Skocz do zawartości

[Amortyzator] 26'' ahead


wilk85

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

na wstępie chciałbym powiedzieć o co mi chodzi i mam nadzieję że mój temat nie trafi do kosza

posiadam rower 26'' niestety na vbrake, (ahead, średnica to 28.6mm) jest to jakiś nie drogi kross berg 

amortyzator z przodu to jakiś najtańszy suntour, od którego barki i plecy mnie bardzo bolą, 

poszukuję amortyzatora bo uginacz mnie doprowadza do rozpaczy, poszukuję w przedziale cenowym do 500zł, szukałem suntour xcr, ale jest on już nie produkowany, kontaktowałem się nawet z producentem, 

Czy jesteście w stanie polecić mi rock shoxa który będzie dobrym amortyzatorem? lub jaki kolwiek inny który nie będzie na elastomerach, a będzie klasowo taki jak XCR?

Uginacz mnie nie interesuje

 

z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o takim amortyzatorze? warto wydawać tyle kasy?

 

http://allegro.pl/amortyzator-rock-shox-30-silver-tk-coil-26-pivot-i7188869540.html

 

ten manitou który wyżej jest pisałem do gościa sprzeda mi w dobrej cenie, 

http://allegro.pl/amortyzator-manitou-r-seven-super-tpc-80-i7220583040.html

 

 

Edytowane przez wilk85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim amorze skok amora wynosi 63mm wg producenta, tamten ma skok 80mm, jak dla mnie jeśli ciut wyżej kierownica by była nie było by problemu, 

a chodzi mi o długośc lagi, od miejsca gdzie powinna byc regulacja amora na ladze, do piasty, zmierzyłem jest to 45cm, a sama długość tej obudowy do której wchodzi laga to 30cm

rurę sterową zawsze można skrócić

Edytowane przez wilk85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, wilk85 napisał:

w moim amorze skok amora wynosi 63mm wg producenta, tamten ma skok 80mm

Ten Maniek nie wygląda mi na 80mm, może fabrycznie miał 80 mm ale teraz na bank jest ustawiony na 100mm , więc z roweru może zrobić się chopper :confused:

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wilk85 napisał:

To nie da się go z powrotem przestawić na 80mm? czy tu chodzi o lagi?

Lepiej zapytaj kolesie jaka jest wysokość tego amora (oś koła - bieżnia sterów) i porównaj to ze swoim amorem. Zakładając, że korona amora w miejscu gdzie trzyma lagi ma 4 cm (tak jest w moim RSie) to przykładając linijkę do ekranu kompa wychodzi że lagi wystają z 11 cm.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...