Skocz do zawartości

[Amortyzator] rock shox Tora - oryginał czy podróbka


kazuk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na początek pragnę się przywitać . Kupiłem na allegro używany amortyzator  rock shox TORA.

Jednak nie pasuje mi jego wygląd do zdjęć z internetu

Może ktoś mi doradzić czy to jest oryginał czy jakaś podróbka 

http://allegro.pl/show_item.php?item=7216446142

Edytowane przez kazuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walnij sobie w tlumacza te opinie Rosjanina.

The fork itself doesn't seem to be a new one though, but refurbished (just as e.g. Sony high-end smartphones are refurbished and then just re-selled as "new" with approximately 50% discount, but with pretty noticeable reduced assembly quality, with no dust and waterproof resistance). Some stickers are set a bit askew (I have another genuine XC30 fork from my bike, and its stickers are set just perfectly). Moreover, there're too many spots all over the fork body and parts, as well as other kind of dirt of unknown origin. Some scratches can be either found. The anodized legs (where disc brakes are to be assembled to) seem intensely oxidized (as they have a huge mileage beyond). Thus, the only good thing is the price (most probably, this is not a genuine Rock Shox fork though).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem ten opis ale to tylko jeden komentarz

to może być opinia konkurecji ,nie wkleił zdjęć pokazujących wady

trochę dziwny jest ten komentarz , raz pisze że produkt refurbished a na koniec że nieoryginalny . Na Ali jeśli coś jest nie tak z towarem to łatwo można odzyskać pieniądze. Wiem z doświadczenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura sterowa 20 cm. Może być mało. A na pewno będzie bez podkladek i baardzo nisko. No i z wysyłką 350.. jeśli był używany to szału nie ma, ale wciąż tanio jeśli nowy. Długość rury sugeruje, że używany.

Edytowane przez SoloTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kazuk napisał:

Ale chyba na naszym allegro nie będę ryzykował zakupu używanego na Ali jest przynajmniej pewna ochrona kupującego

A może po prostu poszukać czegoś w swojej okolicy, obejrzeć i wtedy kupić? Masz koła 26' i prostą rurę, za 350zł powinno się coś znaleźć.

Używka z Ali, jaki to ma sens?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o tym elemencie.

6a2be130da64.jpg

Mam go już zaprojektowanego  :) jak tylko będę miał damper to go sobie wyfrezuje.

 

Dlaczego nie nadaje się na E-bike ?

Ostatni zrobiłem na rowerze za 300zł

ab05b1f4cf4f.jpg

Edytowane przez kazuk
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na rosyjskim forum , ale nie wiem czy są ok dlatego najpierw wycinam wzór ze sklejki.

rozstaw na dampera pasuje w okolicy 190-195mm

W wahaczu są dwa otwory na dampera. Do czego to ma służyć : zmiana regulacji twardości i skoku czy zmiana długości dampera ?

Edytowane przez kazuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana progresji, choc w starym Ghoscie zmienialo to po 1 cm wartosc skoku, ale ogolnie albo bardziej miekko i przelatywanie przez skok, albo bardziej sie utwardzalo. Oryginalnie siedzial tam 190mm.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
1 godzinę temu, kazuk napisał:

Znalazłem na rosyjskim forum , ale nie wiem czy są ok dlatego najpierw wycinam wzór ze sklejki.

Pytam, bo długość rockera ma wpływ na skok i charakterystykę zawieszenia. Otwory są pod dwie wartości skoku- 125 i 143 mm

hornet20.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...