Skocz do zawartości

[Hamulce] Najlepszy stosunek cena/jakosc


TomaszU84

Rekomendowane odpowiedzi

Siema!

 

Musze wymienić komplet hamulców bo się zabije... Te co mam to jedne z najtańszych jakie są na rynku, rower jest bardzo szybki (Romet Urban City) a ja waże 110kg i chciałbym kupić V-brakei które w razie w sie sprawdza. W deszczu nie jeżdże a i zazwyczaj zajeżdżam sprzęt więc tarczówki odpadają.

 

Być może są aktualnie jakieś wyprzedaże o których nie wiem? ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zjeżdża sprzęt to właśnie tarczówki powinien założyć. Jakieś budżetowe mechaniki.

Słabe hamulce to nie tylko kiepskie szczęki.  Najgorzej jest z klamkami, często gęsto ludzie nie mają pojęcia, że to właśnie "plastikowa" klamka jest przyczyną słabego działania hamulców. 

Ja bym proponował wymienić najpierw klamki, potem ewentualnie szczęki. Nie mam sensu inwestować dużych pieniędzy. Myślę, że autor tematu będzie zadowolony z jakichś budżetowych Tektro...a nawet obstawiał bym jeszcze bardziej budżetowe Alhongi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamki 26 pln 

Zapalonym FR5 Aluminium Alloy v-brake hamulec Hamulce Tarczowe Rower Górski Rower Uchwyt hamulca Dźwignia Korbowy Czarny Darmowa Wysyłka
http://s.aliexpress.com/NN3aiMFb?fromSns=Kopiuj do schowka 
(from AliExpress Android)

Szczęki : deore xt br-m750

http://allegro.pl/komplet-v-brake-shimano-deore-xt-swietny-stan-i7210203209.html#thumb/2

Jeśli będziesz chciał jeszcze wzmocnic to klamki na  xt 739 lub 750 ( mozesz też szukać klamkomanetek 750 - to dziewiątki )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak, tyły lepsze XT od Avidów, dobrze rozumiem? Poczekam jeszcze na kilka odpowiedzi.

Co do klamek nie ukrywam że z całością liczyłem że zmieszcze sie w 200zł. Nie wiem czy pchać się w koszta skoro SD5 dają radę...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można i tak, różnica pomiędzy avidami sd5/7 z klamkami avida nie będzie jakaś potworna w porównaniu do xt 750, ale zauważalna. Opisałem tylko swoje doświadczenia, a z vbrejkami mam może nie największe, ale spore, od stx rc, lx br-m600 ( bardzo dobre - używane - nawet lepsze od sd5 - a tam nie ma się co zepsuć ) poprzez te z równoległym prowadzeniem lx 570, xt 739, 750, xtr 950. Klamki przeróżne tektro, stx rc, deore lx - różne wersje,  xt 739,750, xtr 950. Klocki też są baaardzo ważne. Ale to już osobny temat. Linka oczywiście nierdzewna, byle nei ta najtańsza, zwykła.  Przyda się też booster ( podkowa ) - jeśli ktoś chce wycisnąć z V brejków max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście magury hs 33 będą lepsze ad avida, ale nowych za 250 komplet nie dostaniesz oczywiście. W tej cenie tylko używane i tu trzeba już być ostrożnym bo mogą mieć np. wycieki. Trzeba z pewnego źródła lub mieć możliwość zwrotu. Sama konstrukcja udana, niechętnie psująca się, jednak zdarzają się problemy. Dodatkowo jeśli chcesz wykorzystać ich max potencjał,  będzie potrzebna specjalna podkowa ( booster ) co trochę podroży zakup. ( jeśli nie ma ich sprzedający ) 

Sprawdź też długość przewodów hamulcowych czy będą wystarczająco długie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...