Skocz do zawartości

[bagażnik na klapę] Ford Fiesta


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was może polecić mi jakiś bagażnik na klapę do Forda Fiesty Mk7? Przewożone będą maksymalnie 2 rowery.
Decathlonowe nie są kompatybilne, Thule nie ma w ofercie żadnego pasującego na to auto, no i nie udało mi się znaleźć tabeli kompatybilności bagażników Peruzzo.

Oczywiście im taniej, tym lepiej (ale bez przesady...). ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Coś jest na mało znanym portalu aukcyjnym, ale trudno mi ocenić jakość, przydatność i czy w ogóle będzie pasować... Swoje rowery wożę wewnątrz auta ;) Hasło" Bagażnik na rower rowerowy - FORD FIESTA ", zerknij: http://allegro.pl/bagaznik-na-rower-rowerowy-ford-fiesta-i6040884571.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że one potrafią np wgnieść klapę... lepiej założyć hak i kupić na hak, no wyjdzie zdecydowanie drożej, ale ewentualna wymiana(zrobienie) klapy też tania nie jest.

No i za ten z linka jest mandat, a nawet może zabronić dalszej jazdy, 1 zasłania lampy, 2 brak oświetlenia tablicy rejestracyjnej.

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Mod Team

Niejednokrotnie już o tym pisałem, że takie bagażniki w miejscach styku z klapą ja po prostu niszczą. One zostały stworzone dl ludzi, którzy mają gdzieś jak ich auto wyglada, a jedyne o co się martwią, to jak dojechać gdzieś z rowerem autem. Wszystko inne schodzi na dalszy plan. W przypadku Fiesty, teoretycznie możesz zlecić domontowanie haka i później bagażnik. Jednak będzie to początkowo drogi koszt. Zdecydowanie lepiej kup sobie jakieś używane stopy Thule, plus belki i na to bagażnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porzuciłem pomysł montażu bagażnika na klapę. Zastanawiałem się nad dachowym (ale do 3-drzwiowych aut nie ma dużego wyboru i są drogie) i właśnie nad hakiem, ale to za dużo zachodu. Postanowiłem kupić wodoszczelną plandekę i wozić rower bez kół wewnątrz auta. :) Dziękuję za pomoc i odwiedzenie mnie od tej idei.

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Podłącze się do wątku. Też się zastanawiam na takim na klapę do Astry G. Wiadomo to najgorsze rozwiązanie ale szukam czegoś na przewóz rowerów 3-4 razy do roku. Sklep zaproponował mi że lepiej będzie jak wezmę najtańsze belki (stalowe) i tanie uchwyty. Haka nie mam a jego zakup i instalacja + uchwyt windują mocno cenę.
   Przerabiałem już wożenie 2 rowerów w środku (po zdjęciu przednich kół) ale jest z tym trochę zabawy poza tym prawie nie zostaje miejsca na bagaż. Chyba że tanio uda mi  się dostać jakieś używki.

Znalazłem coś takiego http://aguri.pl/produkty/advans/
Wygląda na to że nie zasłania tablicy i świateł.

Edytowane przez Zindo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś podobnego. Całkiem dobrze daje sobie radę z przewożeniem rowerów, ale tak jak wcześniej pisał Pixon to raczej tylko dla tych którzy nie przejmują się stanem lakieru. Nawet na pierwszej jeździe już miałem pierwszy mały odprysk lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2018 o 16:54, Zindo napisał:

Sklep zaproponował mi że lepiej będzie jak wezmę najtańsze belki (stalowe) i tanie uchwyty.

I tak zrób. Osobiście polecam uchwyty za widelec.

Poza nie niewielkimi (ale zawsze) uszkodzeniami klapy i zderzaka, cały czas parzysz w lusterko, czy rowery jeszcze są czy odleciały ;) Na dachu będziesz miał głowę spokojną, o ile nie wiedziesz tak do garażu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@laqula @siimon dzięki za porady. Sprawa wygląda tak że o lakier tak mocno się nie martwię bo Astra jest już dość stara i nie wiem jak długo nią będę jeździł (w przyszłym roku kończy 18nastkę). Z drugiej uchwyty na rowery mógłbym przełożyć do nowego auta (w przyszłości) a z belkami to już tak dobrze może nie być. 
   Z garażu nie korzystam jedynie trzeba mieć na uwadze garaże w centrach handlowych. Mocowania za widelec bym nie chciał bo chciałbym właśnie uniknąć zdejmowania kół co muszę robić jak wrzucam rowery do środka.
 @siimon zdarzyło Ci się że paski się poluzowały ? albo o zgrozo bagażnik odłączył się od auta ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Zindo napisał:

@siimon zdarzyło Ci się że paski się poluzowały ? albo o zgrozo bagażnik odłączył się od auta ?

Zawsze luzują się ale nieznacznie, co nie zmienia faktu, że jednym okiem zawsze odruchowo zerkałem. 

33 minuty temu, Zindo napisał:

Z drugiej uchwyty na rowery mógłbym przełożyć do nowego auta (w przyszłości) a z belkami to już tak dobrze może nie być.

Uchwyty dachowe też są uniwersalne i pasują praktycznie do każdego bagażnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...