Skocz do zawartości

[bb5] tarcze hs1 - za duże?


Azariel

Rekomendowane odpowiedzi

Nabyłem drogą  kupna zestaw :

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7158158559

Trochę zaskoczony, że z tarcza hs1 a nie g2, ale rozmiar się zgadza więc spoko. 

Montuję, reguluję wszystko jak trzeba - do momentu dokrecenia zacisku. Po zakreceniu zarówno z przodu jak i z tyłu... Tarcza trze o adapter od góry, do tego stopnia, że nie da się zrobić obrotu kołem - kręci się tylko ten ułamek między wzgórzami na brzegu tarczy, brzeg blokuje się o adapter - tarcze i adapter zarysowane już przy montażu. 

Czy te tarcze pasują do tego hamulca? Kolejność podkładek jak w manualu, jak trzeba zamontowane z adapterami (RS Duke, rama Giant XTC). 

Mogę dołożyć z 5-10mm podkładek ale chyba nie o to chodzi? Ratujcie zanim pójdę na wojnę ze sprzedawcą... 

 

EDIT: teraz czytam w sieci o hs1 - "Nowy model to nie tylko designe ale też nowe średnice, przy zakupie należy pamiętać, że "stare" adaptery nie będą kompatybilne z tarczami HS1." - no to pięknie...

https://rowerowy.com/sklep/czesci/tarcze-hamulcowe/prod/avid-hs1

Edytowane przez Azariel
Dodanie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapraszam do mnie. Trze przód (rock shox duke) i tył (giant xtc). Mogę wrzucić zdjęcia tarcz i adapterów - z wyjechanym rowem DOKŁADNIE od góry tarczy.

Dodatkowo proszę przeczytać link z końca posta.

IMAG4457.jpg

IMAG4460.jpg

IMAG4469.jpg

Edytowane przez Azariel
Zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba myli się slowo adapter ze slowem zacisk?pierwsza pomoc ? podkładki pod zacisk albo wymiana podzaciskowej połowy alu podkladek tri align na takie z klocków od V brake, bo na śrubie klocka są  i grubsze i cieńsze,  i można ze starego kompletu pozyskać. Warto mieć pewność, że po takiej ingerencji śruby przykręcające zacisk do adaptera będą bezpiecznej długości.

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem balaganiarzem rowerowym ale kiedyś np avid to miał większą tarczę 185 jako standard czyli stare adaptery tylne 160 i i przednie 180 obsługiwały realnie tarcze 185 z przodu czyli może to się zmieniło i jest teraz ciaśniej o ten milimetr i tyle wystarczy podkładka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wystarczy najpierw sprawdzić czy ten nowy jest taki jak standard który utrzymuwał się latami, moje zaciski przez lata były jednak dokładną kopią jednego wzoru i jedyne co je czasem różniło to ażur lub wycięte miejsce dla mosiężnego cycusia wystającego z klocka avid bb7.  Co jest teraz modne nie wiem w czasach gdy połowa facetów zapuszcza brodę bo jest moda przestalem wierzyć w rozsądek inżynierów.

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Roballinho napisał:

Takich, które nieco oddalą zacisk. Trzeba się wybrać do jakiegoś sklepu i przymierzyć. Wydaje się to łatwe, ale wcale takie nie jest, bo sam mam 3 adaptery na 160mm a każdy ma zupełnie inną konstrukcję i pod innym kątem pozycjonuje zacisk względem ramy/widelca.

I wszystkie są +0 na tył i +20 na przód? Nie wiem jak miałoby to działać, że standardowe adaptery mocowane do standardowego mocowania maja inne konstrukcje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawostka skoro 160mm moze nie byc równe drugiemu 160mm, Tak czy siak jesli to prawda co napisane o tych Adapterach do HS1 (dla mnie to jednak jakis kosmos :P ), to ja bym napisal do sprzedawcy co on na to... bo w zestawie mialy byc  G2 Cleansweep 160mm  :> Wiec niewywianie sie :P

Instalowalem niedawno BB7 road z adapterami - komplet Avida  z PlanetX, tarcze też   HS1 160mm i ...i wszystko mi  pasuje idealnie  ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający zadeklaruje, że zamontuje to tak żeby było dobrze... co nie zmienia faktu, że coś tu nie gra :) dołożyć 5mm podkładek to ja mogę sam - tylko czy to tak powinno być?

 

Nigdy się nie spotkałem by tarcza tarła o zacisk, a tu trze jak diabli na niby orginalnych i standaryzowanych częściach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, firefoks napisał:

To w końcu trze o zacisk czy o adapter? Bo to jednak delikatna różni

No przeciez widac na zdjeciu że trze o zacisk, tarcza wchodzi za głęboko, patrzyles ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie są  ... bo jak z przodu masz adapter IS >>PM 0mm a z tyłu IS>>PM 20mm to na tarczę 180 nawet nie założysz zacisku aby sięgnąć śrubami a co dopiero na 185 mm :)

Podróbki HS1 to problem ...  ktoś mógł zrobić machniom i sobie zostawić oryginalne G2 czy G3 a zestaw wysłać z HS1 od kitajców bo kto by się połapał :) .

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej cenie zakupu i dwóch podkładkach i tak jest do przodu!

 może całe hamulce to odpad z produkcji, testuj klocki i ich pracę ostrożnie w trakcie "dotarcia" 

odpukać ;)

sam mam i bb 7 i mtb i road z tanich najtanszych i takie jakby fałszywe ale działają, Mtb już dość nawet dostały w kość i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare hamulce Avida uwzględniały przy mocowaniu podkładki tri align, ich grubość - zacisk miał przesunięte na zewnątrz mocowania do adaptera. Od kilku lat Sram zrezygnował z tri align i zmienił też geometrię zacisku, na standardową.

Przy ocieraniu jak w temacie dajesz dodatkowe dystanse pomiędzy adapter i załączone podkładki tri align.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, tobo napisał:

Stare hamulce Avida uwzględniały przy mocowaniu podkładki tri align

No ale czym jest ten cały Tri align, chyba każdy BB7 i BB5 sprzedawany obecnie ma to w zestawie. Czy nie ?

https://www.sram.com/avid/technologies/tri_align-caliper-positioning-system#sm.001co7q341ckkdi2xx01ugsumzf95

JA tam nie wiem jak u kolegi wyzej, ale u mnie na dwoch rowerach mam tarcze HS1 160mm, i z tego co pamiętam to mocowania mam takie:

1. Carbon wideł Stevensa - mam mocowanie bezpośrednio do widelca PM bez jakiegokolwiek adapter, tylko podkładki jak mniemam Tri Align

2 Stalowy fork Genesis - Mam adapter 0mm zamieniający IS na PM, zacisk przykrecony do adaptera za pomoca tri align

3. Obie ramy maja mocowanie IS - i Standardowy Adapter 160mm IS -> PM, w obu zacisk przykrecony przez Tri Align.

Chyba nawet jeden adaper mam taki jak na jednym z pierwszych wątków tutaj. I sa to adaptery zdaje mi sie Standardowe.

Dodam tylko że wszystko działa jak trzeba, klocek względem tarczy w pozycji jak trzeba. ... wiec na moje to Albo autor tematu ma za duze tarcze, albo rama nie trzyma wymiaru mocowania :P Jesli zacisk bb7 lub bb5 jest przykręcony gdziekolwiek za pomocą trialign, to powinien pasowac standardowy adapter odpowiedni dla wielkosci tarczy.

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...