Skocz do zawartości
ko17

[piasta przód] octane one sztywna oś 20mm serwis

Rekomendowane odpowiedzi

ko17
Napisano (edytowane)

Witam wszystkich . Mam taki mały problem który postaram się opisać w dwóch zdaniach .Mam około 2 lat piastę przód octane one na sztywną oś 20mm . Mój problem polega na tym ze dostał mi się od jednej strony pod kapsel parę ziarenek piachu/ziemi i kręcąc kołem czasami zgrzytnie . Próbowałem ściągnąć ten kapsel ale ni cholery się nie da , szukając po internecie jak to zdemontować to nic nie znalazłem na ten temat . Czy ktoś z was koledzy rozbierał kiedyś piastę na sztywną oś i wie jak to ściągnąć ???? tak wygląda ta piasta http://allegro.pl/octane-one-piasta-orbital-20-srebrny-36h-i6855988399.html

z góry dzięki za pomoc pozdrawiam Karol

Edytowane przez ko17

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Haitz

Ze zdjęcia wygląda jak normalna piasta z wciskanymi konusami. Weź płaski śrubokręt i musisz go włożyć do środka i spróbować podważyć konusa(czasem trzeba użyć trochę siły, ale też bez przesady)

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ko17
Napisano (edytowane)
57 minut temu, Haitz napisał:

Ze zdjęcia wygląda jak normalna piasta z wciskanymi konusami. Weź płaski śrubokręt i musisz go włożyć do środka i spróbować podważyć konusa(czasem trzeba użyć trochę siły, ale też bez przesady)

mówiąc konusy masz na myśli te czarne kapsle ??

Edytowane przez ko17

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ko17

Haitz dzięki poszło :)

zamykam temat.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• samotnik
      Przez samotnik
      Rower Rockrider 560 tegoroczny, koła 27,5", tarczówki, hardtail. Po 500km skrzywiła się oś w tylnej piaście. Niestety kaseta na tyle faluje, że już słychać łańcuch, jeśli się zasprzęgli przy pedałowaniu w "krzywej" pozycji. Serwis trzymał rower tydzień i się wypiął ("to tak może być, każda kaseta trochę faluje"), ale żal mi łańcucha i kasety. Chcę wymienić tę oś.
      Piasta jest jakaś noname (a przynajmniej nie ma oznaczeń). Nie widzę samych osi w sprzedaży (a może źle szukałem), więc chyba muszę kupić piastę i przełożyć samą oś? Moje pytanie brzmi - na co mam zwrócić uwagę, żeby dobrać właściwą piastę? Konstrukcja obecnej jest "klasyczna" (dwie nakrętki). Mam zmierzyć długość piasty? Czym się kierować? Pomóżcie.
    • provayder
      Przez provayder
      Witam
      Ostatnio zmagałem się z dziwnym stukaniem napędu w czasie jazdy. Ponieważ najczęściej pojawiało się to w czasie ostrego ciśnięcia na pedały wymieniłem suport na nowy. Oczywiście to nie pomogło. Szukałem dalej i znalazłem luźny hak przerzutki - wygląda to tak: http://ambike.pl/hak-przerzutki-do-ram-kellys-gate-i-thorx-142x12-pod-sztywna-os.html. Hak odkręciłem, wyczyscilem i przykręciłem jak mocno się dało. Śruby lekko pokryłem smarem miedzianym, ramy i haka niczym nie smarowalem. Ewidentnie to była przyczyna stukania, ale przy mocnym ciśnięciu nadal coś stukło, ale już nie tak intensywnie jak poprzednio. Sprawdziłem śruby i wygląda, że jakby się jedna zluzowała. Jednak jak ją próbowałem dociągnąć to mam wrażenie jakby miał puścić gwint. 
      Zapewne zamiast smaru miedzianego lepszy byłby jakiś klej do gwintów. Pytanie jak prawidłowo powinno się montować taki hak? Czy w razie uszkodzenia gwintu można zastosować nakrętkę z tyłu (wydaje mi się ze miejsca starczy)?  
    • Quner
      Przez Quner
      Witam
      Posiadam damper fox dhx rc4 z roku 2015 ze sprężyna fox racing shox 350 lbs 3.25. Mam mały problem ponieważ amortyzacja działa za miękko, tzn często dobija. Mam zamiar kupić 4-setkę ale nie mam w tym momencie kasy na kolejną sprężynę foxa, mam zamiar kupić jakąś manitou, ale nie wiem czy posiadają oni sprężyny które pasowały by do tego dampera mam na myśli odpowiednią średnicę, bo niestety każda firma inaczej oznacza rozmiar sprężyn. Czy wie ktoś może jaka była by dobra, może poleciłby jakąś cena do 150 zł. Jeśli można proszę również o link do sklepu, bądź informację o konkretnym modelu. Mam nadzieję że dobrze opisałem sprawę, to mój pierwszy post na forum. 
    • Slobodzinski
      Przez Slobodzinski
      Witam, szukam ramy do 1600 zł. w rozmiarze 18" do 19" rama MTB / Kross.  Rama do kół 29"
      Ważne żeby rama miała sztywną oś. 
      Rama sztywna.
      Hamulec PM - rama bez piwotów.
      Opcjonalnie prowadzenie linek wewnątrz ramy. 
      Znacie jakieś ramy w tej cenie? Lub jakieś stronki gdzie można kupić samą ramę? 
    • MinieKK
      Przez MinieKK
      Witam, otóż mam taki problem że wczoraj zakupiłem nowy rower Kross Hexagon 2.0. Jezdzilem na nim około 4 godziny po lasach oraz chodnikach. W mniej więcej 3/4 jazdy przednie amortyzatory zaczęły wlaśnie skrzypiec/piszczec. Jest troche na nich piachu lecz nie wiem czy to od tego. Co może byc przyczyną?