Skocz do zawartości

[2018] Shimano XTR 12s


klimarc

Rekomendowane odpowiedzi

Mi to jak na razie "pachnie" fejkiem ... brak konsekwencji w nazewnictwie np łańcucha.
Ten sam łańcuch dla grupy 11s i 12s (cn-m9100) ... przy czym stary łańcuch dla 11s to HG-x11 jakoś tak nieprawdopodobnie.
Kaseta ... stary XTR 11s to pająki na węglu tu pająki "tylko" alu ?

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fejk fejkiem , ciekawe jaki wolnobieg będzie w nowym XTR bo na coś trzeba założyć te 12 biegów.

Jeśli się interesujemy SH to wszystko się zgadza, nie wierzę w świrów którzy fabrykują takie dokumenty. Faza z RD RX-800 do przełaju z shadow plus. Przednia przerzutka przestanie być potrzebna nawet w szosie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bikeradar sugeruje zwiększenie zakresu do 45,

zdjęcia z trek factory sugerują nowy standard korb/koronek/pomiar mocy w korbie..

tego co pokaże shimano, nie wie nikt



edit-
teraz nawet znalazłem informację, że w 1999 roku sh*tmano opatentowało kasetę 14 rzędową !!

 

Edytowane przez MMMAAACCC7
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2018 o 23:04, Arni220 napisał:

Hehe, co za idiota tę kasetę 10-45 zaprojektował?

Arni, jesteś ewidentnie mądrzejszy od całej tej bandy idiotów. Rozpocznij produkcję w-końcu-świetnie-zestopniowanych-kaset. Ludzie szybko rozpoznają dobry produkt i zostaniesz krezusem.

Co do zakresów 10-45 i 10-51. Bikeradar plotkował o tym już w połowie zeszłego roku. Jest duża szansa, że takie rzeczywiście będą. Póki co - dziś Shimano odświeżyło Alvio, Acerę i Altusa. Nowe XTRy już pewnie niebawem.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, marcinusz napisał:

jesteś ewidentnie mądrzejszy od całej tej bandy idiotów

Nie muszę, wystarczy że wpiszę koronki do dowolnego kalkulatora, a w nim przeczytam poszczególne wartości skoku przełożenia i tak jak 11% na samym końcu jest fatalne, tak samo 18% pomiędzy 15 i 18z jest tragiczne. 

A przypomnę, to jest forum i temat do wyrażania opinii zarowno pozytywnych jak i negatywnych. 

Podpowiem ci jednocześnie, wcale nie musisz się z tym zgadzać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Lumperator napisał:

Te 11% na końcu to jeszcze ujdzie, ale 18% między 15 i 18z jak robi Sunrace w swoich kasetach to jest naprawdę słaby pomysł.

Ujdzie, pewnie, gdyby cała kaseta była ułożona w podobnym zakresie 11/13%. W tym przypadku mamy (wygląda że mieliśmy :D ) niemal odwrotną parabolę czyli dokładnie inaczej niż Sramwoski Eagle. 

 

12 godzin temu, marcinusz napisał:

Nazywanie kogoś idiotą

Pokaż palcem, kogo? Welcome to Epson Global??? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Arni220 napisał:

...przypomnę, to jest forum i temat do wyrażania opinii zarowno pozytywnych jak i negatywnych. 

Podpowiem ci jednocześnie, wcale nie musisz się z tym zgadzać...

:)

To stopniowanie kasety faktycznie fatalne. Możesz przez to przegrać o sekundę na finiszu z Nino :D

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, beskidbike napisał:

To stopniowanie kasety faktycznie fatalne. Możesz przez to przegrać o sekundę na finiszu z Nino :D

Nie wiem, czy można przez to przegrać na finiszu, ponieważ się nie ścigam. Wiem natomiast, że takie "dziury" w środkowym zakresie kasety są zwyczajnie niewygodne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś za coś. Jak się chce jeździć na jednoblacie i jednocześnie mieć szeroki zakres przełożeń, to nie ma zmiłuj. Ale wiadomo,  ludzie na świecie będą podziwiać i kupować, a polaczki, co by nie wymyślono i tak będzie narzekanie i niezadowolenie.

Co do stopniowania, dwa blaty, ciaśniejsza kaseta i po temacie :)

Edytowane przez beskidbike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, beskidbike napisał:

Coś za coś. Jak się chce jeździć na jednoblacie i jednocześnie mieć szeroki zakres przełożeń, to nie ma zmiłuj.

Jest 'zmiłuj się' bo  jednak Sram w kasecie 10-50 ma lepsze stopniowanie na dole kasety, a że dla mnie przeskok 42-50 to za dużo tu już indywidualna sprawa... ale gdybym miał wybierać to tylko Sram bo przeskok 15-18 jest kompletnie nie do zaakceptowania.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że cudów nie ma i w kasecie o dużym zakresie, większe lub mniejsze "dziury" będą występowały. Można jednak nimi rozsądniej zarządzać. Początek i środek kasety ciaśniej, a większe luki pod koniec. Wydaje się, że taka wiedza powinna być dostępna projektantom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Alsew napisał:

Jest 'zmiłuj się' bo  jednak Sram w kasecie 10-50 ma lepsze stopniowanie na dole kasety, a że dla mnie przeskok 42-50 to za dużo tu już indywidualna sprawa... ale gdybym miał wybierać to tylko Sram bo przeskok 15-18 jest kompletnie nie do zaakceptowania.

No widzisz, a dla mnie przeskok 42-50 jest nie do zaakceptowania. 15-18 mnie nie interesuje.

Pewnie dlatego, że ty mieszkasz w Swarzędzu, a ja w Beskidach :P

Na Swarzędz to pewnie jakaś szosowa 11-28 będzie najlepsza? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xtr ma dość specyficzną grupę docelową. Pamiętajcie że zawodnicy często kręcą z kadencją nieosiągalną dla zwykłych żuczków. Odstępy będą inaczej odczuwalne w zależności od użytej zębatki w korbie. Nikt nie przewiduje również używania tego sprzętu na asfalcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...