Skocz do zawartości

[Reputacja] W tematach ze zdjęciami


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Plusowanie w tematach ze zdjęciami jeszcze takie złe nie jest. Ktoś się postarał, zrobił dobrą fotkę, trzeba to docenić. Niech ten ktoś ma motywację żeby więcej pstrykać i wrzucać. Mnie za to wkurza plusowanie za poglądy. Zazwyczaj w tematch okołorowerowych, ogólnie jak się jakiś shitstorm robi takie sytuacje mają miejsce. Przykładowo user A pisze że lubi czipsy. Potem user B pisze ze chrupki są lepsze. No i wywiązuje się kłótnia pomiędzy zwolennikami chipsów i chrupek. Userzy którzy są za chipsami plusują większość wypowiedzi prochipsowych i vice versa. To jest dopiero bezsensowne nabijanie reputacji.

Z tego co pamiętam był kiedyś pomysł żeby reputka byłą tylko w działach technicznych, ale nie przeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sznib napisał:

Ktoś się postarał, zrobił dobrą fotkę, trzeba to docenić.

Dlatego też wątek "najlepsze strzały" nie żyje tak dynamicznie ...bo trzeba się postarać:).
Z obserwacji widać też ze publikują tam użytkownicy, którzy czują to czym jest dobre zdjęcie.
Zawartość wątku "codziennie jedno ..." tknęła mnie do poruszenia tego tematu bo obiektywnie rzecz ujmując duża cześć przyznanej tam reputacji jest za aktywność a nie jakość.

Użytkownicy z dużą wiedzą i aktywnością nie są w ten sam sposób wynagradzani w wątkach technicznych ... 
Dla wielu z nich punkty reputacji nie mają znaczenia, wielu użytkowników z wątku foto też twierdzi ze reputacja nie ma znaczenia ...
Sprawdźmy co się stanie z tym wątkiem jak wyłączymy system reputacji poza działami technicznymi ;)

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rzezniol !!!! Obudź się !!! Jakie my ?? Jakie wyłączymy ??

Jeden dyktuje @sznibowi kiedy ma wątki zamykać, drugi pisze, że będzie coś wyłączał ! 

Abstrahując już od tych Twoich wielokrotnie powtarzanych ględzeń na ten sam temat - bo gdzie masz rację, to masz - to prosiłbym Cię  uprzejmie o odpowiedź na pytania:

jeśli czujesz się taki mocny w fotografii i zakładam, że przynajmniej z racji doświadczenia  jesteś może i lepszy od średniej na tym forum w tamtej dziedzinie, to dlaczego nigdy nie pomogłeś ??? Dlaczego nie krytykujesz konstruktywnie ??? Dlaczego nikomu nic nie podpowiedziałeś - krytyka jest wprost wskazana w wątku "Codziennie jedno zdjęcie". Dlaczego nie wrzuciłeś linka na forum foto, linka do poradnika foto, linka do przykładowych zdjęć ?

Dbasz tak bardzo o tych biedaków, o których też  @shotgun pisał, którzy nie splamili się wpisaniem hasła w google czy wyszukiwarkę forum, ale nie pomyślałeś życzliwie o Koleżankach i Kolegach z forum ?

No chyba, że przeoczyłem - to przeproszę. Ja nie będę sprawdzał, ile punktów reputacji masz za zdjęcia i czy mi się one podobają, czy nie, czy Ty piszesz mega mocno czy mega słabo - moim zdaniem - a tylko mam wrażenie, jakby Cię coś bardzo bolało, tylko jeszcze nie wiadomo czemu. Te punkty to trochę więcej niż poważna zabawa - za nie nie dają platynowych sztabek, bitcoin-ów czy złotych kalesonów... więc po co te rewolucyjne pokrzykiwania ? Przeszkadza Ci, że się ludzie dobrze bawili ? Bo niedelikatnie zepsułeś tam atmosferę - w mojej ocenie. I niepotrzebnie nadal formułujesz te nadinterpretacje - co to by nie było. Nie wystarczyłoby ? A można było podejść życzliwie, a nie z góry. 

Tyle ode mnie - i bez obrazy. Nie chcę się też wdawać w żadne przepychanki - ignoruję coraz więcej takich sytuacji. Czekam tylko na odpowiedź na moje pytanie: "dlaczego". Bo spać nie mogę po nocach, a sen jest mi niestety potrzebny ;)

Jak pisałem - ja chętnie oddam punkty na dzieci w Afryce ;) Są mi tak niezbędne jak ku...e majtki !

I naprawdę namawiam Cię - jeśli masz choć odrobinę czasu i chęci - do pomocy, do konstruktywnej, rzeczowej krytyki fot. I wtedy możesz czuć się naprawdę ważny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2018 o 10:36, rzezniol napisał:

Na szczęście taki Pdzej i ssslawecki 90% swojej aktywności (w tym reputacji) zdobyli na tematach niezwiązanych z rowerami i nie udzielają się nader aktywnie w wątkach wybitnie technicznych. 

Dokładnie jak ja! ;) Nie wiem, jak wymienieni, ale w moim przypadku jest tak, że sam serwisuję swoje rowery, zawsze są w idealnym stanie technicznym, wożę ze sobą niezbędne narzędzia i niewiele sytuacji w trasie jest w stanie mnie zaskoczyć. Dlatego przeglądam regularnie forum, bo jestem zarażony cyklozą i chcę czasem pobyć wśród podobnych mi świrów, choćby wirtualnie. Przeczytać, co ich kręci, co jest na topie itp. Sam niewiele doradzam, bo nie każdy jest wylewny i elokwentny, czy to w mowie, czy w piśmie. Inni zrobią to lepiej ;)

W dniu 17.02.2018 o 14:02, rzezniol napisał:

wątki foto są maszynką do zdobywania reputacji ... z jakiegoś powodu część użytkowników udziela się w przeważającej części tylko w tych w tych wątkach, co doprowadziło do niezdrowej sutuacji że  cześć z nich ma większa reputacje od ilości postów na forum

Sprawy technicznie są bardzo ciekawe, jeśli dotyczą bieżącego problemu dla danego użytkownika forum lub też ciekawostek, czy nowości. Ale jak już wspomniałem wcześniej, gdy rower śmiga jak szwajcarski zegarek, to sprawy techniczne warto odłożyć na bok i pamiętać, że służy on do dawania radości, jako narzędzie treningowe dla jednych, jako sprzęt wycieczkowy dla innych. A na wycieczkach poznajemy ciekawe miejsca i możemy podzielić się nimi na forum. Poprzez zdjęcia właśnie. Jeśli się podobają, to są lajki, czy jak tam je zwał... Mnie one niewiele obchodzą. Zapewne nazywanie ich reputacją jest błędem i słusznie wielu się obrusza, ale chciałbym zaprotestować przeciwko oskarżeniom, że zdjęcia wstawiane są tylko w celu wyżebrania lajka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam dalej twierdze swoje. O mnie za mnie, moga mi wyzerowac konto i zrobic opcje - brak mozliwosci oceny mnie w dziale zdjecia - wszystkie zdjecia.

Mozna to zrobic juz, zaraz po tym poscie. Ktory moze to ogarnie?

Baaa, publicznie pisze- mozna mi nawet przywalic po minusie - moze Juzek sie zlituje ;]

Mnie powyzsza sytuacja powinna walic, nie odbieram tego personalnie, nie mniej irytuje... Nie walcze o utrzymanie - bo mi dali, jest mi obojetne, nie ma problemu aby zrobic eksperyment spoleczny i na moim przykladzie go wyprobowac.

Wtedy poprosze o czarna ramke przy kazdym moim poscie, jak modzi maja czerwona. Bede elitarny hehehe.

Tak jestem trzezwy, choc po 12h pracy od 4.30 na nogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, niby się zgadzam z Shotgun'em, ale "dokopać" Elkaziorro w punktacji choć raz, byłoby fajnie :rolleyes:. Możecie się śmiać, ale zaglądam tu codziennie, żeby zobaczyć jakie nowe zdjęcia ludziska zamieścili. Ot taka niewinna zabawa. Gdybym miał szukać na forum tylko porad technicznych, to może raz na miesiąc bym się pojawił. Siła w różnorodności.

Koledzy, nie idźcie tą drogą, ręce precz od naszych ciężko wywalczonych punkcików!!!. Czarna ramka? - jak dacie Shotgun'owi to i ja poproszę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sznib napisał:

Zakładam że chodziło Ci oczywiście o kurtyzanę? ;)

Heh ... mi do dzisiaj wisi 5  innych punktów za podobne kropki :).

 

3 godziny temu, ssslawecki napisał:

jeśli czujesz się taki mocny w fotografii i zakładam, że przynajmniej z racji doświadczenia  jesteś może i lepszy od średniej na tym forum w tamtej dziedzinie, to dlaczego nigdy nie pomogłeś ???

Że niby jak  "nigdy nie pomogłem" ?   Bo nie ogarniam tego zarzutu.
Co do mojej "mocy" w fotografii ... mam bardzo geste sito samokrytyki i jak mam wstawić w moim mniemaniu gniota to wolę go zostawić dla siebie.  

3 godziny temu, ssslawecki napisał:

Dlaczego nie krytykujesz konstruktywnie ??? Dlaczego nikomu nic nie podpowiedziałeś - krytyka jest wprost wskazana w wątku "Codziennie jedno zdjęcie". Dlaczego nie wrzuciłeś linka na forum foto, linka do poradnika foto, linka do przykładowych zdjęć ?

Bo mimo wszystko to forum rowerowe a nie fotograficzne. Do tego jak ktoś ma takie zamiłowanie do fotografii że ma nie rzadko kilka zdjęć (wbrew tematowy przewodniemu) na każdy dzień to chyba wie gdzie szukać źródeł z wiedzą foto ...
Wstawianie gniotów to zebranie o lajki ... dobre zdjęcia same się bronią. Jak ktoś tego nie widzi to i konstruktywna krytyka tego nie naprawi.

4 godziny temu, ssslawecki napisał:

a tylko mam wrażenie, jakby Cię coś bardzo bolało

Zapewniam cie ze nic mnie nie boli, nie zrozumiałeś zwyczajnie istoty sprawy ... tak jakbyś czytał wybiorczo to co piszę.

4 godziny temu, ssslawecki napisał:

Dbasz tak bardzo o tych biedaków, o których też  @shotgun pisał, którzy nie splamili się wpisaniem hasła w google czy wyszukiwarkę forum

A w czym oni są gorsi od ciebie skoro sam chcesz źródeł w których znajdziesz naukę w pstrykaniu ? Nie potrafisz ich znaleźć przez wpisanie kilku fraz w googlu ? Czy podobnie jak oni nawet nie próbowałeś ?

4 godziny temu, ssslawecki napisał:

Przeszkadza Ci, że się ludzie dobrze bawili ?

Uważasz ze bez punktów reputacji w tym wątku zabawa będzie gorsza ? Bo stracisz motywacje do wstawiania zdjęć ?

I na sam koniec określ się bo na początku oburzasz się na propozycję wyłączenia punktacji a na końcu wulgarnie ci jest niepotrzebna  :).

@Shrink tak na forum jest miejsce na rower jego sprawy techniczne oraz jego otoczkę związaną z odwiedzaniem różnych miejsc.
Pełna zgoda i moją intencja nie jest zamykanie wątków około rowerowych ... tylko poddaje pod dyskusje sposób punktowania reputacji. 

Moje przesłanie jest proste 

Reputacja ≠ popularności.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rzezniol napisał:

Uważasz ze bez punktów reputacji w tym wątku zabawa będzie gorsza ? Bo stracisz motywacje do wstawiania zdjęć ?

Punktacja i wyróżnienie popularnych zdjęć jest motywująca ale nie oznacza to, że musi się nabijać profilowy licznik.

9 godzin temu, rzezniol napisał:

Reputacja ≠ popularności

Heh, patrząc po mediach, to celebryta == autorytet

18 godzin temu, sznib napisał:

Z tego co pamiętam był kiedyś pomysł żeby reputka byłą tylko w działach technicznych, ale nie przeszło.

Z przyczyn technicznych, czy nie było woli użytkowników/moderatorów/adminów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
10 godzin temu, zekker napisał:

Z przyczyn technicznych, czy nie było woli użytkowników/moderatorów/adminów?

Głównie chodziło o powody techniczne.

Prywatnie nie jestem zwolennikiem reputacji, podziekowań, łapek czy co tam jeszcze w internetach funkcjonuje, nie widzę zupełnie wartości dodanej.

Forum jest głównie po to ,aby o rowerach ( w naszym przypadku) pisać, dyskutować i pomagać innym forumowiczom. Tudzież obejrzeć fotki zrobione podczas wypadu rowerowego. 

Możemy dopisać w zasadach tematów rowerowofotograficznych, że nie dajemy punktów, łapek i tede. Ale co to zmieni pytam się?

Dla mnie liczy się merytoryka odpowiedzi , a nie ilość punktów reputacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A co by było, gdyby wprowadzić głos na nie i głos na tak, ewentualnie tylko na tak, żeby mniej uzdolnionej części ( to m.in. ja, ale na szczęście nie mam parcia na szkło ) nie było przykro z samymi minusami - chodzi o te strzałki z lewej strony awatara, które były tuż po fejsliftingu forum.
Widzę, że są na forum dla niezarejestrowanych, które nawiasem mówiąc jest martwe, bo część zarejestrowanych użytkowników nie widzi możliwości odpowiedzi...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Minusy już kiedyś były proponowane.

Chyba to nie jest dobry pomysł. Popatrz na niektóre zażarte dyskusje kończące się wzajemnym ciskaniem. Minus, sądzę byłby wyrazem niezgodności poglądów a nie merytoryczną oceną.

To już lepiej zlikwidować punkty reputacji za wyjątkiem tych w sprawach technicznych. Ale czy doradzenie doboru dobrych gaci to dział techniczny czy modowy.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2018 o 02:00, KrissDeValnor napisał:

A co by było, gdyby wprowadzić głos na nie

Tylko nie to. Tak jak pisze michuuu to będzie służyło do wyrażenia zgodności poglądów, a nie oceny merytorycznej. Widać to na każdym portalu typu wp, onet. Taki system może się sprawdzić jedynie na małych bardzo specjalistycznych forach, gdzie przewagę mają osoby znające się na temacie, a i tak jest ryzyko przejęcia jednej słusznej linii przez kółko wzajemnej adoracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził , jakiego systemu punktowania by nie przyjąć zawsze się znajdzie ktoś nie zadowolony tym bardziej iż przyznawanie punktów jest dobrowolne i tylko i wyłącznie z dobrej woli przyznającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...