Skocz do zawartości

[Łańcuch] KMC X-10-EL kontra Shimano HG-95 ?


Dezent

Rekomendowane odpowiedzi

Connex'a jest trwała, z łatwością jej rozpinania to bym polemizował.

Co do KMC, to te niskie modele mają kiepską trwałość(nie wiem jak wyższe), potrafią się po prostu rozsypać podczas jazdy. Czy rozsypać to w sumie nie wiem, bo rozpiętą podczas jazdy ciężko znaleźć, ale ludzie piszą że pin po pewnym czasie się wyrabia i wypada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie piszą różne rzeczy ... co to jest po pewnym czasie? Jak ktoś stosuje zasadę 1 spinka 1 łańcuch to nie powinno być problemu . 
Jedyna spinka jaka mi się rozpięła podczas jazdy to omyłkowo na odwrót założony Connex :) - nie wyćwiczył wystarczająco mojej pamięci.
Na łańcuchach od x9.73 do x10.93, na 9`tkowych i 10`tkowych spinkach KMC założonych do łańcuchów sh*tmano zrobiłem jakieś 35kkm ... nigdy mnie nie zawiodły.
Kupowanie spinki Connex osobno to moim zdaniem finansowe nieporozumienie.
Aktualnie dla mnie wybór łańcucha jest prosty ... KMC z serią X to chyba najlepszy kompromis w kategorii cena/trwałość. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No KMC ja znam przypadki + sam miałem 1. ;)
Nie jest to przyjemne, bo glebą się może zakończyć.

KMC z Serii X to zgoda - bdb łańcuchy, ale Connex 10sG za 109zł to również bdb wybór.

No i samej spinki Connex'a się kupować nie opłaca, ale gdy ją dostajemy z łańcuchem? ;) Tylko dokupić KMC za 5zł awaryjnie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zastanawiałem nad "fenomenem" connexa... Ja historycznie używałem spinek SRAM (z łańcuchami shimano) od dłuższego czasu tylko KMC, które są dokładnie do łańcuchów X-series i nigdy nie miałem problemów (faktem jest, że jeden łańcuch - jedna spinka). Nikt mi się też nie skarżył na spinki KMC (x) które masowo instaluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, phoe napisał:

Złoty Connex raczej dłużej będzie złoty, ale jak wybrudzisz łańcuch, to i tak nie będzie widać czy on złoty czy sraczkowaty.

Nie będzie, powłoka brudzi się i przyciera bardzo szybko. Fajnie wygląda tylko chwilę po założeniu. Nawet jak jeździsz w sterylnych warunkach to i tak się przytrze od koronek i pociemnieje.

Spinka Connexa jest rzeczywiście IMHO najlepiej dopracowana, szybko się zapina i rozpina nawet mocno uświniona i dawno nie ruszana, a zapamiętania jak ją zakładać można nawet małpę nauczyć.

Od jakiegoś czasu używam Conneksów i nie widzę powodu zmieniać. Wcześniej różne KMC i Shimano ze spinkami SRAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, m0d napisał:

a zapamiętania jak ją zakładać można nawet małpę nauczyć

Dzięki ... :) zastanawia mnie tylko dlaczego na forum pokazują się pytania gdzie odpowiedź na "dlaczego przeskakuje łańcuch ?" brzmi "masz odwrotnie zapietą spinke connex".
Widać na świecie jest sporo ludzi niedorastającym małpom do pięt ... włącznie ze mną bo też udało mi się z niepamięci źle zapiąć.  

 

@phoe Przy popularności KMC ... to wyjątek potwierdzający regułę :).
Connexa z Connex Linkiem raczej nie spotyka się w seryjnych rowerach, KMC owszem.
Biorąc forum jako próbę statystyczna KMC jest znacząco bardziej popularne od Connexa jako takie.
Przy takiej ilości zwyczajnie łatwiej znaleźć kogoś komu "padło" :).

"Kolorowe" łańcuchy sprawdzają się chyba tylko w singlach i ewentualnie napędach 1xX gdzie wyciera się strona wspinająca się na większe zębatki kasety.

Pozdrawiam 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, phoe napisał:

Przykład z neta, pewnie i Connex potrafi się rozsypać, ale te tanie KMC poważnie się potrafią zerwać.

Żadna reguła, w necie znajdziemy pewnie tak rozerwane łańcuchy wszystkich marek (poza Campą :D ). Na innym forum ostatnio czytałem o popekanych ogniwach w jakimś Shimano, chyba Ultegry. Popekały niemal wszystkie ogniwa!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...