Skocz do zawartości

[mostek] Easton EC90 SL pęknięcie, warto naprawiać?


MtK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dłuższej przerwie. Mam taki oto problem jak na załączonych fotkach z mostkiem Eastona EC90 SL. Pytanie czy pęknięcie(biała smuga widoczna wewnątrz mocowania) jest do naprawienia, czy ma sens to w ogóle ruszać i czy w obecnym stanie można na tym w ogóle jeździć, gdyż z tego co mi się wydaje element który pękł nie jest zbytnio odpowiedzialny za konstrukcję czy trzymanie gwintów. Generalnie to zastąpiłem go już nowym ale żal wyrzucać Eastonową zabawkę, zwłaszcza że jego cena była totalnie odjechana ale może znajdzie zastosowanie w innym sprzęcie ;) Mostek trzyma się bez problemu rury sterowej, dokręcany był zgodnie z zaleceniami jednakże ma już swoje lata i przebieg przez co mógł strzelić z powodu albo wieku albo zmiany temperatury, bo rower był ostatnio przewożony. Kiedy nastąpiło pęknięcie, nie wiem

IMG_0233.JPG

IMG_0234.JPG

IMG_0235.JPG

IMG_0236.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawić to ty tego nie naprawisz żeby to było bezpieczne, jeszcze ramę ok, ale mostek? :D

Marki te naprawdę topowe często potrafią towar wymienić na nowy pomimo braku dowodu zakupu czy po okresie gwarancyjnym, napisz do Easton'a i zapytaj co oni o tym sądzą.

I pisz do Easton'a, a nie PL dystrybutora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, phoe napisał:

I pisz do Easton'a, a nie PL dystrybutora.

To prawda! Ten PL to jakis żart, szukałem ostatnio czesci do koł, odpisali mi ludzie ze wszystkich krajów do których pisałem USA ( dwie rózne firmy + Easton HQ), UK (też chyba 2),  Fin, Swiss,, Germany, Sam EASTON US odpowiada w ciągu 24h (pewnie odpowiadają na bieżąco, ale tym co są w ich strefie czasowej). zdążyłem kupić co chciałem w Finlandii, zainstalować, to już było z miesiąc temu, a POlski dystrybutor nie odezwał się do dziś, a pytałem przez ich sklep i przez 2 ich powiązane firmy. Nawet w Airbike pytalem (bo meile do Easton PL trafiaja tez do AirBike ) czy ten Interes jeszcze działa... i ponoć działa ... Telefony też  mieli wyłączone - w sensie niektore Numery były nieznane, dla mnie to wyglada jakby sie to zwijało... ;-PP
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...