Skocz do zawartości

[bokserki z wkładką] dla kobiety na długie dystanse


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

poprosiłabym o poradę, co do kupna damskiej bielizny na rower. Chodzi mi o coś, co ma porządną wkładkę, przejadę na tym cały dzień i co można włożyć pod inne spodenki.

Jesteście w stanie coś polecić? 

Uprawiam tzw. bike touring, jeśli to pomoże :)

Do tej pory jeździłam bez takiej bielizny (nie licząc tragicznych majtek Accent) i trochę mnie już uwiera w 4 litery :)

Będę bardzo wdzięczna.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzytkowując spodenki z wkładką żelową wiem ze nie ma nic lepszego.  Wydaje mi się ze te z Rogelli też są warte uwagi. (ale mam wrażenie ze trochę zaniżają rozmiary) 

lub spójrz na http://hike.pl/damskie-slipy-bokserki-na-rower/ tam masz Berknera którego sobie chwalę, czy Crafta (poprawili się o do przecieralności spodenek) żelowa wkładka układa się bardzo dobrze, mozna jechac godzinami na niej, wiadomo ze oddychalność jest ciut inna niż coolmaxa ale wg,mnie warto. Po upraniu trochę dłużnej schną. Zero odparzeń, zero przesuwania się, miękko i przyjemnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wkładka, super ażurowy materiał, dokładne dobranie gumy w pasie - słowa kluczowe.

Aspekt drugi :  jakość i przewiewność spodenek zewnętrznych

Wszycie wkładki - bywa tak że wkładka ( wszycie-przód tył) jest bardziej dopasowane do pozycji szosowca, albo niemieckiego turysty na sztorc. trzeba przymierzyć.

Moje doświadczenia:

niestety wciąż wybieram  zwykłe obcisłe kolarki, choć nie lubię w nich paradować między ludźmi.

nic nie zawadza w czasie ruchu nogi

jest chłodniej niż w dwóch warstwach

wolę szelki i polecam, ale pojawia się kwestia biustu, małe kolejny raz wygrywa i szybkiego siusiu - do rozważenia. Za niewygody dostaje się przyjemną swobodę w pasie.

Polecam jednak zwiedzić kilka  dobrych sklepów i podotykać zestawy szorty/pampersy

Są takie twarde materiały na błoto dla zjazdowców, są super kosmiczne lekkie ażurowe i niegorące na oko ( mi się podobały w sklepie Trek Bontrager, w dotyku super, naprawdę byłem bliski zakupu, rozmiar jednak nie pasował), czasem są do kupienia oddzielnie czasem w zestawie... Niestety ceny dobrych firm to jest inny temat, możesz szukać później promocji itp ale nic nie zastąpi jednak kilku przymierzonych par.

 

Jeśli jednak namówię na zwykłe obcisłe, nie wewnętrzne, ( co polecam - jednak dziewczyna wygląda normalnie w leginsach, nie to co facet ) to bierz czarne,

- na szarych i kolorowych zbiera się pył i kurz i później, kiedy pot albo picie kapie na takie spodnie powstają obrzydliwe zacieki i człowiek wygląda niechlujnie.

Pozdrawiam i mam nadzieję że jakieś Panie podpowiedzą Ci dobre wkładki...

ps 2 siodło moim zdaniem nie może być za miękkie. To tak na marginesie.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 04/03/2018 o 10:57, lederfox34 napisał:

uzytkowując spodenki z wkładką żelową wiem ze nie ma nic lepszego.  Wydaje mi się ze te z Rogelli też są warte uwagi. (ale mam wrażenie ze trochę zaniżają rozmiary) 

lub spójrz na http://hike.pl/damskie-slipy-bokserki-na-rower/ tam masz Berknera którego sobie chwalę, czy Crafta (poprawili się o do przecieralności spodenek) żelowa wkładka układa się bardzo dobrze, mozna jechac godzinami na niej, wiadomo ze oddychalność jest ciut inna niż coolmaxa ale wg,mnie warto. Po upraniu trochę dłużnej schną. Zero odparzeń, zero przesuwania się, miękko i przyjemnie. 

Nad Berknerem się właśnie mocno zastanawiam. Gdzieś ktoś się o nich pozytywnie wypowiadał (nie pamiętam już gdzie) i zostałomi to w głowie. Wiesz dokładnie jaki masz model, albo wkładkę?

W dniu 04/03/2018 o 11:35, itr napisał:

Jeśli jednak namówię na zwykłe obcisłe, nie wewnętrzne, ( co polecam - jednak dziewczyna wygląda normalnie w leginsach, nie to co facet ) to bierz czarne,

Nad takimi też się zastanawiam, ale jako osobna para. Jeździmi czasem i tydzień non stop, więc przydałoby się mieć więcej niż jedną parę :P A co do spoden wewnętrznych, głównie z powodów praktycznych o nich myślę: nałożę na nie również długie spodnie :) A zimą/jesienią jeżdzę mniej i krócej, więc nie boję się za bardzo odgnieceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taka jak na fotce. Wersja spodenki kolarskie krótkie. I wiem że będę brała tylko żelowe wkładki. Po ilus tam praniach czy jazdach jest gwarancja że nic się nie odkształca czy np "uklepuje"  że tak powiem jak klasyczne qoolmaxy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...