może zdarzyć się polna czy leśna ścieżka. Mam 178 cm i ważę 64 kg. Mimo płci niekoniecznie zależy mi na damskiej ramie :P te męskie jakoś bardziej mi się podobają, bardziej charakterne są! Na sprzęcie rowerowym nie znam się totalnie, a nie chciałabym wtopić... Podpowiedźcie mi na co zwrócić uwagę, w co warto zainwestować... Póki co rozmyślałam nad wspominanym wcześniej orkanem 3, 
eries cross disc alivio http://allegro.pl/2017-eries-cross-disc-alivio-rl-niebieski-i6744926520.html#thumb/1 

lub Krossem evado 4.0 http://allegro.pl/rower-crossowy-meski-kross-evado-4-0-men-2017-m-i7184655530.html?fromVariant=7184929842

 

POMOCY! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzętowo lepiej wypada Eries   , ma lepszy napęd 9s , piasty od Shimano (łatwiejsze w ewentualnych naprawach) możesz rozważyć też Wheelera http://allegro.pl/rower-wheeler-cross-lite-6-3-m-28-48cm-i6818428354.html?fromVariant=6818428894 ten dodatkowo ma korbę  z demontowalnymi zębatkami (w razie zużycia wymieniasz pojedyncze a nie całość).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ yellow

Wzrostu jesteś dość słusznego jak na lady,  tym niemniej przy męskiej ramie powinnaś ostrożnie podchodzić do rozmiaru.

Moim zdaniem (to jednak zależeć będzie od długości nóg, której nie zdradziłaś) jeśli się zdecydujesz na 19" to zauważ że eries będzie krótszy od lazaro.

Pozycja będzie też zależeć od długości rąk , może też się okazać że bardziej ci pasuje bardziej pochylona :) - ale to już gdybanie na maksa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 08/03/2018 o 16:49, ssslawecki napisał:

Piszesz jeździmy - znaczy Ty i Twój rower ;) Jak długie są długie wyprawy i czy z samego miasta, a może jeszcze na wschód ??? Bo bym podpytał o jakieś ślady tras - dla potomnych też to tu w wątku jakbyś miała i mogła:

 

Tak, ja i mój rower :) Choć narzeczonego też czasem zabieram. Na codzień rowerem przemieszczam się po mieście. Ale w weekendy wiosenne i letnie, choć w tygodniu czasem też jeździmy w różne miejsca. Na pewno mogę polecić Czechy. Czesi mają fizia na punkcie rowerów, tras rowerowych jest bez liku i każdy znajdzie coś dla siebie. My się na Południowych Morawach z ciężkimi sakwami i namiotem wbiliśmy parę razy na typowe MTB. Czasem trzeba było pchać rower pod górkę, czasem się zjeżdżało z hopowoatej górki, ale było fajnie. W PL Green Velo jest spoko, szczególnie w okolicach Białowieży :) No i na Dolnym Śląsku też można znaleźć trasy MTB (okolice Wielkiej Sowy), ale na to się nie porwaliśmy jeszcze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też być inna kaseta z mniejszą ilością zębów na koronkach niż miałaś wcześniej np. 11-32. To musisz sobie sprawdzić i ewentualnie dobrać przelożenia. Przy dobrze napompowanych dętkach i takich samych przełożeniach, nie ma prawa chodzić ciężej, no chyba, że koła się ciężej kręcą bo sa np. za mocno ściśnięte lub coś obciera o nie np. hamulce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...