Skocz do zawartości

[Reputacja] W tematach ze zdjęciami


Rekomendowane odpowiedzi

Ustalmy część zdjęć (na tej stronie ponad połowa) nie powinna się tu nawet znaleźć ...niestety. 
Mimo faktu ze regulamin dopuszcza że zdjęcie nie musi nic urywać ... ale ja osobiście wole oglądać ładne obrazki :) .
Zrobił się z tego taki wątek do generowania "polubień" :( .

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kaczorak napisał:

Bo rzeczywiście bez sensu trochę że wklejanie zdjęć daje reputację

Dlaczego miało by to być bez sensu? Czy to forum musi być w 90-95% "sprzętowo-treningowe", i łapkować należy posty dywagujące o wyższości Foxa nad Rebą, czy analizujące skład takiego czy innego suplementu?

IMO ten temat jest jednym najciekawszych na tym forum :thumbsup: Ja daję łapkę każdemu - za to że chciało mu się zatrzymać i coś oglądnąć, może nawet pomyśleć, zadumać się nad pięknem otaczającego nas, ciekawego świata. I przy okazji pokazać to innym. A nie tylko patrzeć na cyferki na liczniku i nasłuchiwać piknięcia pulsometru.

Druga rzecz to jakie to ma właściwie znaczenie, czy z tych  śmiesznych punkcików są jakieś $$$? Bo ja nic nie dostaje :bye2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że pociągnę ten OT (jak trzeba wywalić) ale ... Jak ja na to patrzę ...
Forum rowerowe jest forum rowerowym ... chcesz tego czy nie :).
Chcesz zdobywać reputacje na swoich zdjęciach udzielaj się na forach fotograficznych ...
Tylko problem w tym że na tamtych forach będziesz zdobywał reputację co najwyżej w wątkach rowerowych :).

Taki przykład dość jaskrawy ... przychodzi ktoś z zewnątrz, świeży i pyta o koła ... W temacie mamy 3 odpowiedzi.

Z czego 2 średnie / słabe ale bardzo zbliżone do siebie np takich użytkowników Pidzej ( rep 965 ) i ssslawecki ( rep 450 ).
Oraz jedna mega kompetentna wypowiedź dawida vel daveo (rep 151)  stojacą w totalnej opozycji do 2 pozostałych ...
Co ma pomyśleć człowiek będący 2 dni na forum ?
Na szczęście taki Pdzej i ssslawecki 90% swojej aktywności (w tym reputacji) zdobyli na tematach niezwiązanych z rowerami i nie udzielają się nader aktywnie w wątkach wybitnie technicznych.  

Na koniec proszę o wyrozumiałość ...
Wybrałem 3 użytkowników dla przedstawienia mojego punktu widzenia (analizując wcześniej ich historię reputacji) nie miałem na celu nikogo obrazić :).

To czy w wątku foto powinna być przydzielana reputacja za zdjęcia  to decyzja administracji ... czy decyzja jest słuszna nie mnie oceniać :).
Nie ukrywam część liczby mojej reputacji też została zbudowana na opublikowanych zdjęciach :).

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rzezniol napisał:

Forum rowerowe jest forum rowerowym ... chcesz tego czy nie :).

Ja również, kończąc offtop, w ramach ciekawostki dodam że jest pewne forum, jak najbardziej rowerowe, w którym sprzęt/trening to może 30% objętości. Kiedyś nawet się tam udzielałem ale to nie moja liga. Tam 300km traska to jak wypad po bułki, a żeby zainteresować ludzi potrzeba co najmniej jakiejś wyprawy przez całą Europę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś te punkty/lajki/polubienia tudzież inne serduszka traktuje jeszcze na poważnie ? Dla mnie to taki dodatek , miły bo zawsze fajnie wiedzieć jak coś twojego komuś się podoba ale patrzenie na "kompetencje" wypowiedzi przez pryzmat tych cyferek (dla mnie) jest mocno nie trafione.  W dobie wszędobylskiego "fejsbuka" jakiekolwiek wirtualne polubienia  mają takie znaczenie w świecie rzeczywistym co zeszłoroczny śnieg , chociaż nie, zeszłoroczny śnieg mogę sobie pooglądać na fotkach z wypadów rowerowych a nawet wkleić do tego tematu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rzezniol napisał:

Z czego 2 średnie / słabe ale bardzo zbliżone do siebie np takich użytkowników Pidzej ( rep 965 ) i ssslawecki ( rep 450 ).
Oraz jedna mega kompetentna wypowiedź dawida vel daveo (rep 151)  stojacą w totalnej opozycji do 2 pozostałych ...
Co ma pomyśleć człowiek będący 2 dni na forum ?

Jedyne sensowne rozwiązanie, to możliwość przejrzenia statystyk w jakich działach/tematach reputacja została zdobyta.
Tak samo jak ktoś siedzi w napędach i kołach, zna się na rzeczy i wiele razy pomógł ale zaczyna doradzać w hamulcach hydraulicznych i amortyzatorach, o których ie ma zbytniego pojęcia. Niby reputacja ok, bo w sprzęcie nabita ale w zupełnie innej tematyce.

Przy aktualizacji forum były dwa przyciski, może w ten sposób pociągnąć sprawę i zrobić dwie statystyki. Jedna od reputacji gdy ktoś pomógł, druga od popularności za polubione np. zdjęcia.

Do moderatora/admina czyszczącego temat, może ten offtop przenieść do właściwego działu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze guzik nazywa się "pomógł" a nie "lubię", licznik zdobyte punkty wyświetla jako "reputacja" a nie "polubienia".
Na forach specjalistycznych, forum rowerowe takie jest, wysoką reputację mają fachowcy :) .
Jak przychodzisz świeży na forum nie wiem dajmy na to marki i modelu pojazdu który kupiłeś, chcesz kupić wolisz otrzymać rady od kolesia który zna samochód do ostatniej śrubki czy od kogoś przypadkowego ?
Jak wchodzisz na takie forum to jak takiego kogoś poznasz ? Po miniaturce ? Po niku ?
Jedyny miarodajny sposób aby na starcie na rozpoznać fachowca to właśnie jego reputacja.
Wiele for internetowych ma ograniczenia w nadawaniu punktów reputacji w wątkach niezwiązanych z wiedzą specjalistyczną.
U nas z jakiegoś powodu wątki foto są maszynką do zdobywania reputacji ... z jakiegoś powodu część użytkowników udziela się w przeważającej części tylko w tych w tych wątkach, co doprowadziło do niezdrowej sutuacji że  cześć z nich ma większa reputacje od ilości postów na forum :) .

 

1 godzinę temu, zekker napisał:

Do moderatora/admina czyszczącego temat, może ten offtop przenieść do właściwego działu?

Dobry kierunek :)

Pozdrawiam    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zekker napisał:

Przy aktualizacji forum były dwa przyciski, może w ten sposób pociągnąć sprawę i zrobić dwie statystyki. Jedna od reputacji gdy ktoś pomógł, druga od popularności za polubione np. zdjęcia.

Jestem całkowicie za - podobała mi się ta opcja poza samym sformułowaniem "lubię" - jeśli miałaby być wdrożona, to prosiłbym nieśmiało o jakieś "dobre", :niezłe", "nieźlejsze" - byle by tylko nie kopiowane "lubię". Nie mam też nic przeciwko "przeliczeniu" dotychczasowych  punktów reputacji i "przerzuceniu" ich do nowej klasyfikacji - dla zdjęć. 

Forum jest rowerowe, ale to tylko jeden z 3 chyba wątków "fotograficznych" i to dla wypraw rowerowych. Pomaga zmobilizować się jeśli chodzi o jakość ujęć i zdjęć, pokazuje miejsca (być może) warte wyjazdu, fajne, ciekawe, bliskie komuś... różne :) W przeciwieństwie do innych (z założenia) technicznych wątków - nie budzi agresji i nie generuje złośliwych uwag czy pyskówek - i to też jest cenne sądzę.

Czekam też często na jakiś trafny, inteligentny i żartobliwy, acz nienachalny komentarz - zazwyczaj od @shotgun ;) Jest fajnie... Ten wątek to dobra "odskocznia" od smarów, teflonu, carbonu, itp ;) Mnie mobilizuje do jeżdżenia w nowe miejsca, do dzielenia się z innymi ich namiastką... tak jak inni się dzielą - pięknem przyrody... ujęciem monumentalnej przestrzeni, grozy zjawisk przyrodniczych , ale też wschodu czy zachodu słońca - podczas codziennych dojazdów do pracy - odrobiny uroku odkrytego w szarej prozie życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abyśmy mieli jasność ... nie mam nic przeciwko wątkom fotograficznym. :) 
Jakimś trafem byłem tym, który zapoczątkował dyskusje na temat zasadności podnoszenia reputacji dzięki tym tematom.
Ale jestem też gorącym zwolennikiem tego aby zdjęcia w nich zawarte nawet jak pokazują zwykłą codzienność to pokazywały ja z odpowiednią jakością, kompozycją.
Tak wiem regulamin w "codziennie jedno zdjęcie" nie wymaga efektu "wow" ... 
Ale warto czasem zastanowić się nad tym czy mam dzisiaj co pokazać a nie wstawiać cokolwiek bo dzisiaj mogę jedno ;).
Mam na dysku tysiące zdjęć ale mam też wewnętrzne poczucie tego że do publikacji nadaje się znikomy promil - a nauczyło mnie tej samokrytyki udzielanie się na forum foto :).
Początkowo w moim przekonaniu zdjęcie mało to coś ... urywało jaja ... po publikacji i konstruktywnej krytyce sam zacząłem być pierwszym krytykiem mojego "dzieła".

Reasumując od jakiegoś czasu oglądając zdjęcia w "codziennie jedno ..." coraz częściej się zastanawiałem czy mam to klikać czy będzie co oglądać.
Klikałem ... oglądałem ... i w zasadzie się nie myliłem bo ponad połowa nie wnosiła nic 0.
Doszedłem do wniosku ze mamy maszynkę do generacji "polubień" bo w zasadzie nie ma co oglądać ...
Zdjęcia przypadkowe, take se, bez kompozycji, bez wyrazu artystycznego, często kiepsko naświetlone na żywca wrzucone z telefonu bez podstawowej korekty nawet histogramu ...
Na zasadzie wrzucę cokolwiek może się komuś spodoba i będzie "łapka".

Pozdrawiam     

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe moje dotychczasowe życie na forum ogr.pl to zbieranie lajków i chełpienie się nimi przed samym sobą, to oczekiwanie na powiadomienie z gmail'a o nowo dodanym komentarzu i polubieniu, nieumiejętne korzystanie z lustrzanki i zdjęcia z smart komórki które dostają więcej niż dziesięć polubień jarają mnie bardziej niż wszelakie czynności codzienne.

Pozdrower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rzezniol, jako niepytany chetnie odpowiem, czyli jak zwykle ;]

Watek "codziennie jedno zdjecie" mial dawac codziennie jedno zdjecie, wykonane jakos tam. Mnie osobiscie nie musi dupy urywac, poniewaz od tego jest inny watek i tam zyczylbym sobie, aby zdjecia trzymaly wyzszy/ wysoki poziom. Natomiast zgadzam sie, ze fajnie by bylo, aby nie byly wklejane zdjecia klasy "scierwo", tylko cos co powoduje "zahaczenie" oka. Miedzy innymi dlatego prosilem, aby jak ktos byl mily i pamietal, zeby dawal opis - gdzie i co to jest.

Ja patrze ze swojej perspektywy, czlowieka siedzacego na zadupiu poludnia kraju, czasem sa wklejane piekne i urokliwe miejsca i wtedy mam od razu odpowiedz gdzie i czego szukac....

Tu znow odpowiadajac szanownemu rzezniolowi iz ktos daje pytanie na forum i odpowiadaja 2-3 osoby, to napisze tak. 

Ustawicznie/ cyklicznie/ nagminnie/ nieustannie/ - prosze sobie wybrac opcje - pojawiaja sie te same pytania, badz pytania o takim stopniu, napisze juz infantylnosci, ze wystarczy nascie/ dziesiat sekund na znalezienie odpowiedzi, a mnie wciaz zdumiewa, ze ktos traci czas na zakladanie watku z jedynym jego slusznym pytaniem.

Dlatego jak ja sie mam gdzies udzielac, to na w miare technicznych watkach, na ktorych sie znam, przynajmniej z takowego zalozenia wychodze... i moge udzielic jakiejs konstruktywnej rady. Temat codziennnie jedno zdjecie, to chilloutowa odskocznia od problemow dnia ja napisal @ssslawecki.

Watki treningowe mnie nie interesuja, odpowiedzi jakie opony na bloto/ szutr/ asfalt tez nie... Podobnie jak-  jaki rower do DH do 800zl, badz- czy  moge podniesc XCR do 180mm skoku ;]

Aha i repy...Tak kupe lat temu, bylem chyba w kazdym watku z amortyzacji, ram, rowerow, pomagalem X razy i ludzie to mieli gdzies, mialem chyba 8 czy 11 repow, teraz jest tyle ile jest...O mnie za mnie moze mi to mod skasowac do zera i nic mnie to nie ruszy. Jest to dla mnie bez znaczenia, bo przez te wszystkie lata mam wyrobione zdanie o roznych ludziach i cenie sobie ich odpowiedzi, badz nie...proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, shotgun napisał:

Jest to dla mnie bez znaczenia, bo przez te wszystkie lata mam wyrobione zdanie o roznych ludziach i cenie sobie ich odpowiedzi, badz nie...proste.

Ty, ja i wielu innych regularnych użytkowników po latach zna kompetencje poszczególnych osób .
Jak w tych tysiącach użytkowników ma znaleźć się ktoś świeży lub zaglądający tu sporadycznie ? :)

Albo niech reputacja jest reputacją wskazującą kompetencje, albo zmieńmy jej nazwę, albo postarajmy się wypracować model dla lubiących być lubianymi i chcących być kompetentnymi albo zwyczajnie ją wyłączmy i polubienia kto chce niech zdobywa na portalu, który to wymyślił.
Wtedy te cyferki pod nikami nie będą wprowadzały w błąd, jedynym wyznacznikiem kompetencji zostanie staż konfrontowany z ilością postów.

Jeszcze raz napiszę nie jest moją intencją wskazywania palcem konkretnych osób tylko dyskusja nad systemem punktowym na forum.
Tak że mam nadzieję @Sobek82 że to tylko sarkazm :) , tak szybko "lookając" na twoje foty to przynajmniej część z nich nosi znamiona mocnych linii i punktów. ;)  

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Być może nie powinienem tu zabierać głosu, ale jako osoba, która ze zdjęć ( słabych z punktu widzenia forumowych fotografów rzeczywistości ) ma +/- 60 punktów reputacji, pozwolę sobie na to.
Uczciwie przyznaję, że o rowerach nie mam dużej wiedzy - niestety, ale tą którą posiadam, staram się dzielić z tymi, którzy wiedzą mniej lub chcą usłyszeć opinię innej osoby na dany temat.
To tytułem wstępu, a teraz a propos reputacji.
Obecnie to i tak małe miki, bo na szczęście z poziomu tematu nie widać słownego określenia reputacji ( neutralna, dobra, bardzo dobra, doskonała ), jednak nie powiem, że mi się podobało, kiedy np. ktoś po wklejeniu kilku zdjęć z automatu miał dobrą reputację, na której zdobycie przy publikowaniu treści zawierających wyłącznie tekst, trzeba było troszeczkę więcej czasu i zaangażowania poświęcić.
W tej chwili to już raczej nie ma znaczenia - przecież i tak ludziom tych plusów nie zabiorą, a nie sądzę żeby była taka możliwość wstecznego przefiltrowania punktowanej treści, skoro nawet nie widać już przy starych zdjęciach tych plusów.
Po zmianie interfejsu forum były przez moment te strzałki z lewej ( wprowadziły bałagan mieszając stare posty z nowymi ), lajki i o zgrozo, dwuznacznie kojarzące się, kontrowersyjne serduszka :wub: , tyle że jak się okazało, lajki i serduszka dawały to samo w efekcie, czyli +1 do reputacji, więc aby rozgraniczyć reputację z nazwijmy to "technikaliów" z tą od walorów "artystycznych", to należałoby w tematach ze zdjęciami wprowadzić odrębną funkcjonalność "lajka" dostępną tylko w nich.
Oczywiście najlepiej zrobić wcześniej ankietę i przegłosować, żeby nie było w drugą stronę - tzn. płaczu " jestem wybitnym nadwornym fotografem, więc gdzie moja repka, no gdzie ? " ;)
Na zakończenie - nie mogę obiecać, że nie wrzucę jakiegoś zdjęcia ( słabego jak zwykle ) :icon_lol:
PS
Jest taki temat " Wasze najlepsze strzały " ( w którym też poziom jest nierówny - w tym zaniżony przez moje 3 kompaktowe grosze ), ale zdaje się martwy w związku z niesłabnącą popularnością wiadomego wątku.
EDIT
Mi na pewno nie przeszkadzałoby, gdyby lajkowanie zdjęć było połączone z fejsem, którego nie posiadam :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rzezniol napisał:

Jak wchodzisz na takie forum to jak takiego kogoś poznasz ? Po miniaturce ? Po niku ?
Jedyny miarodajny sposób aby na starcie na rozpoznać fachowca to właśnie jego reputacja.

Po tym co i jak pisze. Żadne cyferki nie są miarodajne jeżeli metody przyznawania punktów nie są miarodajne.
Jeżeli laik odpowie laikowi i pytający uzna, to za pomocne to kliknie podziękowanie ale to z automatu nie podnosi wiedzy i wiarygodności odpowiadającego. Nie raz widziałem jak jakiś nowy użytkownik lajkował z góry na dół bez żadnej weryfikacji, czy to ma sens. Tak samo ktoś się naprodukuje, pomoże nieraz w trudnej sprawie i nikt tego nie doceni.
Musiałby istnieć bardzo silny mechanizm weryfikujący poprawność dawania punktów, a to kupa roboty dla moderatorów. Może też być tak jak wcześniej pisałem możliwość podglądu za co dostało się punkty.

Pytanie też jak to wygląda po stronie mechanizmów forum, czy pozwala na jakieś manipulacje typu wyłączenie naliczania punktów w danym temacie/dziale, zrobienie statystyk w profilu, czy trzeba by to ręcznie rzeźbić dodając własny kod (czas, trudność integracji i aktualizacji).

5 godzin temu, rzezniol napisał:

Na forach specjalistycznych, forum rowerowe takie jest, wysoką reputację mają fachowcy

To jest forum tematyczne, do specjalistycznego jest za duże i o zbyt szerokiej tematyce związanej z rowerami. Dodatkowo moderacja musiałaby być dużo ostrzejsza i bardziej ekspercka, żeby ściślej pilnować konstruktywnych porad.

2 godziny temu, shotgun napisał:

O mnie za mnie moze mi to mod skasowac do zera i nic mnie to nie ruszy

Cóż wychowałem się na forum gdzie jedynymi statystykami jest licznik postów, który w zamierzchłych czasach budził podobne emocje i dyskusje co ocenianie wypowiedzi tutaj.
Jeżeli mnie pamięć nie zawodzi, to reputacja na tym forum pojawiła się 2 aktualizacje temu (z ipb 2 na 3), czyli nie aż tak dawno. Jakoś sobie ludzie radzili bez tych punkcików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, zekker napisał:

Po tym co i jak pisze. Żadne cyferki nie są miarodajne jeżeli metody przyznawania punktów nie są miarodajne.
Jeżeli laik odpowie laikowi i pytający uzna, to za pomocne to kliknie podziękowanie ale to z automatu nie podnosi wiedzy i wiarygodności odpowiadającego. Nie raz widziałem jak jakiś nowy użytkownik lajkował z góry na dół bez żadnej weryfikacji, czy to ma sens. Tak samo ktoś się naprodukuje, pomoże nieraz w trudnej sprawie i nikt tego nie doceni.
Musiałby istnieć bardzo silny mechanizm weryfikujący poprawność dawania punktów, a to kupa roboty dla moderatorów. Może też być tak jak wcześniej pisałem możliwość podglądu za co dostało się punkty.

Pytanie też jak to wygląda po stronie mechanizmów forum, czy pozwala na jakieś manipulacje typu wyłączenie naliczania punktów w danym temacie/dziale, zrobienie statystyk w profilu, czy trzeba by to ręcznie rzeźbić dodając własny kod (czas, trudność integracji i aktualizacji).

To jest forum tematyczne, do specjalistycznego jest za duże i o zbyt szerokiej tematyce związanej z rowerami. Dodatkowo moderacja musiałaby być dużo ostrzejsza i bardziej ekspercka, żeby ściślej pilnować konstruktywnych porad.

Cóż wychowałem się na forum gdzie jedynymi statystykami jest licznik postów, który w zamierzchłych czasach budził podobne emocje i dyskusje co ocenianie wypowiedzi tutaj.
Jeżeli mnie pamięć nie zawodzi, to reputacja na tym forum pojawiła się 2 aktualizacje temu (z ipb 2 na 3), czyli nie aż tak dawno. Jakoś sobie ludzie radzili bez tych punkcików.

Nie, jest od zawsze, ale nie pamietam, czy kiedys to nazywalo sie "pomogl" czy jakos tak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się na początku mega jarałem, jak mi ktoś dał punkcik za jakąś merytoryczną odpowiedź - zwykle jeden punkt na 10 takich dużych, pomocnych postów. Potem odkryłem tematy zdjęciowe, w których dostaje się 10 punktów za nic... Muszę przyznać, że trochę mi motywacja spadła.

Zdecydowanie powinno się to nazywać "popularność", a nie "reputacja", bo z reputacją aktualnie nie ma to nic wspólnego.

Ale z drugiej strony - tematy zdjęciowe są super i trzeba się cieszyć, że opierają się odpływowi użytkowników do social media (no bo to taki forumowy Instagram). Tutejsze tematy mają swoją specyficzną atmosferę i warto to pielęgnować, zamiast piętnować.

Więc jakaś forma "lajków" pod zdjęciami jest zdecydowanie potrzebna, co doskonale widać po obecnej sytuacji. A przy tym można by pomyśleć, jak z reputacji faktycznie zrobić reputację, tzn. wyraźniej zachęcić do klikania, jeśli port okazał się pomocny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja zabiorę głos, jako że jestem jednym z tych, którzy na wątku o zdjęciach nachapali się sporo "reputacji". :)

Na forum jestem od 9 lat. Na samym początku udzielałem się w tematach okołotechnicznych, trochę coś tam też doradzałem w sprawie doboru roweru wg ceny, wzrostu czy przeznaczenia. Wtedy w tym siedziałem dość mocno, zarówno hobbystycznie jak i zawodowo. Z czasem, gdy przestałem być na bieżąco z nowinkami, przestałem też doradzać. Z aktywnego użytkownika stałem się czytającym. Moja ówczesna reputacja to coś ok. 100 punktów, czy jak to tam nazwać. I nagle pojawił się wątek ze zdjęciami. Z przyjemnością stałem się jego czynnym uczestnikiem, bo zdjęcia, obok roweru i muzyki, to mój konik. I poleciało. Jeden wpis - kilkanaście punktów. Z jednej strony przyznam, że trochę to łechtało moje ego, bo lubię się dzielić moimi zdjęciami i lubię, jak komuś się one podobają. Bardziej jednak przemawiają do mnie słowa, niż plusiki i wolałbym przeczytać trzy komentarze z opinią, niż dostać 15 łapek. 

Tak jak większość z Was pisze - jakiś tam sposób na docenienie fajnego zdjęcia jest potrzebny, bo to jednak zachęca do dalszego pstrykania, a wiadomo - ćwiczenie czyni mistrza i kto wie, może dzięki temu wątkowi ktoś poważniej wkręci się w fotografię. Jednak idealnym by było rozdzielenie "lajków" zdjęciowych od tych, które ktoś dostał za pomoc związaną z tematem przewodnim tego forum - z rowerem. 

A tak już całkiem na luzie - chętnie podzielę się moją "reputacją" z każdym, kto udziela się w temacie zdjęć. Może admini mają sposób, żeby to rozdzielić - każdemu po równo? Mi one nie będą tak ciążyć, a ktoś może poczuje się lepiej, gdy przy jego nicku pojawi się kilkadziesiąt punkcików. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie przesadzaj, ale skoro tak bardzo chcesz, to niech Ci mod zamieni te 6 k plusów z ilością postów i będzie wporzo :icon_wink:
Albo zacznij handlować tymi plusami wśród tych, którzy jakąś reputację chcieliby mieć, a nie bardzo mogą z różnych powodów.
A potem połowa będzie Twoimi forumowymi dziećmi :)
PS
Tylko nie wyprztykaj się z reputacji do zera w tym rozdawnictwie :icon_lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zekker nie ma systemu idealnego.
Mówisz że ktoś nowy z wiedza bliską "0" fachowca ma poznać po tym jak pisze ...
Problem w tym ze jak masz w danej dziedzinie znikomą wiedzę to każda wypowiedź może wydawać się wiarygodna :)
Więc trzeba jakoś zweryfikować źródło tej wiadomości ... a jedyny sposób jaki na szybko aktualnie daje forum to liczba reputacji pod nikiem. :)
Dlatego tknęło mnie do poruszenia tego tematu :).

Nadal stoję na stanowisku ze mimo wszystko forum rowerowe to forum specjalistyczne ... w końcu traktuje o rowerach a nie samochodach, samolotach, statkach, promach kosmicznych, elektronice, gotowaniu, programowaniu ... :)
Główna tematyka forum kręci się wokół roweru ... a to że nie traktuje tylko o enduro czy szosie powoduje że jest chyba największym takim miejscem w polskim internecie.
Fakt zasięgu powoduje też spory napływ nowych i "tylko czytających" bez rejestracji. Tacy użytkownicy nie mają miarodajnego "papierka lakmusowego" oceniającego jakość wypowiedzi.
My nie mamy problemu rozpoznania szpeca od kół czy amortyzatorów ... tylko my siedzimy tu kilka razy tygodniowo/dziennie od kilku lat.
Wiem że zdobywanie repów za wiedzę jest trudne ale zdobywanie tych samych repów za foty jest zdecydowanie za łatwe.

Z drugiej strony ciekawi mnie czy zmiana systemu punktowego wpłynęła by na wątek, od którego ta dyskusja się zaczęła :) ... mam jakieś takie wewnętrzne przeczucie że tak ;) .

Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak oceniasz wiarygodność opinii w sklepach internetowych? Ja jak widzę ścianę samych maksymalnych ocen, to mam wątpliwości na ile to prawdziwe opinie, zwłaszcza jak są to lakoniczne wpisy "śmiga jak marzenie". Zawsze szukam też tych krytycznych i pełniejszych opisów, a negatywne typu "syf, nie działa" ignoruję (no chyba że przeważają).

Jak rozpoznajesz w rozmowie na żywo, czy ktoś zna się na rzeczy czy nie ma pojęcia o czym mówi? To jest ten sam problem i po prostu pewnej świadomości trzeba się nauczyć.
Owszem można się nabrać na gładką mowę ale tak samo można wdepnąć z pozytywnymi ocenami. Nic nie zastąpi rozsądku i douczenia się, skonfrontowania opinii z różnych źródeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obaj macie racje. Niestety jest za pozno na robienie rozdzialu repy za wiedze vs lajki za zdjecia. Nie da sie juz tego podzielic, mozemy zrobic po stalinowsku - skasowac wszystkie repy, plusy i zaczac od jutra wszyscy ze stanem zerowym z podzialem jak chcecie.

Co do sklepow, czy opinii samych ludzi, to mnie krew zalewa na Opineo czy gdzies tam- produkt X, Y, Z i ocena....

- wlasnie dostalem, genialny!!....    - no fakt, swietna ocena.

- rower - mam od tygodnia, rewelacyjnie jezdzi      -  yhm, duzo mi to mowi..

- plecak - pakowny, ma fajny kolor, zobacze po wyjezdzie...   -   juuup, to samo mam z opisu sklepu....

itd, itd.....

O mnie za mnie, moga modowie zrobic rozwiazanie stalinowskie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A tak z ciekawości : można wklejać to samo zdjęcie w dwóch różnych tematach tego samego dnia i zgarniać za to punkty podwójnie :icon_question:
Pytam, bo przypadkowo natknąłem się na coś takiego.
Był też podobny temat założony przez nieco kontrowersyjnego użytkownika ( jest już zamknięty ), a pytał on : "co trzeba zrobić by dostać punkty reputacji ?", bo sam plusował, a jego nikt...
A co do ocen sklepów internetowych, to mam wrażenie, że czasami jest to napisane przez wynajętą/opłaconą osobę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2018 o 14:43, KrissDeValnor napisał:

A co do ocen sklepów internetowych, to mam wrażenie, że czasami jest to napisane przez wynajętą/opłaconą osobę..

 

 jak kupowałeś to masz własną  wyrobioną opinię, który lepszy.

Ja tam mam 30 lat pracy przy rowerach, i tak się na wszystkim nie znam.

Ale jak dostanę w łapy to raczej rozłożę i złożę.

 A lajki niech zbiera pokolenie facebook-a.... jak bez tego żyć nie mogą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...