Skocz do zawartości

[Bagażnik] Tylny Crosso - zmiana wysokości


mac1ek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z tylnym bagażnikiem Crosso (pod sakwy tej samej firmy) i skończyły mi się pomysły jak sobie z nim poradzić.

Mam rower Unibike Flash (rama 23") i po zamontowaniu bagażnika uchwyty mocujące od strony siodełka zahaczają o tylny hamulec (załączam zdjęcie).

Czy istnieją jakieś patenty, żeby podnieść bagażnik czy będę musiał go wymienić i kupić coś nowego? Jeżeli tak to jaki będzie odpowiedni?

Rower: http://www.unibike.pl/flashgts.html (aktualny model ma chyba taką samą ramę z tego co sprawdzałem)

bagaznik.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad czerwoną kropka lekko w prawo jest jakaś zaślepka/śrubka.Modele z montowanym fabrycznie bagażnikiem maja tam przykręcony bagażnik,a w miejscu czerwonej kropki jest przykręcony błotnik.Zyskasz kilka mm.

https://www.google.pl/search?q=FLASH+GTS&client=firefox-b&dcr=0&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiq5rbN47fZAhVIkSwKHRlUAMQQsAQIVw&biw=1920&bih=943#imgrc=2Xaah1_19grrDM:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór

Imho inny bagażnik, a otwory w tylnym trójkącie są na właściwej wysokości.Faktycznie ten model Crosso ma poziome "belki". Fabrycznie montowane są z podgięciem. Zerknij na obrazek (otwór montażowy nad hamulcem), może dodatkowe elementy bagażnika, które zniknęły (?):

 

 pol_pl_Rower-Unibike-FLASH-EQ-czarno-gra 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh... tego się obawiałem

wielkie dzięki za pomoc tak w ogóle

 

ad.1 - to jest pręt 8mm :D także raczej odpada wyginanie

ad.2 - odpada

ad.3 - jakieś konkretne modele na które warto zwrócić uwagę? sakwy Crosso będą kompatybilne z wszystkimi bagażnikami czy muszę na coś zwrócić uwagę przy wyborze?

 

edit: czy coś z tego ma sens:

http://allegro.pl/hit-bagaznik-rowerowy-tylny-kross-producent-sakwa-i7060757877.html

http://allegro.pl/bagaznik-rowerowy-ibera-ib-ra4-regulowany-26-28-29-i6986602764.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Można spróbować giąć (może na gorąco). Pozostanie jeszcze kwestia regulacji wysokości po zgięciu (dolne mocowanie z regulacją). Chyba, że bagażnik jest nowy i możesz go odsprzedać, kompensując wydatek na nowy bagażnik. Jaki zatem nowy? Zdaje się, że oryginalnie w Unibike Flash montują któryś z modeli Standwell z mocowaniem do pompki sks i dolną regulacją. Dostosowany pod sakwy. Który to model to już nie powiem, nie mam pojęcia. 

EDIT

Zdaje się, że to ten, ale nie biorę odpowiedzialności, kombinujesz na własne ryzyko: https://www.szumgum.com/bagaznik-rowerowy-do-sakw-crosso-ortlieb-msx-i-innych.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crosso to najlepszy z bagażników o jakich była tu mowa. Robił bym wszystko żeby adaptować go do użycia.  Pręty górne nie biorą na siebie dużych obciążeń, w zasadzie odpowiadają tylko za stabilność. Cały ciężar bierze na siebie dół wobec czego  można by faktycznie pobawić się w gięcie bo to nie powinno osłabić bagażnika. 

A nie próbowałeś przełożyć tych "baryłek" w które wchodzą pręty na drugą stronę..

Jeśli już inny bagażnik to musi mieć oczka do zaczepienia sakw. Ani teb Krosso, ani Ibera tego nie mają. Można ewentualnie dokupić adaptery Crosso.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś mnie to wyginanie nie przekonuje.

Aktualnie próbuję znaleźć sposób, żeby podnieść bagażnik wyżej.

Staram się osiągnąć poprzez wykonanie dłuższego elementu:

uchwyt-bagaznika-dolny-crosso-45mm-czarn

 

Jeżeli będzie o ok.2 cm wyższy to powinno być ok.

Planuje sprawdzić to na jakimś tekturowym szablonie a potem znaleźć kogoś kto mi to wykona.

 

W ostateczność odeślę bagażnik do sklepu - zakupione przez internet :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór

Zastanawiam się czy takie coś lub podobne (link niżej) ni byłoby jakimś rozwiązaniem. Wydaje mi się, że ten "standardowy" bagażnik montowany fabrycznie we Flashu posiada taki system (górne mocowanie 3D). Oczywiście dalej pozostaje nie rozwiązana kwestia regulacji wysokości. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2018 o 16:30, lewocz napisał:

Crosso to najlepszy z bagażników o jakich była tu mowa. Robił bym wszystko żeby adaptować go do użycia.  Pręty górne nie biorą na siebie dużych obciążeń, w zasadzie odpowiadają tylko za stabilność. Cały ciężar bierze na siebie dół wobec czego  można by faktycznie pobawić się w gięcie bo to nie powinno osłabić bagażnika. 

Crosso to najlepszy bagażnik? Z jakiej półki? Bo na rynku znam o wiele lepsze modele.

Pręty górne faktycznie nie wiele przejmują ciężaru. Stabilizują tylko ruch bagażnika przód-tył. Jednak są one wykonane z aluminium więc gnąc je na zimno naruszysz ich strukturę i ... pękną. 

Gdyby to były pręty stalowe to można byłoby śmiało giąć.

15 godzin temu, mac1ek napisał:

Aktualnie próbuję znaleźć sposób, żeby podnieść bagażnik wyżej.

Staram się osiągnąć poprzez wykonanie dłuższego elementu:

uchwyt-bagaznika-dolny-crosso-45mm-czarn

 

Jeżeli będzie o ok.2 cm wyższy to powinno być ok.

Planuje sprawdzić to na jakimś tekturowym szablonie a potem znaleźć kogoś kto mi to wykona

 

Dobrze kombinujesz. Ową blaszkę dystansową wykonałem do swojego bagażnika, bagażnika którego przystosowywałem do pracy z fullem. Do tego wykonałem 2 mm blachy aluminiowej. Miałem obawy że będzie się giąć ale przejechałem pod sakwami wiele bezdroży nizinnych i górskich po Polsce, Słowacji i Ukrainie i konstrukcja sprawdziła się. 

Taką konstrukcję śmiało sam możesz wykonać. Potrzebne są tylko: wiertarka, szlifierka kątowa, wiertła, pędzelek, farba. 

A oto moja konstrukcja modernizująca. 

http://poradyzbagazemprzezswiat.blogspot.com/p/blog-page_55.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2018 o 09:50, robertrobert1 napisał:

Crosso to najlepszy bagażnik? Z jakiej półki? Bo na rynku znam o wiele lepsze modele.

Jakie modele znasz ktore są na  rynku a sa o wiele lepsze oczywiście w tym przedziale cenowym około 130 zł. 

 

Nie bierzemy pod uwagę Tubusa za ponad 400 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2018 o 09:50, robertrobert1 napisał:

Crosso to najlepszy bagażnik?

Umyka ci druga część zdania.

 

W dniu 22.02.2018 o 16:30, lewocz napisał:

Crosso to najlepszy z bagażników o jakich była tu mowa.

W temacie nie było wymienionych lepszych bagażników.

Jeśli boisz się giąć, to możesz kupić dodatkowe pręty i na nich eksperymentować. Miałem kiedyś rower na ramie GT Nomad, tam otwory były tak umiejscowione, że nie dało się nie giąć, mam teraz starą ramę KTM, w jej przypadku kolidowały ze szczękami i bagażniki tpeaka i tubusy, zamieniłem lewe ramię hamulca na nieco krótszego avida sd i jeżdżę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...