Skocz do zawartości

[2018] Shimano XTR 12s


klimarc

Rekomendowane odpowiedzi

Zależało mi na korbie XTR bo chciałem przerzucić miernik Stages do nowego roweru, a ten był oparty na lewym ramieniu korby XT (8000). I żeby nie było, że offtop, to zapytam się od razu czy lewe ramie korby XT będzie kompatybilne z nowym XTR? Rozumiem, że tu nic się nie zmieniło i Shimano nic nowego nie wprowadziło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2018 o 18:33, Punkxtr napisał:

dość podobną jak Twoja. Osobiście zauważyłem, że przerzutki Shadow dość szybko ulegają pewnemu przekoszeniu (wózek wygina się pod kątem) i sądzę, że może to być próba zapobiegnięcia temu na zaś. 

Uzurpator na swoim blogu popełnił właśnie rozprawkę na temat napędów 1xX i jako jedną z wad właśnie wymienił dokładnie to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rowerek złożony do kupy. Kilka słów o nowej grupie.

Zmiana biegów szybka i precyzyjna, nie miałem problemów z regulacją. Regulowałem na stojaku, w terenie bez poprawek. Łańcuch, a konkretnie spinka delikatnie zaczepia się o ząbki zębatki srama, podczas jazdy nie czuć tego, mam nadzieję, że się ułoży. ;)

Hamulce po około 50km nie hamują, klocki docierają się w zaskakująco wolnym tempie. 

Ergonomia klamek i manetki taka sobie, przyzwyczajony jestem do klamek srama i gripshifta, są wg mnie wygodniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2018 o 19:15, Arni220 napisał:

Uzurpator na swoim blogu popełnił właśnie rozprawkę na temat napędów 1xX i jako jedną z wad właśnie wymienił dokładnie to samo. 

Potwierdzam. Łańcuch dość mocno ciągnie wózek i niestety po jakimś czasie całość ulega lekkiej deformacji, przynajmniej tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2018 o 14:18, baczes napisał:

Panowie  czy moze ktos testowal e*thirteen 9-46

Przyłączam się do pytania. Czy któryś z kolegów ma doświadczenie z kasetę e*thirteen 9-46 12s ?

Przymierzam się do przejścia z 1x9 na 1x12 i bardzo odpowiada mi jej zakres. Będę wdzięczny za podzielenie się wrażeniami z ujeżdżania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo coś na temat nowego XT? M8000 Ma już 3 lata i boję się, że kupię je, a za miesiąc będzie nowa wersja...

W dniu 8.01.2019 o 14:06, ivohaha napisał:

Przyłączam się do pytania. Czy któryś z kolegów ma doświadczenie z kasetę e*thirteen 9-46 12s ?

Przymierzam się do przejścia z 1x9 na 1x12 i bardzo odpowiada mi jej zakres. Będę wdzięczny za podzielenie się wrażeniami z ujeżdżania.

Kup chińskie 11-50, 400g za 98$. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kurt_hectic napisał:

Czy wiadomo coś na temat nowego XT? M8000 Ma już 3 lata i boję się, że kupię je, a za miesiąc będzie nowa wersja...

Plotki głoszą, że ma się pojawić w tym roku. Póki co nie znalazłem i nie uzyskałem żadnej konkretniejszej informacji, więc nie napalałbym się.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kurt_hectic napisał:

Czy wiadomo coś na temat nowego XT? M8000 Ma już 3 lata i boję się, że kupię je, a za miesiąc będzie nowa wersja...

 

Najpierw pojawią się zdjęcia w internecie, jakieś przecieki. Później oficjalna informacja, po jakiś pół roku będzie powoli pojawiać się w sprzedaży. Nie bój się M8000 jest tak popularne, że sprzedaż napęd w 2 dni. Dodatkowo problemy z dostępnością nowego XTR na pewno opóźnią premierę XT.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Simple napisał:

Z tego co słyszałem, to w jednym czasie wejdzie SLX i XT 12rz. Maj i okolice 2020.

 

Skąd to info? Kłóciłoby się to ze standardowym harmonogramem i oznaczałoby jednocześnie, że XT pojawi się dopiero w rowerach na 2021? Trochę bez sensu. Zapewne będzie standardowo 04-05.2019 plotki i pierwsze zdjęcia, 05-06.2019 oficjalna zapowiedź i zdjęcia Deore XT i na jesieni będzie do kupna jednocześnie pojawiając się w rowerach na 2020 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Sabarolus napisał:

Skąd to info? Kłóciłoby się to ze standardowym harmonogramem i oznaczałoby jednocześnie, że XT pojawi się dopiero w rowerach na 2021? Trochę bez sensu. Zapewne będzie standardowo 04-05.2019 plotki i pierwsze zdjęcia, 05-06.2019 oficjalna zapowiedź i zdjęcia Deore XT i na jesieni będzie do kupna jednocześnie pojawiając się w rowerach na 2020 rok.

Ja uważam, że info całkiem prawdopodobne z uwagi na opóźnienia w dostawach XTRa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wojtas7 napisał:

Myślę że 12 rzędów i nowy bębenek i ograniczenie do DT Swiss będą dużym problemem dla XT i SLX. Kaseta XTR jest bardzo droga 1000zł i nie ma tu jak ściąć kosztów, chyba że Shimano zrobi kasety jak na Aliexpress 11-50 z wagą po 600 i więcej gramów?

Prawdopodobnie DT ma wyłączność na jakiś czas (np. do wyjścia XT/lub na rok), a następnie będą innym sprzedawać patent. Tak samo sram zrobil z XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, wojtas7 napisał:

Myślę że 12 rzędów i nowy bębenek i ograniczenie do DT Swiss będą dużym problemem dla XT i SLX. Kaseta XTR jest bardzo droga 1000zł i nie ma tu jak ściąć kosztów, chyba że Shimano zrobi kasety jak na Aliexpress 11-50 z wagą po 600 i więcej gramów?

Shimano, po wprowadzeniu nowego standardu na pewno zepchnie go z czasem do poziomu Deore. Za 2 lata będzie w SLX. Szczerze wątpie w jakieś kombinacje pt. 11-50 z ich strony. Co do wagi - Na pewno Shimano będzie cieższe od SRAMa, ale bez przesady. Różnica między GX a XT w wadze kasety 11 sp to raptem 40g, SLX vs NX - SLX wypada lżej. Prawdopodobnie dla 12 sp proporcje będą podobne.

Druga sprawa - Microspline nie jest ograniczony tylko do DT. Na ten moment ma go już Reynolds i Industry Nine. Sądzę, że w momencie pojawienia się XT, a następnie SLX zobaczymy ten standard w OEMowych piastach. Choćby w tych produkowanych przez DT dla Speca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

https://m.pinkbike.com/news/shimanos-new-xtr-drivetrain-still-isnt-available.html

 

Jednym słowem - żadnego Scylence nie bedzie, może kiedyś, ale nie wiemy kiedy. Korby dalej nie ma, może będzie na wiosnę, ale to tylko obietnice. Shimano wymyśliło sobie za to nowa korbe MT900, ktora ma poprawnie funkcjonować. Wszystko przez problemy techniczne przy produkcji...

 

Ja rozumiem, że jakieś nieprzewidziane problemy mogą spotkać Andrzeja w garażu, ale Shimano pracuje nad tą grupą już lata, i nawet oficjalna prezentacja miała miejsce wiele miesięcy temu, a oni teraz odkrywają problemy?! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...