Skocz do zawartości

[Owijka] Wygodna i żelowa - co wybrać?


Fenthin

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, dzięki za wszystkie propozycje. 

W sklepie w którym robiłem jeszcze inne zakupy znalazłem owijki Fabric, poczytałem recenzje i zamówiłem model Hex. Gdy przyjdzie, dam znać jak pierwsze wrażenia. I z tyłu głowy jest jeszcze Supacaz, z ciekawości kiedyś będę musiałobejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Owijka przyjechała. Nie miałem czasu, by ją założyć, ale postaram się wyskrobać kilka słów o pierwszych wrażeniach.

Opakowanie: Przezroczyste, plastikowe "pudełko" z nadrukowanymi białą czcionką podstawowymi informacjami o produkcie - model, kolor itp. Nic specjalnego, ale finalnie przecież nie za pudełko płacimy. Bardzo fajnym dodatkiem jest fragment owijki przyklejony do jednego z boków, dzięki czemu można ocenić produkt bez rozpakowywania.

Zawartość: Dwie rolki z owijką, dwie taśmy wykańczające i dwa plastikowe skręcane śrubami korki do kierownicy. Może detal, ale brakuje mi tutaj przygotowanych przez producenta fragmentów owijki do umieszczenia za klamkomanetkami.

Owijka: Mięsista, przyjemnie ugina się pod naciskiem. Spód wykończony silikonowym żelem. Zewnętrzna strona to guma ze strukturą poprawiającą chwyt. I rzeczywiście wygląda na to, że będzie dobrze trzymać nie wykazując przy tym specyficznego, nieprzyjemnego klejenia się do rąk, jak niektóre tanie górskie chwyty. Co prawda zawsze jeżdżę w rękawiczkach, ale i dla kogoś lubiącej bez myślę że  będzie dawać odpowiedni chwyt.

Podsumowując. Dobry produkt w sensownej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

@MoorzynTak, wszystko z nią ok. W zasadzie nic nie zmieniło się szczególnie względem pierwszych wrażeń. Jest nadal sprężysta, nigdzie też nie udało mi się jej uszkodzić, trzyma się w jednym kawałku. Z czyszczeniem nie ma problemu, jak wspomniałem zewnętrzna powierzchnia to jakiegoś rodzaju guma. Gąbka i płyn do mycia naczyń zupełnie wystarczają nie niszcząc jej przy tym. I co ważne, nadal nie ma efektu klejenia rozpuszczonej gumy.

Jedyny minus jaki zauważyłem, to korki. Znaczy, fajne, skręcane. Tyle, że wykonane z białego, lakierowanego na czarno tworzywa. Krawędzie trochę się poprzecierały. Szkoda, że tworzywo nie jest zabarwione samo w sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Minął nieco ponad rok użytkowania. Temat owijki od Fabric zakończony przez kocie pazury oraz zęby. O samej owijce podtrzymuję wszystko co napisałem powyżej. Bardzo przyjemny produkt. Czas na przetestowanie czegoś innego i na 99% będzie to Supacaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem, mam kilka owijek, roznych modeli Supacaz. Myslalem, ze wszystkie wykonane sa z tego samego materialu, dopoki nie kupilem ostatiej Star fade.

Okazalo sie, ze jest to zupelnie inny material niz w modelach Galaxy i Dual Colour. Nie jest tak przyjemnie miesisty, duzo mniej elastyczny, co powoduje, ze przy nawijaniu, szczegolnie zakretow trzeba troche pokombinowac. I do tego wszystkiego jasny kolor bardzo latwo lapie przybrudzenia, ktore nie czysci sie dobrze.

Po doslownie kilku wyjazdach, w miejscu podparcia dloni widac jak kolor stracil swoj blask. W innych modelach material jest jakby gumowany, brud praktycznie sie tego nie lapie. Teraz jakbym ponownie nawina czarno-zolta, ktora uzywalem przez dluzszy czas, wygladalaby jak nowa.

To tak dla przestrogi; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...