Skocz do zawartości
piotrek61213

[do 1900zł] Rower pomoc w doborze

Rekomendowane odpowiedzi

piotrek61213
Napisano (edytowane)
Szukam roweru grawelowego typu "B'Twin Triban 100" bo głownie przeważnie jadę po asfalcie ale czasami lubię pojechać skrótem jakąś leśną ścieżką, więc mam następujące pytanie. Mój budżet to 1900 zł i czy znajdzie się coś w tym przedziale nieco bardziej wartego uwagi?  Żeby dopasować moim starym rowerem był Seven Jumper umiałem nim robić po 60km dziennie mimo że był beznadziejny przy wzroście 180cm. A więc rower będzie mi służył do jazdy głownie 70% asfalt/30% drogi polne. Mieszkam w mieście więc aby się z niego wydostać muszę przejechać przez niskie krawężki oraz kamyczkowe drogi z osiedli i czy jeżeli kupiłbym kolarke to uznano by to za katowanie jej. Lubie jeździć o większej prędkości oczywiście nie w ślimaczym tempie oraz dystansy +80km. Strona do której podaje link https://www.activsport.eu nie mam na celu reklamowania jej ale jeżeli jest możliwość prosiłbym o wybranie coś  z tego asortymentu z powodu że nie lubię się bawić w gwarancję przez internet. MAX BUDŻET 1900zł lecz fajnie jak by się coś znalazło w budżecie bliżej 1500zl.

Dodam jeszcze że jak ktoś już pomoże w doborze roweru to dobrze by było jakby podał też jakieś błotniki.

Edytowane przez piotrek61213

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sznib

Temat został usunięty.Prawdopodobna przyczyna usunięcia:- pkt 2b zasad pisania - brak klamrowego nazewnictwa tematu- podobny temat już istnieje- narusza inne postanowienia i zasady regulaminu forum lub/i polityki prywatności.Zasady pisania na forum: http://www.forumrowerowe.org/topic/9018-zasady-pisania/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• Kacper1305
      Przez Kacper1305
      Witam  
      Na sprzedaż karbonowo-aluminiowa rama szosowa. Długośc od środka suportu do końca rury podsiodłowej 58 cm. Cena 700 zł .
      W komplecie :
      -rama
      -widelec karbonowy Orbea
      -sztyca
      -stery Aheadset Cane Creek
      -kierownica Ritchey Pro 440 mm
      -mostek Ritchey Pro 110 mm
      LINK :
      https://www.olx.pl/oferta/okazja-rama-szosowa-58-cm-frameset-gratisy-CID767-IDtHIb3.html
    • Kacper1305
      Przez Kacper1305
      Witam  
      Na sprzedaż leci rama szosowa marki Centurion. Od środka suportu do końca rury podsiodłowej 58 cm . Rama zadbana. Cena 200 zł .
      W komplecie:
      -rama
      -widelec
      -mostek Custom
      -kierownica Sakae Japan
      -sztyca Promax
      -przelotki do linek Shimano
      -obejma sztycy
      LINK :
      https://www.olx.pl/oferta/rama-szosowa-centurion-58-cm-gratisy-frameset-CID767-IDv6rv0.html
    • pawel.wojcik
      Przez pawel.wojcik
      Cześć. Korzystając z wyprzedaży chciałbym kupić rower, do ok. 1900 zł. Jazda do pracy po mieście, ale też lekki teren bo część trasy jest łąkową ścieżką. Do 20 km dziennie. Rekreacyjnie, nie potrzebuje super sprzętu. Ale nie chcę też kupić sprzętu niskiej jakości, ma starczyć na kilka lat. Waże 85kg, wzrost 190cm. Będą chciał zamocować fotelik Hamax Sleepy.
      Udało mi sie zawęzić wybór do tych modeli:
      1. Romet Orkan 3 2016 (ok. 1450 zł)
      2. Romet Orkan 3 2017 (ok. 1600 zł) Orkan 2016 i 2017 są sprzętowo identyczne, mają tylko inne opony.
      3. Unibike Crossfire 2017 (ok. 1900 zł)
      4. BTwin Riverside 900 (ok. 1800 zł) Nietypowy model i produkcji Decathlon, czy to dobra alternatywa?
      5. Northtec Caledon DB AC (ok. 1800 zł) Czy linki puszczone w rurkach będą problemem w wypadku awarii?
      6. Kellys Cliff 70 (ok. 1700 zł)
      7. Unibike CROSSFIRE DISC GTS (ok. 1911 zł)
      8. Unibike Flash GTS (ok. 1400 zł)
      9. Spartacus Cross 4.0 (ok. 1450 zł) Tu jest spora obniżka, 400zł.
      Czy któraś marka ma problemy z serwisem? Czy poszczególne firmy różnie podchadzą do gwarancji i serwisu czy nie trzeba się tym przejmować?
      Jestem zielony w temacie, poza tym co przeczytałem na forach przez ostatnie 2 tygodnie. Będę bardzo wdzięczny za porady! 
    • KrzysztofKK
      Przez KrzysztofKK
      Wyczytałem na forum że szosówką spokojnie da się wycisnąć na prostej 50km/h... tyle to ja jadę z dobrej górki...
      Mam 14 lat więc może to dlatego ale myślałem że po przesiadce z górala to będzie niebo a ziemia, a tu całkiem inaczej niż wyczytałem w necie...
    • burnpiro
      Przez burnpiro
      Witam,

Po wielu latach jeżdżenia na MTB postanowiłem w końcu zobaczyć jak to jest jeździć na czymś co nie buczy jak szerszeń na asfalcie. No ale patrząc na dostępne rowery to mam mały problem. Chodzi o to że moim głównym wymaganiem jest posiadanie w rowerze hydraulicznych tarczówek. To już bardzo ogranicza moje możliwości wybory. Postanowiłem więc samemu złożyć rower od podstaw (tyle razy składałem mtb więc nie może być to przecież trudne). No więc na pierwszy rzut poszła rama od tego oto modelu:

http://www.chainreactioncycles.com/pl/en/cube-agree-c-62-slt-disc-road-bike-2016/rp-prod161287

No ale tutaj pojawiają się schody, nigdzie nie mogę dostać oryginalnego widelca 1 1/8" - 1 1/4". No i teraz nasuwa się pytanie, czy wie ktoś może coś o jakiejś przejściówce która umożliwi zamontowanie widelca 1 1/8" - 1 1/5" w tej ramie?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

PS. cały rower będzie robiony na ultegrze z hamulcami RS785.