Skocz do zawartości
FRose

[siła Hamowania] Avid Elixir 7

Rekomendowane odpowiedzi

FRose

Cześć i czołem, 
zmagam się już od dłuższego czasu z moimi elixirami 7, zamontowałem je do mojego gianta glory 08 i na początku wszystko było w porządku, dopóki kiedyś podczas jazdy z góry przestały mi hamować :D Problem jest następujący, kiedy prowadzę rower (nie siedzę na nim) hamulce działają jak należy, jednak wystarczy, że  wsiądę na rower albo jakoś go docisnę i hamulce działają jakby je ktoś masłem posmarował, tłoczki zaciskają a koło nadal można spokojnie przeciągnąć. Myślę, że może na to mieć wpływ zużycie tarcz, jak i samych klocków oraz tego, że nieumyślnie zostały zalane dot'em :D  Klocki wypaliłem co by nie piszczały odtłuściłem, tarcze też odtłuściłem, jednak problem nie znika, pomijając już ze hamulce nadal piszczą. Słyszałem, że elixiry mają to do siebie, że często trzeba z nimi coś robić, ale co tego sie nie dowiedziałem. Liczę, że wy mi podpowiecie, co może być nie tak, w planach mam wymiane tarczy i tych zalanych klocy, ale kieruje do was zapytanie, co by się upewnić. Pozdrower. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sznib

Tylko metaliki możesz uratować wypalaniem. Jak miałeś inny typ klocków to wymiana jest konieczna.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
pawel2208

Wymień okładziny na nowe i ponownie odtłuść tarcze. Powinno być ok o ile zacisk nie cieknie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
FRose
29 minut temu, sznib napisał:

Tylko metaliki możesz uratować wypalaniem. Jak miałeś inny typ klocków to wymiana jest konieczna.

Tak, to były metaliki. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sznib

Nie zapominaj ze po wypaleniu i/lub umyciu należy hamulce od nowa dotrzeć jeżdżąc trochę z lekko wciśnięta klamką.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• WiktorB7
      Przez WiktorB7
      Moje Hamulce: Tektro Aries MD-M300 
      Rower: Kross Hexagon 4.0
      Mam 14 lat i źle zrozumiałem jego budowe i odkreciłem dużą srebrną śrubę (gdzie były napisy in ,out i szczałki) po odkręceniu wyleciała jedna mała metalowa kulka i sprężynka, więc postanowiłem to dać na miejsce tak jak widziałem jak wypadało. Podczas zakręcania poczułem opór wiec szybko odkręciłem a ta mała sprężyna sie skrzywiła i złamała.
      Co zrobić? Jak wstawić jak będę mieć sprężynkę 
      Ta śruba na zdjęciu

• Kapoxer
      Przez Kapoxer
      Witam, czy rower może być trzymany w domu na zwykłym stojaku serwisowym, który łapie rower za tylni trójkąt? Dodam też że rower posiada hamulce hydrauliczne, więc czy nie będzie żadnego problemu, aby rower był w ten sposób przechowywany?
    • Gość Mati
      Przez Gość Mati
      Hej wszystkim. :-)

Mam problem z nowymi (dopiero co kupionymi) hamulcami Avid BB7. W przednim zacisku zewnętrzny klocek nie odbija prawidłowo. Połowa tłoczka odbija, a druga połowa zostaje w miejscu. Powoduje to to, że ustawienie go tak, żeby nie szorował o tarcze jest niemożliwe - zawsze małą częścią zahacza. 
      Rozebrałem tłoczek, wyczyściłem, jeszcze raz nasmarowałem kulki i nic to nie pomogło. 
      Wygląda to tak jakby tłoczek miał za mało przestrzeni w otworze i szorował o niego. 
      Albo druga opcja, która przyszła mi do głowy - zewnętrzny tłoczek składa się z dwóch części - jedną wciska się w drugą i jest ona trzymana przez taki malutki metalowy pierścień (podobny do kółka od kluczy) - może ten pierścień zahacza i przez to tłoczek nie odbija prawidłowo? 

Macie jakieś pomysły jak to naprawić? Może delikatnie zeszlifować tłoczek żeby miał trochę więcej przestrzeni w otworze?

Nie chcę wysyłać na gwarancję ponieważ zajmie to bardzo dużo czasu i nie ma pewności, że naprawią to / wymienią. A mechaniczne hamulce mają to do siebie, że łatwiej jest je naprawić samemu niż hydrauliki. :-)

Pozdrawiam

• sCzun
      Przez sCzun
      Cześć. Jak wymienić wciskaną bieżnię zapadek w piaście Novatec? Mam model d032sb z wciskaną bieżnią i nie wiem w jaki sposób ją wyjąć :/ 
      Nigdzie na necie nie ma żadnego klucza, są tylko do wykręcania..
    • sCzun
      Przez sCzun
      Co to znaczy że piasta ma wciską bieżnie czy to lepsze/gorsze rozwiązanie bo chcę kupić piastę novatec d042sb ale jest d032sb - (następca d042sb) i nie wiem którą kupić i która będzie lepsza różnią się TYLKO I WYŁĄCZNIE osadzeniem bieżni 32 - wciskana 42 - CHYBA wkręcana
      PILNE!!