Skocz do zawartości

[BB7] Problem z regulacją


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, lukasamd napisał:

Szkoda mi natomiast marnować wolny czas, którego mam niewiele, na użeranie się z nimi.  

No to żebyś sie nie zdziwił, jak z nowymi zaciskami innego producenta będą te same problemy. W BB7 masz wszyskie możliwe opcje regulacji (zakładajac że masz też baryłkę do regulajci naciągu linki, która standardowo jest dołączana do zestawów avida). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy to jest w ogóle potrzebne? W moim zastosowaniu to tylko dodatkowe problemy. Dopóki był jeden zestaw kół to było ok. Raz ustawione i było bezobsługowe - nie licząc tego, że klocki nie były za dobrze ustawione, skoro są nierównomiernie zjechane. Niemniej hamulce spisywały się dobrze. Niestety przy żonglowaniu kołami i konieczności niemal pełnej regulacji (bo odpada tylko linka) przy każdej zmianie to się robi męczące. A wykonanie i użyte komponenty tylko to utrudniają - znów piję przede wszystkim do torxa, bo o ile prosty multitool ma wszystkie potrzebne na szybko imbusy, tak z tym może być niekiedy problem. 

Nie wiem jak będzie, ale w teorii Spyre powinny być o wiele wygodniejsze u mnie - bo klocków nie ustawiam, tylko śrubą je zbliżam / oddalam od tarczy, oba jednocześnie. A ustawienie to poluzowanie zacisku, zaciśnięcie hamulca i w takim położeniu dokręcenie zacisku, wszystko. Tak samo robiłem przy hydraulicznych hamulcach XT w kiedyś posiadanym MTB i spisywało się świetnie. Patrząc się jak działa BB7 tj. jeden klocek jest ruchomy, drugi nie, nie uważam tego za dobrą konstrukcję, już abstrahując od tego jakie problemy mi teraz robi - w trakcie użytkowania trzeba co jakiś czas przeregulować, bo inaczej właśnie będziemy mieli nierównomierne zużywanie, a i trudno powiedzieć, czy nie wpłynie to na tarczę (gdy np. tylko jeden z klocków mocno ją dociśnie. Może swego czasu to było dobre, ale teraz są raczej dostępne lepsze rozwiązania. 

Edytowane przez lukasamd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 2/22/2018 o 21:19, lukasamd napisał:

Postawię na TRP.

Też postawiłem na TRP, dzis ktos sprzedawał komplet HYD/RD za ....300pln :P

Bede mial porównanie do bb7 z pierwszej reki :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lukasamd napisał:

Spyre-C, mam już od jakichś 3 tygodni i jestem bardzo zadowolony.

Czyli mowisz, że turbo zachwyty nad BB7 można sobie darowac i sprawdzic Spyre ? Tam oba klocki sa regulowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, regulowana jest całość - pracują symetrycznie bo naciskając klamkę, przybliżasz oba. Moim zdaniem to bardzo upraszcza sprawę bo nie ma mowy o nierównomiernym zużywaniu klocków (a przynajmniej nie na taką skalę jak w BB7 jeśli się nie pilnuje), no i regulacja.. jak się za pierwszym razem ustawi to jest git i wtedy tylko opcjonalnie kluczem/śrubą możesz oba jednocześnie oddalić lub przybliżyć do tarczy. Przy podmianie kół wystarczy że poluzuję zacisk, zacisnę hamulec i w takim położeniu go dokręcę - jest git. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...