Skocz do zawartości

[ss czy przerzutka] Co wybrać do jazdy po mieście?


Pompekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moja przerzutka poległa w boju. Nie mam za dużo kasy i zastanawiam się nad zakupem reduktora do single speeda. Czy będzie to dobre rozwiązanie do jazdy urban freeride? Głowie jakieś manuale, bunny hopy, skakanie schodów itp. Jak myślicie? Próbować ss czy lepiej biegi mieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale rozpadł się wózek przerzutki ? tak na amen ze nic się nie da z tego zrobić czy coś innego ?

bo jeśli tylko wózek działa i napręża łańcuch a śruby regulacyjne działają to za ich pomocą możesz spróbować ustawić przerzutkę w stałej pozycji i będziesz mógł sprawdzić czy ss jest dla Ciebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby coś tam napina łańcuch ale już kończy żywot bo jest krzywa, nie działają wszystkie przełożenia itd. I sprężyna pękła. Jeżdżę cały czas na 6-7 przełożeniu, a mam 8 speeda. Warto brać czy nie? Jest to znacznie tańsze, bo za reduktor dam 60zl z zębatka + 30zl łańcuch od kmc. A za przerzutkę dam minimum 150 i do tego tez łańcuch by się przydał i kaseta to wyjdzie z 300zl... dodam ze z przodu mam 1x zee 36t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rama pozwala napinać łancuch? jeśli trzeba kupić napinacz to dodatkowy wydatek.

Czemu nie kupić przerzutki do 8s tanio, przecież zwykła sora wystarczy.

łancuch zawsze lepiej mieć solidny, najwyższej grupy.

jak ktoś z forum ma wiedzieć lepiej czy singiel czy zmieniarka, przecież to pytający musi dogodzić sobie. ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, itr napisał:

Czy rama pozwala napinać łancuch? jeśli trzeba kupić napinacz to dodatkowy wydatek.

Czemu nie kupić przerzutki do 8s tanio, przecież zwykła sora wystarczy.

łancuch zawsze lepiej mieć solidny, najwyższej grupy.

jak ktoś z forum ma wiedzieć lepiej czy singiel czy zmieniarka, przecież to pytający musi dogodzić sobie. ☺

Nie trzeba napinacza... wystarczy dobrze dobrać długość łańcucha... rama to kona shred

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, skom25 napisał:

Nie napniesz odpowiednio łańcucha nie mając poziomych haków. No chyba że masz jakiś napinacz, chociaż też nie jestem pewny czy to dużo zmieni.

Da radę to zrobić, bo robiłem ziomkowi na takiej samej ramie i jest idealnie naciągnięty łańcuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zdajesz sobie sprawę że łańcuch się wyciąga i po pewnym czasie może już nie być tak idealnie? Taka rama nie jest przystosowana do pełnoprawnego SS i trzeba się z tym pogodzić :)

Wracając do tematu, poszukaj używki, czasami można trafić na fajny sprzęt za grosze, zwłaszcza jeżeli strona wizualna nie jest dla Ciebie wybitnie istotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, skom25 napisał:

Ale zdajesz sobie sprawę że łańcuch się wyciąga i po pewnym czasie może już nie być tak idealnie? Taka rama nie jest przystosowana do pełnoprawnego SS i trzeba się z tym pogodzić :)

Wracając do tematu, poszukaj używki, czasami można trafić na fajny sprzęt za grosze, zwłaszcza jeżeli strona wizualna nie jest dla Ciebie wybitnie istotna.

Jest trochę istotna.. ale będę musiał wydaj jakieś 500zł a nie mam tyle.. bo jeszcze kaseta i łańcuch do zmiany (jak zostanę przy przerzutce)  i jeszcze linki, pancerze klucze, żeby to zmienić i rękawiczki muszę kupić. W przejściu na singla reduktor z zebatką 60zł łańcuch kmc 40zł rekawiczki 80zł i dam do serwisu i za 20 zł mi założą... wychodzi 200zł

Trochę mniej, a po pewnym czasie kupię napinacz/wrócę do przerzutki jak będę miał odpowiednie środki. na razie mam tylko 250zł a rekawiczki muszę kupić, łańcuch i kaseta są w opłakanym stanie więc też do wymiany.. na te trzy rzeczy ledwo te 250 zł starczy, a jeszcze przerzutka manetka pancerze linki itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po taniości:
-przerzutka Tourney ~32zł
-łańcuch ~40zł
-kaseta ~32zł
Co w sumie daje około 100zł. Słaby sprzęt i pewnie szybko padnie (mam obawy czy przerzutka przeżyje te wszystkie skoki, czy jej nie zmieli za którymś razem) ale cenowo wychodzi identycznie jak przejście na singla (+/- za przesyłkę).

14 godzin temu, Pompekk napisał:

Da radę to zrobić, bo robiłem ziomkowi na takiej samej ramie i jest idealnie naciągnięty łańcuch.

Skoro masz pod ręką taki rower, to pożycz i zobacz jak na takim singlu się jeździ i czy ci to odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, zekker napisał:

Po taniości:
-przerzutka Tourney ~32zł
-łańcuch ~40zł
-kaseta ~32zł
Co w sumie daje około 100zł. Słaby sprzęt i pewnie szybko padnie (mam obawy czy przerzutka przeżyje te wszystkie skoki, czy jej nie zmieli za którymś razem) ale cenowo wychodzi identycznie jak przejście na singla (+/- za przesyłkę).

Skoro masz pod ręką taki rower, to pożycz i zobacz jak na takim singlu się jeździ i czy ci to odpowiada.

Tourney kiedyś był w moim rowerze.. po tygodniu się rozleciał. Nie mam roweru pod ręką bo ziomek się wyprowadził i mieszka 400km ode mnie. Jeszcze do tego manetka, bo moja się rozsypała, linka, pancerz, końcówki itd... jakbym chciał na dobrym sprzęcie, który polata z rok-dwa to bym musiał dać z 400-500zł. Wciąż nie wiem co wybrać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 80zł nowa sora, za 100zł komplet kaseta hg51 i łańcuch x8.93 ze spinką plus drugi za 40zł, ósemkową acerę z linką też masz za 40zł i już, aż tak szybko się ten zestaw nie rozpadnie. W sam raz na dwa lata. Wszystko wychodzi na allegro bez zaokrągleń za ~ 250zł.

ps. schody, manuale, parki - wygodniej jednak z manetką i tarczą 32t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, abdesign napisał:

Za 80zł nowa sora, za 100zł komplet kaseta hg51 i łańcuch x8.93 ze spinką plus drugi za 40zł, ósemkową acerę z linką też masz za 40zł i już, aż tak szybko się ten zestaw nie rozpadnie. W sam raz na dwa lata. Wszystko wychodzi na allegro bez zaokrągleń za ~ 250zł.

ps. schody, manuale, parki - wygodniej jednak z manetką i tarczą 32t

Ok znalazłem licytację sory 3500... będę walczyć o nią. Manetkę dokupię alivio 8rz, bo przerzutka ma 9rz i jakoś to wystroję. kasetę i łańcuch też postaram się znaleźć na licytacji, ale jak nie będzie to kupie normalnie. 
ps. jezdziłeś tak, że to stwierdzasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...