Skocz do zawartości

[Wyciek oleju] klamka MT2


ArekRENEGACIBYTOM

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Skąd wycieka? Wrzuć jakieś fotki, bo trudno coś doradzić.

W Magurach może cieknąć spod śrubki EBT ( śrubka do odpowietrzania ), z niedokręconego przewodu lub z membrany. Jeśli masz w miarę nowe hamulce i z legalnego źródła to powinieneś mieć 5 lat gwarancji Magury na szczelność przy założeniu ,że nikt nic nie zepsuł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć, odkopuję temat.

Ja mam problem z mocnym wyciekiem spod tej gumki maskującej w miejscu przyłączenia przewodu do klamki. Po awaryjnym hamowaniu olej poleciał po przewodzie, klamka miękka, układ zapowietrzony i prawie nie hamuje.

Czy tam jest jakiś oring, który mógł pęknąć na skutek mocnego wciśnięcia klamki? Ja mam akurat MT Sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
21 godzin temu, Han1909 napisał:

Czy tam jest jakiś oring, który mógł pęknąć na skutek mocnego wciśnięcia klamki? Ja mam akurat MT Sport.

Nie ma o-ringu. Uszczelnieniem jest oliwka i odpowiednie dokręcenie śruby. Jeśli masz tam wyciek, to prawdopodobnie był błąd przy skracaniu przewodu.

Zdejmij osłonkę i spróbuj delikatnie dokręcić śrubę ( chyba klucz 6mm ). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, durnykot napisał:

Nie ma o-ringu. Uszczelnieniem jest oliwka i odpowiednie dokręcenie śruby. Jeśli masz tam wyciek, to prawdopodobnie był błąd przy skracaniu przewodu.

Zdejmij osłonkę i spróbuj delikatnie dokręcić śrubę ( chyba klucz 6mm ). 

Tylko, ze jeździłem na tym prawie dwa lata i nieraz klamka poszła do oporu, dopiero teraz coś puściło. A wyciek spory, popłynęło olejem po przewodzie. Mam go minimalny zapas, zastanawiam sie czy nie kupić od razu nowego okucia, skrócić leciutko, na nowo skręcić i zalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego, nie mam możliwości edycji postu.

 

Niespodzianka, okazało się, że mam jeszcze dwa komplety okuć, mam nadzieję, że to tylko przewód albo uszczelnienie, a nie klamka. Zostało mi kupić już tylko royal blooda i klocki, bo już się będą kończyć.

Niestety na Allegro nie mogę znaleźć samego wężyka do przetłaczania oleju w zaciskach magury, ma ktoś na to jakiś patent, żeby samemu skonstruować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...