Skocz do zawartości

[Renowacja] Składanie od podstaw.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników.

Z góry uprzedzam ,że nie znam za bardzo na rowerach ale myślę ,że dam sobie radę z złożeniem gdyż znam się dobrze na mechanice motocyklowej i rolniczej.  Przechodząc do sedna sprawy. Zakupiłem od znajomego kompletny rower ale jest cały rozebrany. Kolega radził mi abym złożył go na nowych podzespołach bo przerzutki itd. nadają się tylko do wyrzucenia. Rower jest prawdopodobnie na stalowej ramie ponieważ kolega mówił ,że jest w jednym miejscu ruda ale ja nigdzie jej nie znalazłem :huh:  Z resztą i tak rama będzie cała konserwowana. Chciałem się spytać czy z kompletnym napędem przerzutki, łańcuch, korba itd. zmieszczę się w 250 zł? Rower będzie służył do jazdy po lesie jak i szosie. Jaki napęd wybrać aby pasował do tej ramy? Wszystkie fotki i wymiary jakie będą Wam potrzebne prześle jutro. Co do kół, hamulców itd. też bym prosił o pomoc ale to dopiero gdy zakupie cały napęd. Cały budżet na odnowę to 400 zł nie wliczając malowania. Czekam na wszystkie podpowiedzi w sprawie kupna części:D!

Tutaj zdjęcie podglądowe jak wyglądał gdy jeszcze jeździł:

481648d7b33bdc5624ccda2afd282994_orig.jp
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tatanka napisał:

W kwocie 400 zł ciężko będzie się wyrobić,nawet na najtańszych podzespołach.Do tego dochodzi koszt narzędzi,bo zapewne ich nie masz.

Ale jak chcesz,to coś doradzimy.Jakie stopniowanie ma korba,oraz ile biegów jest z tyłu?

Jestem świadom ,że w takiej sumie będą problemy ale nie oczekuje nie wiadomo czego. Narzędzi nie liczę do tych 400 zł. Chciałem jeszcze dodać ,że nie wiem jak działał rower na tych podzespołach. Mogło być różnie bo każda część jest od innego roweru.

Korba: 

1. 28

2. 38 

3. 48

Zębatka tył:

1. 14

2. 16

3. 18

4. 21 

5. 24

6. 28 

Dorzucam zdjęcia:

c2d141411c3a099309f9f6df29ccc83e_orig.jp

5bee1567cf37367a4b38f48fc17e20bc_orig.jp
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie renowacja to sama przyjemność. Jeżeli 400 zł nie starczy to będę musiał dołożyć:unsure:. Niestety motocykle przyzwyczaiły do tego ,że lepiej kupić trupa i zrobić go pod siebie niż używkę od nieznajomej osoby. Nie mam zaufania do używanych rzeczy. Nie raz mi życie pokazało.. używany motocykl cena adekwatna do stanu niby wszystko fajnie a po miesiącu się sypie bo okazało się ,że poprzedni właściciel ..... ;/ 

Ten rower kupiłem za 10 zł więc nie patrzałem na ramę itd. :P

P.S. Rower posłuży mi przez 2 lata potem go przekaże pewnej osobie :wub:

Edytowane przez RolniC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tatanka napisał:

To jeszcze jedno pytanie.Jesteś zdecydowany na wymianę napędu,czy może chcesz coś  odratować  jeśli coś się nada do dalszej eksploatacji?

Niestety cały napęd jest do wymiany. Łańcucha nie posiada w ogóle. Tylna zębatka zajechana, tylna przerzutka działa ale przednia już nie. Korba też raczej do wymiany. Ktoś zespawał jeden pedał :confused: Jednym słowem dało by się zregenerować tylko tylna przerzutkę.

Dodaje zdjęcie przerzutki:

b949d80fed512edaaa8c787501ffeff2_orig.jp
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie takie trupy się stawiało do pionu.

nawet z zaspawaną korbą można żyć, tylko miskę trzeba z kobą wykręcać, i jak  jeszcze dycha to zostawić i jeździć.

 Po primo , wszystko w ropie wymocz wyczyść i rozkręć,

Potem sprawdź co jest trupem.

Resztę benzyna umyj, i nasmaruj i złóż.

A potem zobaczysz czego brak.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dovectra napisał:

nie takie trupy się stawiało do pionu.

nawet z zaspawaną korbą można żyć, tylko miskę trzeba z kobą wykręcać, i jak  jeszcze dycha to zostawić i jeździć.

 Po primo , wszystko w ropie wymocz wyczyść i rozkręć,

Potem sprawdź co jest trupem.

Resztę benzyna umyj, i nasmaruj i złóż.

A potem zobaczysz czego brak.

 

 

Napęd wolał bym wymienić cały. A reszta to oczywiście będzie regenerowana. Do wymiany będą jeszcze prawdopodobnie 2 koła kupie używki od znajomego i klocki hamulcowe v-brake. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RolniC napisał:

Do wymiany będą jeszcze prawdopodobnie 2 koła kupie używki od znajomego

Sprawdź czy koła są na kasetę czy wolnobieg.

A co do przerzutki,to jeśli rura ma  tak bliżej 29mm to

http://allegro.pl/przerzutka-przednia-shimano-fd-ty510-28-6-34-9-48t-i6943404680.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolego jesli szukasz taniego zestawu do renowacji roweru to moge Ci sprzedac tanio caly naped + kola. Tez przeprowadzalem renowacje roweru i czesci maja przejechane srednio ok 500 km. Zlozyłem nowy rower i to mi zalega a szkoda zeby niszczalo jak moze posluzyc jeszcze dlugo.
Jesli jestes zainteresowany to zapraszam na priv.

Pozdrawiam.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...