Skocz do zawartości

[Suport] Źle zalozony


Rekomendowane odpowiedzi

Od strony zebatek gwint widać ale prawdopodobnie tam gdzie zebatek nie ma przeciaglo to na stronę bo też jest bardziej wkrecone a nie było. Czy za dużo smaru tam dałem ewentualnie może za lekko skrecilem uszkodzone nie było tam nic gwint cały. Z jaką siła to ewentualnie jeszcze raz odkręcić?  I czy nie dałem za dużo smaru? 

Miało być z jaką siła odkręcić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Thomass13 napisał:

Od strony zebatek gwint widać

To niedobrze.

Teraz, Thomass13 napisał:

ale prawdopodobnie tam gdzie zebatek nie ma przeciaglo to na stronę bo też jest bardziej wkrecone a nie było.

Po Polsku można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę z telefonu dlatego tak dziwnie napisane. Ten Suport jest na kwadrat i tam gdzie nie ma zebatek tak jakby go samoczynnie dokrecilo a tam gdzie strona napedowa go wykrecilo. Porostu całość mi przeciaglo nie wiem dlaczego tak się stało. 

Piszę z telefonu dlatego tak dziwnie napisane. Ten Suport jest na kwadrat i tam gdzie nie ma zebatek tak jakby go samoczynnie dokrecilo a tam gdzie strona napedowa go wykrecilo. Porostu całość mi przeciaglo nie wiem dlaczego tak się stało. Wkład po której stronie być powinien włożony czy od strony napędowej gdzie jest blat z zębami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli od strony zębatek widać gwint a z drugiej strony jest wkręcony głębiej niż na równo z ramą to musisz poprawić. Najpierw wykręcić od strony bez zębatek tak, żeby było widać gwint, następnie wkręcić od strony zębatek tak, żeby gwint cały się schował. Na koniec po przeciwnej stronie wkręcić również aż gwint się schowa.

Siły trzeba użyć dość sporej, gwint posmarować po obu stronach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Thomass13 napisał:

A jak mocno to wszystko skręcić aż poczuje opór czy tak żeby porostu się schował?

Mocno, bez dokręcania nogą ale mimo wszystko mocno. Suport to jest najmocniej dokręcana część w całym rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do oporu, siła dość spora, gwinty po obu stronach muszą zniknąć. Jeśli masz dobry suport - mufa 68 i suport 68 to znikną oba, ewentualnie musisz poprawić gwint w mufie, gdyż do ramy stalowej może być trochę trudniej wkręcić taki suport, szczególnie jak miski w nim są aluminiowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz całośc rozkreciłem sprawdziłem czy sie woda do środka nie dostała. Przypomniałem sobie że najpierw wkreciłem ten pierścień co trzyma wkład a nastepnie sam wkład. Teraz delikatnie wkreciłem pierścień nastepnie do końca wkład suportu ile sie da a nastepnie skontrowałem pierścieniem. Teraz powinno być juz w porzadku mam taka nadzieje. Jeszcze miałem delikatne ustawienie przednich biegów i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...