Skocz do zawartości

[RAMA] źle dobrany rozmiar, prośba o pomoc.


_eR_

Rekomendowane odpowiedzi

Temat zapewne stary jak świat, nabyłem Krossa Level R4 rozmiar M - 19''w bardzo korzystnej cenie ale bez możliwości zwrotu (taaaak wiem..., ale nie chodzi o to żeby się pastwić nademną tylko doradzić) 175cm, przekrok 81cm, po wejściu na ramę mogę podnieść rower o jakieś 2cm - wiem, że mało ale pytanie czy jest to do przeżycia i te 2-3cm których brakuje nie będzie aż tak odczuwalne czy zacząć się rozglądać i jeszcze przed sezonem spróbować zmienić ramę na mniejszą? (wcześniej jeździłem na szalonym rockriderze z decathlonu za 799zł więc dla mnie to i tak niebo a ziemia jeśli chodzi o komfort :) )

https://www.kross.pl/pl/2017/mtb-xc/level-r4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A gdzie go planujesz używać :icon_question:
Jeżeli głównie w mieście i nie za bardzo interesuje Cię jazda w terenie, to od biedy mógłby zostać - tu kwestia, czy tylko ( albo aż ) wysokość Ci przeszkadza, czy też masz wrażenie, że również długość jest za duża :icon_question:
Jeżeli chciałbyś się trochę pobawić w terenie, to w pewnych sytuacjach taki stan rzeczy może być nieco kłopotliwy :sick:
Ja bym Cię widział na 17" mimo wszystko ( ogólnie dla średniego koła okolice 17 -18" ), ale jak zdecydujesz się na inny rower, to tym razem koniecznie się przymierz :icon_exclaim:
W miarę możliwości postaraj się trochę dołożyć do lepszego osprzętu, chociaż ten tragiczny nie jest, ale zawsze mógłby być lepszy :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miejsko. Ursynów plus trochę lasu Kabackiego ale to żaden "teren". Długość jest w zasadzie taka sama jak w poprzednim rowerze więc OK. Hmm no nic będę obserwował internety może uda się ową ramę wyhaczyć w rozsądnej cenie, dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, mostek jak nic poprawi wysokość górnej ruły :)

 

Kupiłeś ale nie ma dramatu, żyj z tym. Gdybyś miał jakieś polne wyrypy i inne cuda robić to musisz zmienić ale pod rekreacyjną jazdę moim zdaniem nie masz się czym martwić. Zastanów się ile miałeś takich sytuacji, w których zeskakiwałeś na szybkości do przodu bo trasa płatała figla i robiła się nagle nieprzejezdna. No właśnie. A na dłuższe trasy lepsza dłuższa niż krótsza.

 

Jeździj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2018 o 00:02, _eR_ napisał:

przekrok 81cm, po wejściu na ramę mogę podnieść rower o jakieś 2cm

Trochę mało. Jak nie będziesz jeździł po górkach to starczy. Pampers też nie wiele pomoże.:D

Długość może przeszkadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...