Skocz do zawartości

[Mycie] Czyszczenie myjką podzespołów i ramy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy myjką ciśnieniową mogę sobie swobodnie umyć rozkręcone przerzutki i hamulce? Przy myciu ramy wiem, żeby uważać na piasty, stery i suport. Czy zaciski hamulców tarczowych i przerzutki też lepiej umyć wilgotną szmatką? Rozkręciłem sobie rower do samej ramy i chcę go przy okazji dokładnie umyć, do ostatniej śrubki.

Jeszcze jedno pytanie. Zebrałem wszystkie śruby i podkładki, wrzuciłem do słoiczka, zalałem benzyną ekstrakcyjną i wyszejkowałem. Wystarczy czy mogę użyć czegoś lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Lepiej będzie wyszorować starą szczoteczką do zębów plus woda z płynem do naczyń, potem spłukać pod bieżącą wodą. Tak jeśli chodzi o zwykły brud (kurz, błoto), stary, brudny smar to szczoteczka plus benzyna ekstrakcyjna. Potem Szmatką wycierasz do sucha i starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wszystko rozkręcone to po co myjka ciśnieniowa?

Jak co roku rozkręcam wszystko do ostatniej śrubki i myję. Tu gdzie jest smar/ olej itp najpierw benzyną a potem płyn do mycia naczyń/ APC i bieżąca woda. Reszta samym detergentem.

Przerzutce nie zaszkodzi jak ją rozłożysz, wyczyścisz i złożysz. Tak naprawdę jest to 30 min roboty przy bardzo dokładnym myciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...