Skocz do zawartości

[Łydka] Przewlekły ból punktowy


Kiva

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie, 

Może ktoś miał podobny problem, i będzie mnie w stanie nakierować na coś konkretnego, 

Jakieś dwa miesiące wstecz podczas jazdy (intensywny odcinek) poczułem bardzo ostry ból w górnej części łydki ( jakieś 2 -3 cm poniżej kolana), oczywiście przerwałem jazdę i pieszo już wróciłem do domku,   zrobiłem sobie tydzień całkowitej przerwy od ruchu podejrzewając zwykłe naciągnięcie mięśnia, co dziwne w tym czasie nie odczuwałem żadnych dolegliwości,  

Po powrocie do jazdy - po 3-4 km bardzo delikatnego kręcenia ból powrócił (już nie tak ostry, raczej tępy ale stały), stwierdziłem że spróbuję delikatnie go rozjeździć ( do pracy zwykle przez cały rok dojeżdżam rowerem (ok 10 km))  więc postanowiłem ze wrócę do roweru ale bardzo delikatnie, 

Niestety ból pojawiał się codziennie po mniej więcej tym samym odcinku (3-4 km..) trwało to około tygodnia,  najlepsze że ból czuje tylko i wyłącznie przy jeździe na rowerze,   bieganie / basen  - nic ,  

Ból jest punktowy po czym zaczyna promieniować na reszte łydki i kolano :/, jest na tyle intensywny, że wyklucza dalszą jazdę, :/   

Nie widziałem żadnych efektów , więc zrobiłem sobie ponad miesiąc przerwy + smarowanie, jakimiś maściami,    dzisiaj pierwszy raz po dłuższej przerwie próbowałem pojeździć ale niestety znowu to samo, po 3-4 km lekkiego kręcenia ból wrócił,  charakter i intensywność identyczna jak miesiąc temu, 

Może ktoś ma jakiś pomysł co to mogło by być :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Daj sobie spokój z cudownymi maściami . Zrób USG, udaj się do ortopedy i potem skorzystaj z pomocy fizjoterapeuty sportowego. Ci goście to czarodzieje. Mój, wespół ze świetnym ortopedą, naprawił mi kolana, które były w niewesołym stanie. Tak czy inaczej, nie lekceważ swojej dolegliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...