Skocz do zawartości

[rower MTB] do pracy krótkie wycieczki 3000-4000zl


Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko.

Chciałbym kupić rower MTB na dojazdy do pracy wycieczki 50-100km max (nie za często te 100km;)).

Wcześniej jeździłem ba rowerze z Deca rockrider 340 z tego co pamiętam i czasami robiłem na nim wycieczki do 100km i był dla mnie wygodny tylko troszkę awaryjny i biegów za mało czasami robił mi się młynek. Osprzęt był tam jakiś byle jaki ale szczerze powiem że wygodnie mi się na nim jeździło.

Teraz od nowego roweru oczekuje grupy minimum Shimano Deore, jeśli zmieszczą się w cenie do amortyzator powietrzny i chciałbym żeby to była już bardziej rozpoznawalna marka nie typu supermarket. 

Możliwe że mam za duże wymagania co do ceny  chciałbym żeby rower był nowy bo boję się że jak kupię używke to ktoś wcisnie mi grata bo się za bardzo nie znam. 

Aha rowerkiem jezdzilbym po wszystkich rodzajach dróg asfaltu las dziury wszystko tylko z Everstu nie będę zjeżdżał :)

Chciałbym się zmieścić w tych 4000zl A nawet mniej żeby jeszcze na pedały mi jakieś starczyło no ale no Max 4000zl.

Nie chce przełaja ani szosy więc nie proponujcie. Nie mówcie też że na mtb nie da się pojechać 100km bo wiem że się da na rowerze za 800zl jeździłem no czasami coś się zepsuło ale to czasami.

Jak macie jakieś pytania to pytajcie to odpowiem.

Aha nie chce osprzętu SRAM 

Pozdrawiam i lecę do roboty.

 

PS; Nurtuje mnie pytanie jak przeglądam oferty to często piszą że osprzęt deore xt  to w końcu deore czy xt     czy jest odrębna grupa deore xt  A jeśli tak to deore xt jest lepsze od xt czy między deore a xt xD mam nadzieję że wiecie o co chodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie grupy są takie: tourney, altus, acera, alivio, deore, slx, deore xt i xtr, z czego dwie pierwsze praktycznie turystyczne. Rower za 4000 nie będzie na osprzęcie deore XT, prędzej tylko przerzutka z tyłu będzie z tej grupy. Przy Twoich zastosowaniach osprzęt z grupy deore będzie lepszy bo znacznie tańszy eksploatacyjnie. Osobiście skoncentrowałbym się bardziej na amortyzatorze (żeby miał alu golenie górne). No i na rowerze MTB to ja mogłem jeździć 100km jak miałem naście czy dwadzieścia parę lat ;). Obecnie jak zrobię na szosie kółko 80km to mam dość a na MTB musiałbym wpompować w to 2x więcej energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...