Skocz do zawartości

[Trening] Jakie ćwiczenia do jazdy Enduro


mudia

Rekomendowane odpowiedzi

Informacji o trenowaniu jest wiele. Interesuje mnie jednak nie tyle pokonywanie kolejnych barier czasowych, co odpowiedni trening do jazdy enduro. W odróżnieniu od maratonów nie chcę jeździć szybciej, ale skuteczniej - lepie podrywać koło, lepiej balansować, może jakiś bunny hop. To wszystko jednak wymaga odpowiednio wyćwiczonego ciała, silne nogi może wystarczą na podjazdach, ale nie do nawet podstawowych ewolucji.

Grzebiąc e necie trafiłem tylko na ogólniki i ćwiczeniu torsu i jakieś reklamy (odpłatnych) kursów dla pro. Stąd prośba o wskazanie jakie mięśnie należy ćwiczyć do jazdy enduro? Jeśli macie własne doświadczenia lub linki do odpowiednich zestawów ćwiczeń, to jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsza jest technika, a nie siła. Jak chcesz robić lepszego bunnyhopa, lepiej trzymać manuala to musisz ćwiczyć, ćwiczyć no i jeszcze ćwiczyć te techniki. A odpowiadając na pytanie dotyczące mięśni, na jutubie jest sporo poradników jakie ćwiczenia "nie na rowerze" wykonywać, np. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...