Skocz do zawartości
Jakub26

[Zakup] Mistral Urban 2015 vs Triban 520FB

Rekomendowane odpowiedzi

Jakub26

Witam, 

zastanawiam się nad zakupem roweru.

Interesują mnie następujące modele: Mistral Urban 2015  w rozmiarze 19" lub Triban 520 FB w rozmiarze M. (Mam 175 cm wzrostu).

Rower będzie wykorzystywany do jazdy rekreacyjnej ok 10 km/dzień i sporadycznie na dłuższe wycieczki rowerowe tzn. 30-50 km.

Pewnie  ze względów ekonomicznych  wybrałbym rower Mistral Urban 2015, ale zastanawia mnie czy on się sprawdzi w terenie lekko pagórkowatym, gdyż z przodu ma tylko jeden bieg. 

Proszę o pomoc w wyborze. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wujeksam

Myślę, że brak przedniej tarczy w tego typu sposobie użytkowania nie będzie jakoś specjalnie odczuwalny (jeśli to faktycznie są tylko lekkie pagórki). Mistral ma 9 biegów i dosyć szeroki zakres biegów, problem mógłby być dla osób pokonujących duże odległości, przyzwyczajonych do określonej kadencji - po prostu biegi nie są ze stopniowane aż tak ciasno

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Zindo

Mam Urbana 2015 rozm. 19 - mniejszego nie było - tzn. producent nie oferował. Na moje 170 cm pasuje choć 1 osoba zgłaszała (zdaje się na forum) że pozycja jest zbyt pochylona. Jest to kwestia indywidualna.  

Jeśli chodzi o przełożenia to ja zaraz przy kupnie (w sklepie za symboliczną dopłatą) wymieniłem kasetę z 11-28 (taka jest montowana o ile dobrze pamiętam) na 11-34. Przerzutka która jest z tyłu właśnie taką max obsługuje. W kwestii kadencji, jest tak jak napisał @wujeksam , trudno trafić - czasem za wolno albo za szybko - takie uroki z kasety dużą rozpiętością. Podjazdy z taką kasetą niestraszne, w każdym razie w Gdańsku gdzie górek nie brakuje na każdą udało się wjechać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta