Skocz do zawartości

[rozmiar ramy] Octane One Gridd


Tatanka

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Rozmiar to ja wiem jaki ma być na mnie :p. Interesuje mnie bardziej czy trafiłeś w ogóle na całe złożone rowery, wygląd, zdjęcia setup itp. 
W sieci tego nie ma (jedynie jakiś rosjanin składa...ale zdjęć jeszcze nie dodał).
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koła dopiero dzisiaj wieczorkiem dotarły, rower po pierwszej jeździe testowej bardziej teren i tempówki 16km :) napęd jeszcze niedocelowy, owijki jeszcze też nie ma - ale daje radę.

Na miarce ustawionej tak jak na zdjęciu przekrok dla mojej ramy M na kołach 32C wychodzi 77,5cm - chyba że coś źle mierzę.

 

Postaram się za dwa trzy dni napisać coś więcej i może jeszcze kilka fotek.

GRIDD_03.JPG

GRIDD02.JPG

Przekrok.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
W dniu 6.06.2018 o 21:52, mpaprot napisał:

Koła dopiero dzisiaj wieczorkiem dotarły, rower po pierwszej jeździe testowej bardziej teren i tempówki 16km :) napęd jeszcze niedocelowy, owijki jeszcze też nie ma - ale daje radę.

Na miarce ustawionej tak jak na zdjęciu przekrok dla mojej ramy M na kołach 32C wychodzi 77,5cm - chyba że coś źle mierzę.

Postaram się za dwa trzy dni napisać coś więcej i może jeszcze kilka fotek.

 

Kolego dwa pytania. Raz odnośnie malowania na zdjęciach  wygląda na wykończenie w macie (miałem wrażenie, że Gridy są w połysku) jak się ten lakier sprawuje? I drugie pytanie czy sprawdzałeś jakie grube opony wchodzą do ramy? Według producenta 38C, ale dla RAG+ podają 40C a kompletne rowery sprzedają na 43C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej sorki dawno tu nie zaglądałem.

Rama jest w macie, lakier bardzo delikatny - lekkie stuknięcie zostawia ślad.

Oponki na początku miał 32 CST Pika - ale straszne opory toczenia jak na tego typu rower :( w góralu 38 tego typu wydawały mi się OK.

Teraz ma Continentale Speed King CX 35 jest tam jeszcze sporo miejsca - nic szerszego jeszcze nie zakładałem i prawdę mówiąc nie planuję ale mogę coś pomierzyć.

 

Zrobiłem nim 1000km (80% szutry i las) - troszkę się już zmienił - w tym sezonie czeka jeszcze na siodełko i krótszy mostek (na stromych zjazdach nie sięgam za siodełko teraz mam 90 sprawdzę 80 i 60 - wzrost 176).

 

Generalnie rowerek jest dokładnie taki jaki miał być :) mega frajda z jazdy, mega fajny, inny niż typowe masowce.

                      Jedyne co mnie zaskoczyło: to jest dość krótki co jest bardzo fajne zwinny/skrętny tak miało być - ale w terenie trudne kręte podjazdy już z tymi oponami i butami spd przy skręceniu i bucie/korbie do przodu but ociera o koło i albo skręt albo pedałowanie :( ale pewnie dopracuję jakoś technikę.

                    No i linki do przerzutek mogły by jednak być wewnętrznie poprowadzone (kwestia gustu) - aby zamontować koszyk na bidon musiałem dać dwa stare aluminiowe dystanse od v-braków pod niego bo pancerze przeszkadzały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@Tatanka Zerknij na prowadzenie linek w poście mpaprot'a (wyżej w tym temacie) i na zdjęcie poniżej. Ucho do mocowanie przedniej przerzutki to nie jedyne różnice. W 'złożonym rowerze' pancerze od tylnego hamulca i tylnej przerzutki idą spodem rury dolnej. W sprzedawanym framesecie, rzeczone pancerze puszczone są po tej samej rurze, tyle że od góry. Od dołu natomiast są oczka od pancerza do przedniej przerzutki. Wiadomo, co kto lubi :) Dla mnie priorytetem dla dobrego wyglądu roweru, jest jak najmniejsza ekspozycja pancerzy "biegnących" przy ramie

octane-one-rower-gridd.jpg

 

 

EDIT:Pokazano Gridd na nowy sezon, w lakierowanej czerni

rower-octane-one-gridd-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...